Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Mennyei prófécia
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ezoterikus irodalom és filmek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2005.10.27 00:44    Hozzászólás témája: Mennyei prófécia Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem a Mennyei prófécia volt az egyik meghatározó olvasmányom. Szerintem nem csak nekem! Nagyon tetszett egyszer?sége és lényeglátása! Írjátok meg a véleményeteket! Kíváncsi vagyok, hogy kinek mit nyújtott ez a remek m? Question

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!

Legutóbb Bogár Iván Balázs szerkesztette (2006.01.01 18:37), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kincs
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2005.11.08 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Balázs!Smile
A Mennyei próféciát én viszonylag kés?n (mármint megjelenéséhez képest kés?n) olvastam. Ezzel a sikergyanús és túlzottan beharangozott könyvekkel nekem az a problémám, hogy ha agyonreklámozzák, CSAKAZÉRTSEM olvasom el. Halogattam, míg lecsengett, aztán teljesen váratlanul megvettem, amikor "szólt" hozzám a könyv egy könyvesstandon..Smile Faltam, nem tettem le, végigolvastam egy szuszra...Aztán az író többi könyvét is (ti. ez egy sorozat ugye), de fordított sorrendben, pl. a Shambala titka után olvastam az el?tte lév? részt stb. Smile Most is ott csücsül talán valamelyik prófécia (sajnos még olvasatlanul) + a Mennyei látomás magyarázata c. könyv az éjjeli szekrényemen, nem olvashatok egyel?re sajnos.
Mi az, ami megfogott? EGyszer, nagyon-nagyon régen olvastam valahol, hogy ha energiaszegény vagy, menj ki az erd?be vagy egy parkba, ölelj át egy fát és csukd le a szemed, s csak hallgass, lélegezz mélyeket, lazulj és figyelj. Mindig ki szerettem volna próbálni, de még nem volt rá alkalmam...Smile E könyvben is van egy rész, mely csodálatosan leírja a növények energiáját, nos, engem ez a rész fogott meg a legjobban!Smile
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2005.11.08 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Szerintem a prófécia egyáltalán nem volt agyonreklámozva. Pont az adta a nagyszer?ségét, hogy kézr?l-kézre terjedve fogyott bel?le többmillió példány.

A növények energiájáról írt részt ajánlom kipróbálásra mindenkinek!!!! Lehet, hogy meglep?, amit írok, de akár egy tál gyümölccsel is kísértetezhettek. (Persze a szabadban sokkal jobb!)
Ugyanis m?ködik!!!!!

Vissza az elejére
Péntek13
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2005.12.02 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Els? spirituális tartalmú olvasmányom nekem is a A mennyei prófécia volt, de ha jól emlékszem, akkor mindjárt a Mennyei prófécia - Gyakorlati útmutató cím? könyv került a kezembe. Aztán amit?l sokkal inkább "lecsücsültem" az Eckhart Tolle A most hatalma volt Smile

"Egogyilkos" olvasmányok mellé emésztéskönnyít?nek Müller Péter Titkos tanítások c. irományát ajánlom. Tartalmilag sokatmondó, de a nagy igazságok kedvesen adagolva és csomagolva bukkanak fel benne egy remek író szavaiba öntve. Kimondottan karácsonyfa alá valóSmile

Balogh Béla Végs? valóságát kötelez? olvasmánnyá tenném, annyira tetszett. Egy hídépít?mérnök a maga precizitásával és éleslátásával tiszta, logikus, mindenki számára áttekinthet? módon vázolja világegyetemünket. Ha azt hiszed, hogy száraz olvasmány, akkor kellemesen fogsz csalódni Wink
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2005.12.04 17:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Péntek 13!

A végs? valóság szintén nagy hatással volt rám.
Nekem a könyv olvasása közben végig az volt az érzésem, hogy ezeket a tanokat/dolgokat én is tudom/ismerem, de ilyen jól rendszerbe még senki sem foglalta ezeket.

Üdv,

Vissza az elejére
Kincs
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2005.12.05 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szia Péntek13!Smile Müller Péter: Titkos tanítások c. m?ve tényleg egy olyan "alapm?", amit nem is elég egyszer elolvasni, hanem mindig újra és újra el? kell venni. Én tavaly olvastam - kb. ilyentájt -, s azóta (bár egy szuszra elolvastam, szinte faltam) többször el?vettem (mint egy Bibliát), s találomra kinyitottam, s bele-beleolvastam 1-2 oldalt, majd letettem, s napokig még elgondolkoztam az olvasottakon...
Shirley McLaine: Camino c. könyve volt még olyan m?, melyet bánok,hogy nem olvastam hamarabb! Kicsit félve vettem kezembe ezt a könyvet, mert nagyon "bestseller" szaga volt, de túltettem magam a "beharangozott, híres színészn? unalmában írt már egy könyvet" szlogenen, s nagyon kellemesen csalódtam, s életreszóló élményt kaptam t?le a Camino elolvasásakor, ráadásul azóta "rákaptam" a könyveire. Úgyhogy tudom ajánlani az írón?t annak is, aki hozzám hasonlóan kicsit ódzkodott m?vei elolvasásától! A Camino els? oldalának közepén fogott meg egy mondat egyébként, ami végül is rávett engem arra (tudatalatt), hogy továbbolvassam a könyvet, ez egy nagyon egyszer? és tisztán megfogalmazott mondat volt, ami profánul hangzik most ha leírom, de ez a mondat nekem akkor sokat jelentett. Így szól: "A test a lélek fizikai megtestesülése." Nagoyn egyszer? mondat, ugye? DE én akkor úgy éreztem, hogy "Ez az! Ezt kerestem!" Ez az igazság már régóta itt volt a fejemben, s nem tudtam megfogalmazni, s egyszer csak itt volt el?ttem: az írón? szája íze szerint de számomra tökéletesen és érthet?en megfogalmazva, holott én azzal bajlódtam sokáig, hogy hogyan lehet ezt az egyszer? tényt földi szavakkal megfogalmazni, hogy érthet? legyen?
Más: most fejezem be a Mennyei látomást. Ivánnak üzenem a levelezésünkben folytatott "családmodell" témára utalva: Iván! Ebben a könyvben megtaláltam a családmodell lényegét, s azt, hogyan léphetek túl a saját magam álltal magamnak emelt (szüleimmel kapcsolatos) el?ítéleteken és problémákon!!Ez fantasztikus, hiszen az író megfogalmazta és érthet?en leírta NEKEM-RÓLAM!!! Ha olvastad ezt a könyvet, tudod, mir?l beszélek!Smile
Üdv Nektek: Kincs Very Happy
Vissza az elejére
Kincs
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2005.12.05 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ui.: Balogh Bélával meg úgy voltam, mint anno Shirley-vel, túlzottan bestseller szagú volt nekem...De motoszkál már kb. fél éve a fejemben az író, kíváncsi vagyok rá, vizsgáim végeztével feltétlenül olvasok t?le!Smile
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2005.12.05 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Kincs!

Balogh Béla könyve azon ritka kategóriába tartozik, ami azért kapott nagy nyilvánosságot mert jó, és nem azért mert valami mágnás felkarolta.

Olvasd el bátran!

Üdv,

Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2005.12.22 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kincs írta:
Szia Balázs!Smile
A Mennyei próféciát én viszonylag kés?n (mármint megjelenéséhez képest kés?n) olvastam. Ezzel a sikergyanús és túlzottan beharangozott könyvekkel nekem az a problémám, hogy ha agyonreklámozzák, CSAKAZÉRTSEM olvasom el.

Szia Kincs!
egy újabb hasonlóság közöttünk!
bár én még mindig ebben a "csakazértsem" stádiumban vagyok Laughing
engem ez a növényfogdosás/ölelgetés nem nagyon dobott fel...
mir?l szól még, ami miatt érdemes elolvasni?
:-X :mária
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2005.12.23 00:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Ez azért több, mint növényfogdosás és ölelgetés! Ki kell próbálni egyszer és meg fog változni a véleményed.

Mir?l szól még!

Emberi kapcsolatokról, játszmákról. A szinkronicitásról. Az emberiség történelmér?l.

Kérdezz bátran!!!

Üdv,

Vissza az elejére
katica
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.11 23:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Engem a Próféciából leginkább az energiarablás, illetve az energiáért folytatott harc leírása ragadott meg. Biztosan ez rímel leginkább kedvenc hivatásomra... Confused Komolyra fordítva: nem kevés szül?t kell nap mint nap emlékeztetnem arra, hogy ne gyermekeikb?l fedezzék energiaszükségletüket, hanem találják meg a saját energiaforrásukat.

"Ami változást a világban szeretnél látni, magadban kell létrehozni."
(Gandhi)
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.12 12:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

katica írta:
Sziasztok!

Engem a Próféciából leginkább az energiarablás, illetve az energiáért folytatott harc leírása ragadott meg. Biztosan ez rímel leginkább kedvenc hivatásomra... Confused Komolyra fordítva: nem kevés szül?t kell nap mint nap emlékeztetnem arra, hogy ne gyermekeikb?l fedezzék energiaszükségletüket, hanem találják meg a saját energiaforrásukat.

Ezt jó, hogy említed, ez egy új megközelítés arra, hogy miért kiabálnak a szül?k a gyerekeikkel. Az én környezetemben is van ilyen, és már nemigen volt több ötletem, amivel meg lehetne magyarázni.
Úgy látszik, újra kell olvasnom a Próféciát. Wink
Ami nekem az egyik legemlékezetesebb volt, az a hatalmi drámák, illetve ennek kapcsán, hogy milyen mintákat kapunk a szüleinkt?l. Nekem sokat segített, hogy másként tudjak ránézni a szüleimmel való kapcsolatomra, és ezáltal át tudjam keretezni azt amit t?lük "örököltem".

Üdv:

Tiferet

Közönséges pillanatok nem léteznek.
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.14 22:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok!
az els? lépést már megtettem!
megvettem a könyvet... Laughing
üdv:m.
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.14 22:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az sokat segít! Very Happy

Egész meglódultatok itt prófécia ügyben! Úgy t?nik mindenkinek tartogat valami meglepetést a könyv!

Engem érdekelne az is, hogy kihez, hogy jutott el a könyv (vagy a híre)! Tapasztalatom szerint a szinkronicitás ebben is meg szokott jelenni!

Üdv,

Vissza az elejére
Anyatigris
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.15 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tiferet írta:
katica írta:
Sziasztok!

Ezt jó, hogy említed, ez egy új megközelítés arra, hogy miért kiabálnak a szül?k a gyerekeikkel. Az én környezetemben is van ilyen, és már nemigen volt több ötletem, amivel meg lehetne magyarázni.

Tapasztalatom szerint id?nként a tehetetlenség kiabál ki az emberfiából/lányából, f?leg ha szül?.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ezoterikus irodalom és filmek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban