Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Mennyei prófécia
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ezoterikus irodalom és filmek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.15 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Engem érdekelne az is, hogy kihez, hogy jutott el a könyv (vagy a híre)! Tapasztalatom szerint a szinkronicitás ebben is meg szokott jelenni!

Az én példányom 1996-os kiadású, és újonnan vettem, de nem azt olvastam el?ször. Ha jól emlékszem, a reiki-mesterem ajánlotta, az övét olvasva döntöttem úgy, hogy ez alapm?, meg kell venni.

Egyébként elkezdtem újra elolvasni, és természetesen megint vannak olyan részek, amikre nem emlékeztem, illetve megfeledkeztem róluk. Embarassed Vagy nem akkor voltak, hanem most fontosak számomra.

Üdv.

Közönséges pillanatok nem léteznek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.24 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Engem érdekelne az is, hogy kihez, hogy jutott el a könyv (vagy a híre)! Tapasztalatom szerint a szinkronicitás ebben is meg szokott jelenni!

Üdv,

egyszer csak azt vettem észre, h a környezetemben mindenki lelkesedve mondja: "Milyen jó ez a könyv!", "ez életem egyik legjobb könyve!" és a kegyelemdöfés: "Megváltoztatta az életemet!" ez volt az a pont, ahol azt mondtam, én ezt soha. engem nem fognak a tömegbe bemanipulálni! rá se bírtam nézni! aztán olvastam itt róla Smile , eszembe jutott, és egy dumcsi alkalmával kiderült, egyik kedves barátn?m is olvasta...több órán keresztül beszéltünk róla, és teljesen felbosszantottam magam, h itt nem manipulációról és összeesküvés elméletr?l van szó Very Happy Very Happy Very Happy , hanem hogy kizártam magam egy jó dologból! úh elmentem, megvettem, és már a harmadik felismerésnél tartok Laughing !!!!
(izé...megérte Embarassed ...)
üdvicsek:m.
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.29 09:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Azzal kapcsolatban érdekelne a véleményetek, hogy szerintetek összegy?lt már a kritikus tömeg?
Vajon milyen jelekb?l lehet ezt megtudni?

Üdv,
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.30 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia, Iván!

Szerintem még nem.

Hogy mib?l lehetne látni? Szerintem pl. abból, hogy ha ezoterikus témáról kezdek el beszélni egy idegen közösségben, akkor az embereknek csak a töredéke néz rám értetlenül, nem az összes. Laughing

Viccet félretéve (ami, sajnos, nem is annyira vicc), arra én is kíváncsi lennék, vajon mib?l fogjuk észrevenni, ha megtörténik. Egyszer valaki azt mondta erre, hogy ha megtörténik, akkor tudni fogjuk. Csak így, egyszer?en.

Üdv.

Közönséges pillanatok nem léteznek.
Vissza az elejére
Sieglinde
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.01.30 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tiferet írta:
Szia, Iván!

Szerintem még nem.

Hogy mib?l lehetne látni? Szerintem pl. abból, hogy ha ezoterikus témáról kezdek el beszélni egy idegen közösségben, akkor az embereknek csak a töredéke néz rám értetlenül, nem az összes. Laughing

Viccet félretéve (ami, sajnos, nem is annyira vicc), arra én is kíváncsi lennék, vajon mib?l fogjuk észrevenni, ha megtörténik. Egyszer valaki azt mondta erre, hogy ha megtörténik, akkor tudni fogjuk. Csak így, egyszer?en.

Üdv.

Domján László tanfolyama jut eszembe, mikor a kritikus tömegr?l beszélt: megfigyelték egy japán szigeten, hogy az ott honos majmok megmosták a piszkos gyümölcsöt (talán az embert?l tanulva el ezt a szokást). Kés?bb egy távolabbi majomcsoport (nem volt fizikai kapcsolata az el?bb említett közösséggel) "átvette" a módszert (ha jól emlékszem a történetre...).
Hát valahogy így képzelem el...
Vissza az elejére
zsilip
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.04 01:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sieglinde: Ez a kollektív tudatra egy bizonyíték.

A kritikus tömeget pedig szerintem elértük, mert egy olyan visszafordíthatatlan eseménysorozat indult be, ami ki fog hatni el?ször a "kisember" életébe, majd szép lassan a politikai életbe, a "nagy halakhoz" (ott fenn amúgy is tudják hogy m?ködnek a dolgok) és megváltozik az emberek élete és hozzáállása az ezoterikához.
A probléma az, hogy amit néhányan ezoterikusnak hisznek, az olyan banális dolog, hogy ihaj'. ?k meg azt hiszik rá, hogy h?, de ezoterikus lettem, megébredt a Kundalínim, kinyílt a harmadik szemem, hiszek a szellemekben. Mert ez a divat. (és mert nem tudják megmagyarázni máshogy a sok furcsaságot, amik ezel?tt nem voltak jellemz?k)
De közelebb nem sokkal kerülnek a valósághoz, a magasabb rend?höz, csak máshogy magyarázzák a dolgokat. És nagyon sokan félre... (lehet, hogy én is Embarassed )
Véleményem szerint nem cél, hogy megnyissuk a harmadik szemet, (nekem ezzel kapcsolatban nincs tapasztatom, de nem a "savanyú a sz?l?"-effektus mondatja ezt velem), hanem ezek megtörténnek velünk, ha úton vagyunk. Viszont az gátolja a fejl?dést, ha ett?l az ember "elszáll", és a révbe értség hamis illúziójába ringatja magát.
No visszatérve, az tény, hogy a Mennyei pófécia lökött egy nagyot rajtunk abba az irányba, hogy a kritikus ömeget elérjük!
Köszönjük, Vörösmez? Dzsémsz!
Csak azt nem tudom elképzelni, hogy a sarki f?szeres néni, még ha az asztrológia rovatot olvassa is a Blikkben egyszercsak megértse a világ m?ködését.
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.08 14:40    Hozzászólás témája: mária görcsei 1. felvonás Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok!
én még mindig ott tartok, h mindennek kell hogy legyen fizikai magyarázata Embarassed . az "aurával" kapcsolatban is ezen töprengek...vajon miért láthatja vki ezeket a fényeket? egyáltalán mi lehet ez a fény? Testh?? Talán mégis az emberi szervezetben van a magyarázat? lehet h ez egy plusz inger, amit ki-be lehet kapcsolgatni az agyunkban?
üdv:m.
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.08 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Megpróbálok válaszolni!
Az aura az ember fizikai testét körülölel?, szabad szemmel láthatatlan, több színb?l és rétegb?l álló, állandóan változó nagyságú és s?r?ség? energiamez?.
(Ezzel gondolom nem mondtam újdonságot! Smile )
Szerintem érdemes megemlíteni a csakrákat is. A csakrák a (fizikai) test megfelel? idegeivel vannak összeköttetésben. Az idegrendszeren keresztül látják el energiával a szerveket, végtagokat és a sejteket. A csakrák is az aura részei.

Természetesen a mai felfogásnak az felelne meg a legjobban, ha ezeket meg is tudnánk mérni. De nem tudjuk és hagyományos m?szerekkel nem is fogjuk, mert ez az energia egy magasabbrend? "anyagból" áll, mint a mi (bármennyire is kifimomult) mér?m?szereink.

Abban is van igazság, hogy ki-be kapcsolható! Ez a képesség rendelkezésünke áll csak leszoktunk vagy leszoktettak minket a használatáról. Tudott dolog, hogy a gyermekek látnak aurát.

Nem hiszem, hogy válaszom teljeskör? volt, de kapásból ennyi jutott az eszembe!

Üdv,
BIB
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.11 00:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Maresz!

Próbáltad már a harmadik felismerést a gyakorlatban?
Szerintem sokkal többet ad mint, ha csak agyalunk rajta, hogy mi az aura!
Egyébként látni én sem látok nagyon semmit, inkább érzem id?nként.

Üdventy?,
Bogár
Vissza az elejére
Péntek13
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.02.14 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tényleg érdekes, hogy kinek hogy "jött szembe" a könyv. Nekem a tesóm adta a kezembe (mint általában:) és a férjem akarta kihajítani az ablakon, amikor magamba és a könyvbe zuhantam egy id?re.. Very Happy
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.14 17:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Szia Maresz!

Próbáltad már a harmadik felismerést a gyakorlatban?
Szerintem sokkal többet ad mint, ha csak agyalunk rajta, hogy mi az aura!
Egyébként látni én sem látok nagyon semmit, inkább érzem id?nként.

Üdventy?,
Bogár

ööö...még nem igazán. de talán itt lenne az ideje Anxious
az agyalásról: vannak emberek, akik szeretik megvizsgálni a dolgokat. sokmindennek van fizikai magyarázata, csak nyitottnak kell lenni, h felismerjük (ugyanolyan nyitottnak, mint amit mi is elvárunk a mai világ tudósaitól Very Happy ). azonkívül az óvatosság sem egy rossz dolog!
cupp:m.
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.19 09:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Maresz!

Tökéletesen érthet? az álláspontod, de vizsgáljuk meg egy kicsit más sz?r?n keresztül!
Vegyen mondjuk mindenki egy tetsz?leges gyümölcsöt! Adja oda egy tudóscsapatnak, hogy pusztán tudományos módszerekkel határozzák meg annak az ízét. Szerintem nem fog menni! Maximum odáig fognak eljutni, hogy kémhatásokat és cukorfokot, ásványianyag tartalmat mutatnak ki.
Ezzel szemben, ha ugyanilyen gyümölcsöt adsz néhány embernek, akkor sokkal közelebb fogsz jutni a megoldáshoz!
Viszont, ha tényleg arra vagy kíváncsi, hogy milyen ez a gyümi valójában, akkor kénytelen leszel beleharapni!

Üdv,

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.20 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Szia Maresz!

Tökéletesen érthet? az álláspontod, de vizsgáljuk meg egy kicsit más sz?r?n keresztül!
Vegyen mondjuk mindenki egy tetsz?leges gyümölcsöt! Adja oda egy tudóscsapatnak, hogy pusztán tudományos módszerekkel határozzák meg annak az ízét. Szerintem nem fog menni! Maximum odáig fognak eljutni, hogy kémhatásokat és cukorfokot, ásványianyag tartalmat mutatnak ki.
Ezzel szemben, ha ugyanilyen gyümölcsöt adsz néhány embernek, akkor sokkal közelebb fogsz jutni a megoldáshoz!
Viszont, ha tényleg arra vagy kíváncsi, hogy milyen ez a gyümi valójában, akkor kénytelen leszel beleharapni!

Üdv,

Kedves Iván!
jó. megvizsgáltam. de akkor most megfordítanám a sz?r?det!
miért ennék olyan gyümölcsöt, amir?l nemtom micsoda.
azért mert sokan eszik, még nem biztos h nekem is jó Razz
el?tte talán nem árt megvizsgálni, egy kicsit boncolgatni, szétszedegetni, mert hiába a sok pozitív vélemény!
volt már olyan a történelemben, h sokan és egyhangúan állítottak valamit...
egyébként nagyon jó h annyiszor szóba hozzátok, mert így rájövök, h egy csomó helyen a könyvben átsiklok (nem veszem észre), és jól jön a frissítés!
(nya nem vagyok mindig ennyire szkeptikus, de kényszeres "kisebbség-oldalt pártoló" az igen Very Happy )
pm.
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.20 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Valóban van igazság abban amit írsz.
Ett?l az én álláspontom még változatlan, mert vallom, hogy a személyes tapasztalást semmi sem helyettesítheti.

Ami a kényszeres kisebbség-oldal pártolásodat illeti, miért gondolod, hogy Te vagy a kisebbség?

Pusza,
BIB
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.20 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Szia!

Valóban van igazság abban amit írsz.
Ett?l az én álláspontom még változatlan, mert vallom, hogy a személyes tapasztalást semmi sem helyettesítheti.

Ami a kényszeres kisebbség-oldal pártolásodat illeti, miért gondolod, hogy Te vagy a kisebbség?

Pusza,
BIB

Kedves Iván!
mindannyiunk igazsága az igazság.
és azt szeretem ebben, h mindenkié megismerhet?!
így aztán rengeteg új dolgot képes az ember befogadni.
a kisebbségr?l: ezen az oldalon a szkeptikusok kisebbségben vannak. egy szkeptikus fórumon bizonyára az ezoterika mély rejtelmeit és az életben alkalmazott használhatóságát képviselném.
hogy miért, nem tudom (talán h mindenki képviselve legyen???)...én ilyen kifordított ember vagyok Very Happy
üdv:airám
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ezoterikus irodalom és filmek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
2 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban