Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Reinkarnáció
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fogalmak
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.16 21:53    Hozzászólás témája: Reinkarnáció Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem ez az a téma, amir?l szinte mindenkinek van véleménye.
Van, aki hiszi és van, aki nem, de az emberek fantáziáját, mindig megmozgatja ez a kérdés.

Topicindítónak itt egy meghatározás:

A reinkarnáció az ismétl?d? születés és halál folyamata, amely során a lélek életr?l életre, egyik testb?l a másikba vándorol, egyszer emberi, másszor pedig állati vagy növényi létformát elfogadva. A reinkarnáció, illetve a lélekvándorlás filozófiája szerint a lélek örökkévaló, míg a fizikai test átmeneti. Ennek megfelel?en, amikor valaki meghal, csak durva fizikai teste hal meg, a lelke azonban a karmája szerint egy másik testet kap. Így a karma eredményeképpen az ember megszülethet akár egy gazdag keresked? családjában vagy éppen egy rovartársadalomban is. A Padma Purána szerint 8 400 000 életforma van az univerzumban, amelyek mindegyike a teremtés által jött létre. Evolúciós kialakulásukat nem fogadják el a hindu hagyományok. Úgy tartják, hogy itt az anyagi világban a feltételekhez kötött lélek kerül egyre fejlettebb helyzetbe a különböz? testeken keresztül, míg el nem éri az emberi életformát, ahol végre lehet?sége van az önmegvalósítás gyakorlására és a felszabadulásra.

Üdv,
Bogár Iván Balázs

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Anyatigris
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.17 13:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"Már el?z? életemben sem hittem a lélekvándorlásban."

Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.19 08:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tessék!
Szeretnék nyitni egy komoly témát és elhülyülitek!

Beiratkoztam egy reinkarnációs tanfolyamra. Marha drága volt, de hát egyszer élünk!

Kicsit komolyabbra váltva.
Mit gondoltok, van ma a Földön olyan vallás, tan, eszme, hit vagy könyv, ami hitelesen írja le a rainkarnációt és a köztes létet?

Üdv,

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
markos tünde
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.02.19 14:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

a reinkarnáció szerintem is komoly téma és nagyon érdekes,h ilyen kevesen reagáltak rá.
Szerintem létezik és fontos megismernünk, bár ehhez érzékszerveink eléggé fejletlenek.Én azt tapasztalom, hogy egyre több ember akarja megismerni, egyre többen nyitottak, azonban megismerésükhöz a kezdeti lépéseket nehezen találják. Marad a saját személyes tapasztalat,ami szerintem a legfontosabb, bár egyedül nem lehet megfejteni. Vannak még a könyvek, ami elég nagy szórást mutat a jó és a selejtes között.
Jó lenne,ha lennének MESTEREK ebben a témában és egyébbként is jó lenne ha támogatnánk egymást legalább abban a témában amiben mi már egy lépéssel el?bb járunk.
Ezek a forumok megfelel?ek ehhez, de még viszonylag kevesen használják (ki).
A reinkarnáció akkor a legfontosabb az én tapasztalotm szerint mikor azt, a kérdést tesszük fel egy, v.több esemény kapcsán magunknak, hogy MIÉRT TÖRTÉNIK EZ VELEM ÉS MÉRT PONT VELEM.
Azt hiszem a reinkarnáció kérdése ilyenkor el? kerül és persze még kevébé tudjuk a válaszokat, de az a tudat, hogy létezik egyfajta megnyugvást és magyarázatot adhat.Az én életemben szinte minden nap el?kerül ez a kérdés és ennek a boncolgatása.
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.20 00:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Mit gondoltok, van ma a Földön olyan vallás, tan, eszme, hit vagy könyv, ami hitelesen írja le a rainkarnációt és a köztes létet?

Sziasztok!

Szerintem ezt a dolgot bizonyítani csak akkor lehetne, ha valaki eljutna arra a tudati szintre, hogy fizikai halálakor és következ? újjászületésekor nem felejti el el?z? élete eseményeit (és, persze, a fejébe venné, hogy ezt be is bizonyítja Wink ). Állítólag lehetséges.

Állítólag a kisgyerekek bizonyos korukig emlékeznek, de mire megtanulnak beszélni, vagy elfelejtik, vagy addigra kinevelik bel?lük ezeket a "képzelgéseket".

Kérdés, mit tartunk hitelesnek. Hiszen hinni akkor tudnánk egy-egy teóriában, ha ott lettünk volna, és emlékszünk rá. Vagy olyan hiteles személy számol be róla, aki ott volt, és emlékszik rá. Ez, azt hiszem, eléggé elképzelhetetlen napjainkban.

Leírások természetesen vannak a témában. Én eddig két olyan írással találkoztam életemben, ami számomra hihet?. Az egyik Dr. Joel L. Whitton & Joe Fisher: Létköz c. könyve (Agykontroll Kft., 1995). A másik Sture Lönnerstrand: Shanti Devi - El?z? életem (Édesvíz Kiadó, 1996).
Sajnos, nem mostanában olvastam ?ket, így csak a második tartalmára emlékszem pontosan. Indiában egy 4 éves kislány kezdte el mondani, hogy emlékszik el?z? életére, ami aztán bizonyítást nyert, mivel megtalálták a volt férjét, és minden emléke helyesnek bizonyult. Inkább regényszer?, és valóban nem biztos, hogy igaz, de hihet?.

Ja, és a Tibeti Halottaskönyv (Bardo Tödol). Az tuti, hogy leírja. A "bardo" egyébként a köztes lét elnevezése, és egyre több helyen használják.

Úgy tudom, a keleti tanok közül sok foglalkozik a reinkarnációval. A buddhisták pl. biztosan. Talán ?ket kellene megkérdezni, illetve nekik kellene megszólalniuk ezen a helyen.

Üdv.

Közönséges pillanatok nem léteznek.
Vissza az elejére
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.20 11:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt hiszem, ez az a hely, ahol legalábbis nem nevetnek ki, ha azt mondom, két halálomra emlékszem. Kisgyerek korom óta tudom, hogy ezek megtörténtek velem. Azt is tudom, hogy az egyik szerepl? gyerekkori pajtásom. Gyerekként nem tudtam hová tenni a velem megtörténteket, de azt tudtam, hogy a feln?ttek nem értenék meg, ezért nem is meséltem el senkinek. A két történet olyan volt számomra, hogy tudtam róla, mindkét esetben szörny? dolgokat éltem át, ezzel együtt gyerekként nem igazán foglalkoztatott. Ma is úgy vagyok vele, hogy az egyik halálnak esetleg utána lehetne nézni, de annyira még mindíg nem foglalkoztat, hogy ezt megtegyem. Valahogy az az érzésem, hogy amit meg kellett tanulnom a halál kapcsán, azt megtanultam, megjegyeztem és ebben az életemben alkalmazom.

Azt hiszem kusza voltam, de ha elkezdem szerkeszteni, stilizálni, végül kitörlöm és Nektek sem mondom el. Very Happy
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.20 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Eszedbe ne jusson! Smile

Üdv,
Iván
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.20 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok!
mostanság azon töprengek (ez már rosszul szokott kezd?dni Laughing ) hogy miért olyan fontos ebbe hinni?
úgy értem, mi abban az elképzelhetetlen, ha egyszer csak meghalunk és vége.
tudom, h nem szabad elvennem mások hitét, nem is áll szándékomban, csak "hangosan" gondolkodom...
els?re tényleg riasztó, h az ember elképzeli saját megsz?nését, de aki nem hisz benne, az is belátja egy id? után (ha kell?en bölcs), h élni így is jó.
és jónak lenni is jó, akkor is, ha egyszer vége...
az "egyszer élünk" hozzáállást fel lehet úgy is fogni, h pl kirabolom ezt a bankot hogy életem végéig gazdag legyek, meg úgyis h bár csak egyszer élünk, és ha már így alakult h össze vagyok tömörítve ezen a bolygón 6milliárd-magammal, akkor legyen már szép és boldog az életem másokéval együtt!
üdv:m.
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.20 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem gondolom, hogy fontos ebben hinni!
Azt gondolom, hogy a reinkarnációt is körüllengi a XX.-XXI. század gondolkodásmódja.
Már mindenki el?z? életekr?l mesél, meg arról, hogy atlantiszban f?pap volt. d'oh! Hipp-hopp "kideríti" a karmáját, és közben talál azzal sincs tisztában, hogy mi is a karma valójában!?

Véleményem szerint a lét körforgása nem zárja ki, hogy az egyén jól érezze magát a b?rében.

Üdv,
BIB
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.21 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia Iván!
én örülnék ha tisztáznánk ezt a fogalmat!
vállalod a karma szó pontos kifejtését?üdvicsekk:m.
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.21 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Próbáljuk meg! Smile

Karma: A szó maga szanszkrit eredet?. Jelentése: tett. Az emberek sorsát az életük során végbevitt tetteik határozzák meg. Minden tettünknek következménye van, akár már jelen életünkben is. Nem helyes az a felvetés, mely a karmát csak el?z? és következ? életek függvényében vizsgálja..

Üdv,
BIB
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.21 15:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Szia!

Próbáljuk meg! Smile

Karma: A szó maga szanszkrit eredet?. Jelentése: tett. Az emberek sorsát az életük során végbevitt tetteik határozzák meg. Minden tettünknek következménye van, akár már jelen életünkben is. Nem helyes az a felvetés, mely a karmát csak el?z? és következ? életek függvényében vizsgálja..

Üdv,
BIB

Iván!
így nincs az az érzete a dolognak, hogy az ember azért tesz meg jó cselekedeteket, mert tart a következményekt?l és nem pedig azért mert jólesik neki jót tenni?
üdvicsekk:m.
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.21 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

De, lehet ilyen érzete a dolognak. Ez sajnos nem kiküszöbölhet?.

Azt gondolom, hogy nincs jó vagy rossz karma. S?t, azt is gondolom, hogy nincs jó vagy rossz sem. Mindennek a véleményezését, a saját szubjektív sz?r?nkön keresztül végezzük.

Üdv,
BIB
Vissza az elejére
zsilip
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.22 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na tessék, már megint a sz?r?cskék! Smile
A reinkarnáció igen bonyodalmas téma szerintem. Én is csak okoskodni tudok ebben a témában, hiszen biztosat csak a halál után tudok majd mondani. De akkor igérem megosztom veletek, amire rájöttem. Laughing
Komolyra fordítva a szót, szerintem valami van a dologban, a világon annyi helyen el?fordul ez a gondolat, egymástól teljesen eltér? kultúrákban, hogy ijeszt? lenne, ha mégsincs.
Más. Mi a szüleink génjeinek keresztez?dése vagyunk (és egyesek - ezek közé sorolom magam is - szerint vannak magunkkal hozott tulajdonságaink is.) A génekben jóval több információ van kódolva, mint amennyit a tudomány mai állása szerint meg tudtunk fejteni. Egész odáig mennék, hogy bele vannak kódolva emlékek, tapasztalatok, amik bizonyos állapotokban felszínre bukkanhatnak.
Lehet ez egy magyarázata az el?z? életek emlékére.
Aztán ott van a jó öreg Jung bácsi, aki kezdi feszegetni a kollektív tudat lehet?ségét. Ez nagyjából annyit tesz, hogy minden esemény, ami egy faj egyedeivel megesik, bekerül egy nagy "kondérba", amib?l aztán mindenki, akinek hozzáférése van a kondérhoz, kedvére szemezgethet.Például, ha egy különálló szigetecske majmai rájönnek, hogy az étel finomabb, ha megmossák, és ezt elég sokan megtanulják közülük (hívjuk "kritikus tömeg"-nek, Redfield után szabadon... Smile ), akkor az összes ilyen majmocska élni fog ezzel az új felfedezéssel, a szigett?l akár nagyon távol is.
Nomármost, ha ez létezik, akkor azok akik érzékenyek erre, rákapcsolódva a kondérra akárki emlékeit átélhetik véletlenül, vagy tudatosan.
Ez egy másik magyarázat.
És akkor ott a lehet?sége, hogy valóban a saját el?z? életünk saját emélkei bukkannak olykor el?. Ki tudja?
Végülis mindegy, ki miben hisz. Akik a genetikában, és abban, hogy a gyermekeik élete függ attól, hogy milyen tapasztalatokat, korlátokat, élményeket "csináltak meg", azok éljenek jól a gyerekeik, és az azt követ? generáció kedvéért.
Akik a kollektív tudatban hisznek, tegyenek meg mindent azért, hogy ?k is minél többet rakjanak a közösbe, hogy nekik is jusson a kondérból.
Aki meg az egyéni lélekvándorlásban hisz, annak meg evidens, hogy ne toljon ki magával most, hogy kés?bb ne lássa kárát. Vagy vállalja tudatosan a tettei következményeit.
Én azt hiszem, hogy a valóság ennél a néhány gondolatnál végtelenül bonyolultabb, bele sem fér a kis fejembe, de egyik lehet?ség nem zárja ki a másikat, s?t, része mind az egésznek. Nna, most megint sokat járt a lepcses. És aki sokat fecseg...
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.22 21:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Zsilip!

Ha már felhoztad Jung bácsit és a kollektív tudatot, akkor érdemes hozzáf?zni, hogy itt sincs új a Nap alatt, mert a kollektív tudat (szerintem) nem más, mint az akasa (akasha) krónika!

Üdv,
BIB
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fogalmak Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban