Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Csakrák
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fogalmak
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Demuth János
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.03.02 22:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, mindegy.

Az a lényeg, hogy jól meglehet találni mindenkinél, ez f?leg kezeléseknél fontos....

Mint ön, mint társkezelésnél.

Olyat is hallottam már, hogy állítólag a koronacsakránk felett is van még egy csakra valahol.

Biztos van még egy csomó dolog, amit nem ismerünk az energiarendszerünben... Embarassed

Legalább is nekem még van mit tanulnom.... Very Happy

"Jó pap is holtig tanul" Very Happy
Demuth János
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.03.02 23:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vettem egyszer egy indiai csakra könyvet, és nagy döbbenetemre, ott a szakrális és a solár csakrák elhelyezkedési pontja, teljesen máshol volt ábrázolva, mint amit én tanultam eddig.

Ez a két csakra szinte egy vonalban volt egymással, a köldökt?l jobbra, és ballra volt ábrázolva.

Ami a legérdekesebb volt számomra, hogy nem egy vonalban helyezkedtek el a csakrák..

Hát van ilyen is ... Very Happy
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.03.04 17:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez csak meger?sítette azon hitemet, hogy életünkben azok a dolgok m?ködnek, melyekben hiszünk!
Indiában másképp gondolkodnak a csakrákról, de ugyanolyan eredményesen,(ha nem eredményesebben) mint a világ más részein.

Üdv,
Iván
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsilip
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.03.18 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv! A tanulmányaim szerint a köldökt?l balra és jobbra elhelyezked? két csakra másodlagos er?központ: a Csandracsakra (Holdközpont) és a Szuriacsakra (Napközpont). Fogalmam sincs hogy írják ?ket helyesen... Embarassed Funkciójukat tekintve a Manipurának vannak alárendelve, nagyjából megfeleltethet?k a Manipura Yin és Yang jellegének.
A csakrákról még annyit mondanék, hogy különböz? rendszerek különböz? módon nevezik, máshova teszik a helyüket, más tulajdonságokat színeket formákat tulajdonítanak nekik, más mennyiséggel számolnak.
A tibetiek 12 f? csakrát emlegetnek, a chi-kungban mindösszesen 3-mal dolgoznak. De ez mind részletkérdés, azok, akik többet mondanak, szétbontanak részekre olyan csakrákat, amit más rendszerek egynek vesznek. Lehet vitatkozni, hogy a Szóma csakra, amit a homlok közepe tájékára "tesz a szakirodalom" az Ajna (Ádnyá, Azsna)csakra része, a harmadik szem, vagy a Sahashrara része-e. De ezek is megszokás kérdése, attól függ, ki hogy tanulja.
Érdekes, hogy rengeteg könyv a szívhez a zöld színt rendeli. Én eddig vagy világoskéknek, narancsnak, rózsaszín?nek láttam, zöldnek a köldök tájék fölötti részt "érzékeltem". De ez sem lényeges.
Ami szerintem sokkal fontosabb, hogy aki, amit tud a csakrákról, azt a tudását hasznosítsa, és használja!
Fontosnak tartom, hogy a csakrák lényegét értse meg az ember. Az én "sz?r?cskémen" keresztül azt tanultam, hogy a csakrák nem mások, mint adó-vev? készülékek. Lényünket hangolják össze a "nagyobb egység" ugyanolyan jelleg? energiáival. Különböz? er?központok különböz? min?ségekért felel?sek lényünkben. Függ?en attól, hogy mely csakra mennyire van feltölt?dve, mennyire domináns lényünkben, mennyire van épp m?ködésbe hozva, vagyépp ellenkez?leg: elfojtva, leterhelve, egyensúlyából kibillenve, elzárva az energia útjától, vátozik az egészségi állapotunk, a viselkedésünk, a gondolkodásunk.
Remekül le lett írva, hogy melyik er?központ milyen szervre hat testünkben. Arról még nem esett szó, hogy a csakrák által irányított bels? elválasztású mirigyek termelik azokat a hormonokat, amik viselkedésünkért felel?sek. Pl. egy olyan helyzetben, ahol futni kellene az életemért nem biztos, hogy jó dolog, ha a szívcsakrám dominál a létfentartó ösztöneim helyett és megszeretgetném a vicsorgó pittbullt, mert ? is Isten gyönyör? teremtménye. Vagy, ha épp egy meztelen ellenkez? nem?vel fekszem egy ágyban ahelyett, hogy a szexuális er?központom m?ködtetném, a harmadik szememre koncentrálva kielemzem az er?központajit, elkezdem feltárni neki, milyen karmikus háttérrel jöhetett(persze nem akkor van a baj, ha ezt tudatosan így akarom, hanem ha ott lenn nincs vér... Wink )
Mindre szükség van a megfelel? helyen és id?ben. És jó, ha ismer az ember módszereket arra, hogy ahol hiánya van, és épp arra lenne szügsége, fel tudjon töltekezni a megfelel? energiával. Erre számtalan módszer van (prána nadi, reiki, jóga, meditációs technikák, zene hallgatás, aromaterápia, gyógynövény terápia, színterápia, stb.) teljesen mindegy, hogy hová helyezik az er?központot, vagy milyen nevet adnak neki. A lényeg, hogy Te magad tudd, hogy mire van inkább szükséged, és hogyan tudod azt a min?séget megébreszteni magadban, illetve miben vagy kit?n?, és ezt hogy osztod meg a világgal.
Egyenl?re ennyi jutott eszembe, remélem tesztek hozzá, vagy javítotok rajta.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fogalmak Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban