Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

A.J.Christian
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Duma-részleg
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Demuth János
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.18 11:59    Hozzászólás témája: A.J.Christian Hozzászólás, az előzmény idézésével

Remélem Ivánék nem orrolnak meg rám, hogy felteszek egy kis reklámot. Very Happy A.J.Christian 2006.04.01. el?adást tart Sopronban a Pannonia Med Hotelben 20h-kezdettel. Jegyek kaphatók a helyszínen az el?adás napján 19h-tól. Mindenkit szeretettel várunk. Very Happy Nagyon érdekelne, hogy ismeritek-e Christiant, voltatok, hallgattátok-e már valamelyik el?adását, és mi a véleményetek róla?
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.18 12:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csak egy közbevetés!

Ez a reklám azért engedélyezett, mert az Ezoterikasopron weboldal az egyik társlapunk!
(Remélem nem túlzó ez a kijelentés!? Wink )

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Demuth János
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.18 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm, és nagyon megtisztel?. Very Happy
markos tünde
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.02.19 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CHRISTIAN több el?adásán is voltam. A könyveit is olvastam. Szerintem ? az aki át akarja és tudja adni azt amiben ? már benne él.
Szeretem hallgatni mert egy olyan világról hoz hírt mutat amit bel? megérzésem szerint én is ismerek és persze mindannyian ismerünk csak a fókuszt más felé irányítottuk.
Demuth János
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.19 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok.

Kedves Tünde, teljesen egyet értek veled.

Én el?ször elvárások nélkül hallgattam Christian el?adásait, nem vártam jót, se rosszat. Kiváncsi voltam, hogy vajon most megint egy fiú, aki vajon hogyan képzeli el a világ dolgait, és vajon az egyezik e az én elképzelésemmel, vagy egy sajátos világképet tár elém, de elfogattam bárhogy is legyen.

Christian el?adásaiban, mondanivalójában fantasztikus hátteret véltem felfedezni, és egyet értettem vele szinte mindenben.

Olyan dolgokra világított rá, melyeket még magamnak sem mertem bevallani.

Ami számomra dönt? volt, miel?tt kialakult róla, lényér?l egy elképzelésem, az az volt, hogy mit érzek jelenlétében.

Volt már rá példa, hogy hallgattam olyan el?adást, hogy a mondanivalójával nem igazán tudtam mit kezdeni, nem fért bele a nézeteim közé, de olyan fantasztikus töltés volt az el?adó lényében, energetikájában, hogy számomra nem is volt lényeges amit mond, hanem az energetikája többet adott számomra. " minnél többet beszél róla, annál inkább eltávolodik attól, amit mondani, vagy átadni szeretne "

Christian lénye nagyon megfogott, bár ezt ? is mondja, hogy a szavak elszállnak, és az profitál legtöbbet bel?le, aki becsukja szemét, és lényével érintkezik.

Voltam 5,6, tudatosság meditációján is, ahol 5 órát ülünk néma csendben. És mennyire igaz, hogy az adott a legtöbbet. Smile

zsilip
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.22 14:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv!
Szaporodik a csapat! Ezt örömmel látom!
Sajna ma megint kitikus (vagy inkább kritikán aluli? Twisted Evil ) hangulatban vagyok.
Szóval Mi a véleményem Krisztiánról? Er?s fickó. Nagyon céltudatos, jól beilleszkedett, jókat is mesél, amiket ír, vagy inkább diktafonra vetet az is mély értelm?. De az, amibe kezd belemászni, szerintem igencsak kétél? dolog, és ? a pengéjén sétál. Veszélyesnek tartom megváltót játszani (persze ? nem mondja, hogy az lenne, de hagyja, hogy mindenki higyjen, amit akar. És a nép szemében kezd Az lenni.)
A legutóbbi megváltó szerepben megjelen? valaki is csúfos véget ért... És ez azért benne van a kis emberi egregorunkban.
No mindegy, kíváncsian figyelem a vele kapcsolatos eseményeket, de ? az én szememben se nem több, se nem kevesebb egy átlagon felüli Embernél, s nem pedig Istennél, ahogy ? szokta mondani.
Egyszer hallottam t?le egy olyan mondatot, hogy neki már nincsenek csakrái, mert meghaladta azt a szintet. Én ebben is látok némi tévedést. Nektek mi a véleményetek err?l?
Ha valaki emberi testbe születik, arra ugyanúgy érvényesek az emberi testre jellemz? asztrális burkok is, nem? Ez a Dharma.
Azt még el tudnám fogadni hogy teljesen harmonikusak a csakrái, a transzcendens közepükön keresztül áramlik bennük az energia, a Kundalini a gyökért?l egész a koronáig fel van emelkedve, s egyéb ilyen mesék, amik a Nagy Világmegváltó Bölcsekre jellemz?. De csakrái mindenkinek vannak. Szerintem. Ha meg nincsenek, mit keres a Földön?
Nem véletlen, hogy test?rök vigyázzák, biztos, máris néhány magasan lev? emberke bögyében van. Ez viszont tetszik (már nem az, hogy a bögyükben van, hanem, hogy felkavarja az állóvizet. Erre különösen nagy szükség van manapság)! És az is tetszik, hogy ezt ? nyíltan vállalja, beengedi magát a médiába, mint mondjuk Osho is tette. Kellenek olyanok, akik törik az aszfaltot valami nagy vízvezetékcsere el?tt. ?t ilyen embernek tartom, mint mondjuk Keresztel? szent János Jézus el?tt. Szóval nem kicsi jelent?ség?, de még nem AZ.
Remélem, vitatkozik valaki velem err?l, mert az aláírásszövegem most különösen érvényes... Embarassed
Demuth János
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.22 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Zsilip. Nagyon jókat írtál, és roppant elgondolkodtató. Tulajdonképpen benne is van a válasz. Az emberek kiálltották ki, annak, ami!
Azt, hogy Isten, én vagyok isten, bár még nem hallottam t?le ezt így konkrétan, de ha mélyen belemegyünk a tanokba, vagy esetleg egy egy jól sikerült meditációba, akkor tudhatjuk, hogy ezt mindannyian elmondhatjuk magunkról. Az Isten szó, amit a társadalom ért alatta, te is tudod, egy misztikus felfoghatatlan, elérhetetlen, valaki, ki mindíg mindent tud, és mindíg mindent megcsinál egy szempillantásra, ha ? akarja. A társadalom az, aki ezt csinálta, ezt a képet alkotta Istenr?l. De ezzel sincsen semmi baj, ez is egy valóság. Teljesen jogosak a feltevéseid, tanulmányaim szerint helyt is adok neki. Amit én tudok mondani, és csak a személyes tapasztalatomra és ismeretségemre hagyatkozom, a lényében, energiájában, stb...van valami ami nagyon nagyon jo! Nekem ennyi elég. Kapok t?le valamit, hogy mit azt nem akarom elmémmel megfogalmazni, mert úgysem sikerülne, és az jó nekem.
A média, meg újság, meg az el?adások nem más mint egy sóm?sor, mert hát valahogy el kell jutni az emberekhez. Ha neki ez a dolga, akkor jól csinálja....szerintem. Very Happy

Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.27 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Demuth János írta:
Voltam 5,6, tudatosság meditációján is, ahol 5 órát ülünk néma csendben. És mennyire igaz, hogy az adott a legtöbbet. Smile

Kedves János!
most piszok leszek...
miért jó h az, ott ül az ember, és nem otthon vagy bárhol máshol ahol csend van?
üdv:m.
Vissza az elejére
Demuth János
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.27 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Mária.

Dehogy vagy piszok Very Happy

Teljesen jogos a kérdés.

Én úgy vettem észre, nem a környezet csendje a dönt?, egy egy meditációnál.

A zaj, isten igazából, a mi fejünkben van.

Hidd el, próbáltam már erd?ben is, otthon négy fal között is, és városban a forgatagban is egy padon.

Ha otthon megy , máshol is megy, ha nem megy otthon, máshol sem.....nem a helyszín a lényeg.

A tudatosság meditáció lényege nem a csend, nem a helyszín, hanem az a környezet, amit a Christian teremt meg.

Olyan energetikai hálót, légkört teremt a helyszínen, hogy álltala, egy magasabb tudatszintre kerülsz.

Ez a tudatszint segít neked megtapasztalni a tudatosság állapotát.

Persze ezt otthon is el lehet érni, vagy a piactéren, de el?sz?r mint egy manko, könnyebb a megtapasztalás Christian segítségével.

Ez persze az én véleményem....az én világom.

Lehet más máshogy látja.

Miután sikerült ott segítségével elérnem egy bizonyos állapotba, itthon négy fal között is sikerült már elérnem ugyanazt, mert már ismertem az érzést amit keresek....

Valahogy így.

Nekem segített, de lehet másnak nincsen erre szüksége, és megy neki magától az elejét?l fogva egyedül is.

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.27 21:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Demuth János írta:
Olyan energetikai hálót, légkört teremt a helyszínen, hogy álltala, egy magasabb tudatszintre kerülsz.

Ez a tudatszint segít neked megtapasztalni a tudatosság állapotát.

Persze ezt otthon is el lehet érni, vagy a piactéren, de el?sz?r mint egy manko, könnyebb a megtapasztalás Christian segítségével.

Ez persze az én véleményem....az én világom.

Lehet más máshogy látja.

Miután sikerült ott segítségével elérnem egy bizonyos állapotba, itthon négy fal között is sikerült már elérnem ugyanazt, mert már ismertem az érzést amit keresek....

Valahogy így.

Nekem segített, de lehet másnak nincsen erre szüksége, és megy neki magától az elejét?l fogva egyedül is.

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy [/b]

Kedves János!
van egy csomó kérdésem!
mit lehet még tudni err?l az erergetikai hálóról?
mégis milyen volt ez a légkör amit teremtett?
honnan tudod h megemelkedett a tudatszinted?
milyen érzés a "tudatos állapot" amit Te megtapasztaltál?
milyen állapot volt az, amit már otthon is sikerült elérned?
és különben is: miért kérdezek ennyit Laughing ?
Vissza az elejére
Demuth János
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.28 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia.

Hát nem lesz könny? válaszolni a kérdéseidre, de megpróbálok.

El?sz?r is le kell szögeznem, hogy amit leírok az kizárólagosan az, amit én, ahogy én, érzékelem, látom.

Valaki teljesen máshogy látja ezeket a dolgokat, de ez a szép benne.

Elnézést, ha néha mások számára badarságnak t?nik, amit írok, de ezek azok a dolgok, amiket tulajdonképpen elmével nem lehet megfogalmazni.
Minél inkább próbálom behatárolni, annál inkább elvesztem a lényeget, amit leírnék.

Energetikai háló:

Én ezt úgy látom, ha kell?képpen ráhangolódok, mintha viszintesen egy pókháló, vagy mint egy kötött pulóver lenne kiterítve a teremben.

Kézzel érzékelhet?, ha összezárom az ujjaimat, akkor egyszer megakad ebben a s?r?bb légkörben, egyszer meg könnyebben mozog a kezem térben.

Kézzel tapinthato ez az energetikai háló, mintha s?r?bb leveg?t tapintanál valahol. Valami ilyesmi.

Namost ez a háló, behálózza az egész termet, és ezálltal egy magasabb rezgésszint lesz ott jelen.

Ezt a rezgésszintet folyamatosan táplálni kell, utántölteni, ez a Christian " dolga "

A magasabb tudatszint elérése számomra olyan, mintha sokkal érzékenyebb lennék mindenre, pörög a koronacsakrám és a solarom, rezeg a testem, és egy bizonyos " melankólikus állapot " mely alatt azt érzem, hogy nem az elmém az ami dominál, hanem valami teljesen más...

Az állapot amit elértem ott is , és itthon is, azt a legnehezzebb leírni:

Szóval.

Becsukom a szemem. Figyelem magam, figyelem a gondolataimat, de nem gondolom tovább ?ket. Nem kezdek el gondolkodni azokon az eseményeken amiket az elmém elém tár. Jönnek, és hagyom ?ket tovább menni.

Egy id? után mindenféle érzések jönnek, érzékelem az energiákat, tisztábban mint hétköznap....

Jön egy olyan érzés, hogy nem a testemmel azonosítom magam, hanem érzem az aurámat, érzem azt, hogy nincsenek korlátaim.

Mintha kitárulkoznék, ott vagyok a szobában mindenhol.

Egy kicsivel késöbb pedig látom magam kívülr?l, látom a felyem körül forgó gondolatmintákat...

Ekkor tudatosul bennem, hogy kikerültem az elme hatalma alól, és kívülr?l szemlélem az eseményeket.

Ezt hívom annak, amikor azt mondják, hogy csend. Ekkor csend van bennem, mivel nem a gondolatokat élem meg, és mégis olyan érzés, hogy mindent tudsz...

Figyelek némán, csendben....

Ez az állapo frenetikus érzelmi világgal jár, amit nem tudok leírni.

Ez olyan, mintha felülr?l figyelném a világot, az embereket, mindent és mindenkit.

Utána jön olyan, hogy érzed, benne élsz mindenben, átérzed mindenkinek az életét, a vállalását, egy vagy mindennel.

Ekkor tudom , mit vállaltam, miért, tudom azt hogy más mit vállalt, az emberek, az állatok, a növények, a kövek, és minden létez?.

A legfantasztikusabb mikor az tudatosul, hogy mindenki saját maga akarta vállalását, tapasztalását, persze ezt most itt nem tudják, és minden tökéletesen úgy van jól, ahogy van!!!!

Tudom ezt itt nehéz megérteni, de abban az állapotban ez egyértelm?.

És akkor látom, hogy milyen tökéletes ez a világ, az örök változás világa, és nincs halál, nincs elmúlás, és mindenki tapasztal, majd megy vissza, megy tovább, hogy megéljen mindent, mert ugy akarja....

Ez egy nagyon szuper érzéssel is jár, egy tudok mindent, de nem tudok semmit érzéssel, és nincsenek kérdéseim, mert minden én vagyok, mindeki mindenben jelen van...

Hát ezt szoktam néha megélni ott, és itthon is már ....persze csak akkor, ha rá tudok kell?képp hangolodni, és nem agyalok a kis dolgaimon.

Valami ilyesmi, de hangsúlyozom megint, ez az én tapasztalásom, mely személyenként eltérhet.

Hát ennyi Very Happy

Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.28 23:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Demuth János írta:
Energetikai háló:

Én ezt úgy látom, ha kell?képpen ráhangolódok, mintha viszintesen egy pókháló, vagy mint egy kötött pulóver lenne kiterítve a teremben.

Kézzel érzékelhet?, ha összezárom az ujjaimat, akkor egyszer megakad ebben a s?r?bb légkörben, egyszer meg könnyebben mozog a kezem térben.

Kézzel tapinthato ez az energetikai háló, mintha s?r?bb leveg?t tapintanál valahol. Valami ilyesmi.

Namost ez a háló, behálózza az egész termet, és ezálltal egy magasabb rezgésszint lesz ott jelen.

Ezt a rezgésszintet folyamatosan táplálni kell, utántölteni, ez a Christian " dolga "

Kedves János!
mennyire lehetséges szted az h ezt a hálót Ti teremtitek és Ti is "tartjátok fenn"?
Vissza az elejére
Demuth János
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.03.01 00:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Very Happy
Lehet, hogy a háló nem jó megfogalmazás, hanem Chris lénye beragyogja a termet, és emeli a rezgést, melyet 6 órán keresztül egy bizonyos szinten tart.

Legutóbb Demuth János szerkesztette (2006.03.01 00:23), összesen 3 alkalommal
Vissza az elejére
Demuth János
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.03.01 00:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézek a honlapról:

http://www.ezo-info.hu/forum/viewtopic.php?t=53

JELEN

a Csend Tudatossága

(5. megtestesülés)

A Jelen megtapasztalásához kezdetben három dolog szükséges. El?ször is a te kitartó figyelmed, másodszor a csukott szád, harmadszor pedig egy olyan él? egyén, aki megéli a Jelent. A te szereped fontosságát nem kell magyaráznom. A beszéd nélküliség azért lényeges, mert mivel az ego számára elviselhetetlen, megtalálhatod benne a tudatos énedet - a Pillanatot megél? létez? pedig azért szükséges, mert a közelében ülve kisugárzásával segíti az els?, tétova lépéseidet. S noha egy tudatos létez?re csak eleinte van szükség, általában e feltétel teljesül a legnehezebben...

Jelen

Szem:

Van múlt – mert emlékszem rá,

van jöv? – mert vágyom rá,

De

a múlt bennem van – én pedig csak (a) Jelen vagyok,

a jöv? bennem van – én pedig csak (a) Jelen vagyok.

A Jelen megérteni nem lehet. Csak megtapasztalni. Ezért most a Jelenr?l nem beszélek – viszont ha megérted, hogy a mire is „használhatod” a Jelent, hamarabb következhet be a megtapasztalás.

Nos, ha boldogabb akarsz lenni, ha teljesebb férfiként vagy n?ként szeretnél élni, vagy ha valóban szeretnéd megélni és megismerni önmagad ahelyett, hogy mások tanításait szajkózod és követed, akkor nincs más út, mint a Jelen. Mégpedig azért, mert a Pillanatban elt?nnek a korlátok, elt?nik a múltadból rád nehezed? falak, eloszlik a jöv?t?l való félelem. Mert hát a Jelenben nincs senki és semmi. Csak Te.

A Jelen és önmagad megéléséhez nem kell más, mint a Figyelem. Nincs más dolgod, csakhogy cselekedj, és Figyelj. Figyeld önmagad. Gyakran mondogatod, hogy úgy szeretnél változni, úgy szeretnéd a valóságot megélni, csak épp nem tudod, mit is tegyél… Hát most itt a lehet?ség. Nincs más dolgod, csak az, hogy csináld. Hogy Figyeld.

Figyelem

Miel?tt elkezded a gyakorlatot, meg kell értened, hogy miért is a Figyelem a végtelen lehet?ségek útja – s noha e gyakorlat sikeres végrehajtásához már tudatos figyelemmel kell rendelkezned (nem véletlen, hogy a Figyelem a 2. megtestesülés), mivel jelen van egy Tudatos egyén, a gyakorlásod így is eredményes lehet, mert a tudatos Figyelmet a folyamat közben is megszerezheted.

Nos, a figyelem a tudatos él?lény egyetlen biztos állapota. Minden más lehet tévedés, lehet tévhit, lehet igaz vagy hamis. Viszont hogy figyelsz, hogy felfogsz, az biztos. Hogy ki figyel, az már bizonytalan, hogy mit fogsz fel, az már lehet tévedés is, de az biztos, hogy figyelsz.

Gondolj bele, bizony sokszor hitted vagy mondtad magadról, hogy te sosem hazudsz, aztán még is; sokszor hitted magadról, hogy nem lennél képes verekedni, aztán még is; sokszor hitted magadról, hogy már túl vagy egy volt szerelmen, aztán kiderült, hogy még se…

Ahogy telik az élet, egyre újabb és újabb dolgok változnak meg benned: amelyik ruha tegnap még tetszett, ma már nem, akit tegnap még szerettél, ma már nem. Akkor tegnap nem voltál valódi? Tegnap nem voltál önmagad? S akkor most önmagad vagy? Honnan tudod, hogy a mostani nem csak egy szerep, amelyet rád rakott a világ?

Sehonnan. Ezt nem lehet tudni. De nem is kell. Mert…

Mert a figyelem biztos. Biztos, hogy figyelsz. Az eredmény, az érzés, az már lehet tévedés is, az már lehet, hogy nem a tied - mert a figyelem a valóság, a tanulság a hazugság.

A gyakorlat – a Figyelem alkalmazása a Csend Tudatossága alatt

A gyakorlat alatt figyelned kell önmagadat, a környezetedet és a világ hatására benned végbe men? változásokat. A gyakorlat alatt bármit figyelhetsz, a lényeg, hogy minden pillanatban légy tudatában a figyelmednek, légy tudatában annak, hogy vagy. Légy tudatában, de semmibe nem avatkozz bele! Ne irányítsd a gondolataidat és az érzéseidet, ne akarj semmit! Csak légy jelen önmagadra, figyeld azt, ami megjelenik benned.

Mindezt nem könny? megtenni. Eleinte néhány másodperc után elt?nsz, aztán hirtelen eszedbe jut, hogy vagy, és újra megjelensz. Majd megint elt?nsz… mindez nem baj, csak ne hagyd abba. Csak csináld. S egyszer csak a Figyelem a részeddé válik, egyszer csak Figyelemmé válsz.

Maga a gyakorlat azért roppant nehéz, mert rányitja a szemed önmagadra. Ha ?szintén megnézed az életed, megláthatod, hogy sosem figyelsz magadra. Ha véletlenül egyedül maradsz, eszel, tévézel, telefonálsz, internetezel, találkozol valakivel, beszélgetsz… vagy ha már semmi más nem maradt, akkor gondolkozol, rágódsz a problémáidon, vagy épp lefekszel aludni. Bizony, mindent megteszel, csakhogy ne figyelj magadra, mert akkor meglátnád, hogy ki is vagy valójában. Hétköznapjaid alatt a cselekedeteiddel eltakarod önmagad el?l önmagad, mert nem akarsz és nem mersz szembesülni azzal az emberrel, akit játszol.

Ezért a „Jelen, a Csend Tudatossága” gyakorlat eleinte rögös, nehéz út. Kezdetben sokan nem is bírják megcsinálni: vagy felpattannak és kirohannak a teremb?l, vagy gondolkodnak, álmodoznak és elalszanak. Mindez nem baj, bármi történjék is, haladj a saját lépteid szerint: ha öt perc után abba kell hagynod, hagyd abba, s próbáld meg legközelebb – legalább hetente egyszer, de akár többször is lesz lehet?séged, hogy a Jelent megél? egyénnel, Christiannal gyakorolj.

Amúgy egy Tudatos Egyén jelenléte azért fontos, mert az általa gerjesztett rezgések téged is segítenek a megtapasztalásban. Ez csak eleinte szükséges, kés?bb már nincs rá szükség – bár akkor is jól jöhet…

A gyakorlat menete:

Amikor belépsz a terembe, csak magadra figyelj. Ne szólalj meg, még némán se üdvözöld az esetleges ismer?seidet. Szüntess meg minden tudatos kommunikációt, ülj le egy szabad helyre, és csak figyelj.

A gyakorlat alatt lehet feküdni, ülni is, a lényeg az, hogy kényelmesen érezd magad. Javasolt az egyenes hát, de nem kötelez?, mert a lényeg az, hogy miután elhelyezkedtél, ne nagyon mocorogj.

Miután elhelyezkedtél, kezd el figyelni magad - nyitott vagy csukott szemmel, ahogy jól esik. Figyeld a körülötted lév? hangokat, illatokat, a fejedben megjelen? gondolatokat, képeket, érzéseket. Figyelhetsz bármit, csak tudd, hogy jelen vagy, tudd, hogy te vagy az, aki figyel; tudd, hogy te vagy az, aki figyeli a fejedben lév? gondolatokat. Ha ráérzel erre, akkor egyszer csak felszabadulsz, mert hát bármilyen nyomasztó, félelmetes vagy épp kellemetlen azaz érzés vagy gondolat, mely megjelent benned, ha képes vagy figyelni, akkor az nem te vagy! Akkor annak hozzád semmi köze, mert hát te az vagy, aki „kívülr?l” szemléli a gondolatot.

Úgyhogy csak figyelj! Ne avatkozz be semmibe, csak figyeld. Minden érzést és gondolatot engedj meg magadnak – ne szégyellj semmit – csak figyeld. S ha képes leszel arra, hogy csak figyeled mindazt, mi benned kavarog, akkor egyszer csak elszakadsz a korlátoktól, elszakadsz az embert?l, és megismered önmagad egy kiterjedtebb állapotát. Amellyel szintén semmi dolgod nem lesz, csak hogy figyeld, hogy megélhesd önmagad még kiterjedtebb állapotát…

S így tovább.

A gyakorlat alatt az elméd és az érzelmeid szabadon csaponghatnak, de a tested nem! A tested a lehet? legmozdulatlanabb legyen. Természetesen nem kell szoborrá válni, de a teremben csak ülni vagy feküdni lehet, aki egyszer feláll, annak ki kell mennie, és arra az alakalomra abba kell hagynia a gyakorlást.

Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.03.09 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Demuth János írta:
Very Happy
Lehet, hogy a háló nem jó megfogalmazás, hanem Chris lénye beragyogja a termet, és emeli a rezgést, melyet 6 órán keresztül egy bizonyos szinten tart.

Kedves János!
sokan mondták már nekem, h ne az illet? személyével foglalkozzak, hanem azzal, amit nekem ? adni tud, tehát h a végeredmény a fontos.
én ezt továbbra sem tartom jó megoldásnak, ráadásul a "Kriszfanoknál" tömény elfogultságot tapasztalok a személyével kapcsolatban.
Miért?
elhiszem h vannak nagyon "szomjas" emberek, akik az els? kis forrásra rávetik magukat anélkül h belegondolnának, honnan ered. Mert sztem ahonnan a víz felbukkan, olyan lesz a min?sége és a jellege, amit aztán "magába fogad"/részévé tesz az emberfia azáltal h megissza.
hallottál Te már arról, mikor egy el?adó a hallgatóságának "erejét" használva visz véghez dolgokat?
Olyan, mintha ? nem tájékoztatna Titeket err?l a jelenségr?l...
Remélem megérted kíváncsiságomat.
üdvicsek: m.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Duma-részleg Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban