Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

energetikai védelem
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Reiki
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.09 11:52    Hozzászólás témája: energetikai védelem Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok Reikisek!
már elolvastam egy könyvet az energiavámpírokról Very Happy , meg egyet az energetikai védelmi technikákról, de sokkal nem jutottam el?rébb.
kíváncsi vagyok h egy kellemetlen kisugárzású emberrel mit lehet kezdeni? milyen segítséget lehet neki nyújtani?
milyen lehet?ségeket nyújt ehhez a reiki?
igaz az, h a figyelmen nagy hangsúly van? tehát hogyha valamire/valakire nagyobb figyelmet fordít az ember, akkor az energiát von el t?le?
üdvicsek:m.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csumi
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.02.09 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Mária!

Én két dolgot szoktam tenni, ha energiavámpírral találkozom. Az egyik, hogy keresztbe teszem a két kezem vagy a két lábam, a másik, hogy energiát adok neki, és ett?l menekülni fog. Ugyanis nekik az a lényeg, hogy "lopják" az energiát. ?k így m?ködnek.

Puszika
csumi
Vissza az elejére
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.09 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van az energiavámpírnak az az alfaja, aki folyamatosan panaszkodik. Tudjátok, az, aki 20 dkg sajtban elszámolja a lyukakat és a sajtot meg sem látja, hússzor hozták vissza az agyhalálból és most is tíz halálos betegsége van. Ha ? bekapcsolja magát, én kikapcsolok, csak annyiban vagyok jelen, hogy a beszéd dallamát érzékelem. Ebb?l tudom, hol kell közbevetni egy "nahát", "ilyesmit", "ki hitte volna" megjegyzést. Nem vagyok jelen, tehát nem tudja leszívni az energiámat.

Az idegen belémköt?s változatot ("ne sétáltassa erre a kutyáját...") le szoktam döbbenteni. Nagyon kedvesen rámosolygok, valamiben igazat adok neki és valamit megdícsérek rajta. Ett?l ledöbben és többnyire kénytelen-kelletlen visszavonul, mert nincs fogása rajtam.
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.09 16:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

csumi írta:
Szia Mária!

Én két dolgot szoktam tenni, ha energiavámpírral találkozom. Az egyik, hogy keresztbe teszem a két kezem vagy a két lábam, a másik, hogy energiát adok neki, és ett?l menekülni fog. Ugyanis nekik az a lényeg, hogy "lopják" az energiát. ?k így m?ködnek.

Puszika
csumi

szia Csumi!
én is olvastam ezt, és alkalmaztam is. energiát hogy adsz (én is szívesen adnék, de nem tudom h kell...)?
üdv:m.
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.09 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hangya írta:
Van az energiavámpírnak az az alfaja, aki folyamatosan panaszkodik. Tudjátok, az, aki 20 dkg sajtban elszámolja a lyukakat és a sajtot meg sem látja, hússzor hozták vissza az agyhalálból és most is tíz halálos betegsége van. Ha ? bekapcsolja magát, én kikapcsolok, csak annyiban vagyok jelen, hogy a beszéd dallamát érzékelem. Ebb?l tudom, hol kell közbevetni egy "nahát", "ilyesmit", "ki hitte volna" megjegyzést. Nem vagyok jelen, tehát nem tudja leszívni az energiámat.

Laughing Laughing Laughing
ez nagyon jóóóóó!
bár megcsinálni ezt sem tudnám Crying or Very sad !
Vissza az elejére
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.09 19:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mária írta:
hangya írta:

Laughing Laughing Laughing
ez nagyon jóóóóó!
bár megcsinálni ezt sem tudnám Crying or Very sad !

Ne búsulj, Mária, a Te technikád Neked m?ködik. Smile
Tudod, kora gyermekségemt?l lelki szemetesláda gyanánt m?ködöm. Ha segítséget, véleményt, vagy bármit vár, aki rámönti, akkor ott vagyok. De az öncélú, hallatomahangomat, ha befejeztemkezdemel?r?l tpusú társalgók ellen meg kellett tanulnom megvédeni magam, mert ha nekik nem segíthetek, magamat ne hagyjam lefárasztani. Idea
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.10 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Hangya!
remélem egyszer nekem is sikerül (Nekem uis egyenl?re még nincs konkrét technikám Rolling Eyes ) h ne érezzem "kötelességemnek" h végighallgassak embereket és megvígasztaljam ?ket/segítséget nyújtsak...
és nagyon érdekel mindenki tapasztalata!
üdvicsek:m.
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.12 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én "energiavámpírnak" azokat nevezem, akiknek alacsony az energiaszintjük, és emiatt tudattalan technikákat alkalmaznak, hogy szerezzenek. Ennek rengeteg féle módja van.
Azt én nem tapasztaltam, hogy ha energiát adok valakinek, az ett?l elmenekülne. S?t. Szerintem, ha figyelünk valakire, akkor energiát adunk neki. A legtöbben pont ezért provokálnak vitát, veszekedést, mert azzal figyelmet kapnak, vagyis energiát.
A mennyei próféciában van egy jelenet, amelyben hárman beszélgetnek, és kett? mindig az éppen beszél? harmadik felé fordul, és még a térben is úgy helyezkednek el tudatosan, hogy egyenl? távolságra legyenek egymástól, azonos szögben. Ott van szó arról, hogy a két hallgató az éppen beszél? felé áramoltatja az energiát, ezzel mintegy er?t adva neki, és a beszél? elmondja azt is, hogy ett?l még a gondolatai is összeszedettebbek, frissebbek és könnyebben jönnek.

A reikinek ehhez az egészhez annyi köze van, hogy az ilyen alacsony energiaszint? emberek valamiképpen megérzik, hogy korlátlan energiaforrás közelébe jutottak, és vonzódnak azokhoz, akiket "meg lehet csapolni". Viszont a reikisnek ezt tudatosítania kell, hogy adni tudjon. Ha én pl. buszon megérzem, hogy ilyen ember sodródott a közelembe, két dolgot tehetek: vagy lezárom magam, vagy tudatosan adni kezdek, azért, hogy ne a saját energiámat szívja el, hanem a kozmikusból kapjon. Ha lezárom magam, egy id? után elt?nik az ember a közelemb?l - elmegy más forrás felé (általában ilyenkor lehet felismerni, hogy ki is volt az). Ha adni kezdek, az pedig nekem is jó. Azt persze ilyenkor nem tudhatom, hogy ki az, aki veszi t?lem az energiát, de az mindegy is.

Ha valami miatt én magam is "magam alatt" vagyok, és úgy érzem, most nem tenne jót nekem sem, ha adnék (ez persze nem igaz, de azért szerintem vagyunk így néha), és különben is, mindenki hagyjon békén... akkor lezárom, levédem magam. Ennek legegyszer?bb, sokszor akár tudattalan technikája a keresztbe tett kéz és láb (ahogy Csumi írta). Ugyanakkor ezt pl. buszon néha kissé nehézkes lenne megvalósítani. Wink Vagy el?fordulhat olyan, hogy valakivel beszélgetek, és nem akarom, hogy észrevegye a bezárkózásomat. Ilyenkor egy vizualizációt alkalmazok: elképzelem, hogy egy olyan palástszer? kapucnis köpeny van rajtam, ami minden porcikámat befedi, és csak a pozitív energiákat engedi be, de a saját energiámat nem engedi ki. (Ezzel lehet kísérletezni: ha olyan emberrel beszélgetsz, aki ez a "hallatomahangomat,habefejeztemkezdemelölr?l" típus - valószín?leg szintén energia-nyerés céljából - észre fogod venni, hogy egy id? után egyszer?en nem lesz mondanivalója, és otthagy, elmegy más forrás felé szintén.) Ezt a technikát egyébként a reiki-mesteremt?l tanultam, még az I. szint? behangolás után.

Vannak más technikák is, mindenkinél az m?ködik, amiben hisz. Ugyanakkor szerintem inkább az lenne a cél, hogy minél többet adjunk, már csak azért is, mert annál többet kapunk vissza. Ez nem csak a reikire érvényes, hanem bármire az életben, hiszen minden energia. Aki nincs behangolva, annál is m?ködik. Gondoljunk csak a szeretetre (ami persze szintén energia), vagy a figyelemre. Ha figyelsz valakire, vagy akár csak szeretettel gondolsz rá, már energiát adsz neki.

Bocs, hogy megint "regényt" írtam, de egyszer?en nem ment rövidebben. Embarassed

Ja, és ez csupán az én tapasztalatom, nem az igazság egyedül érvényes kinyilatkoztatása. Wink Laughing

Üdv.

Közönséges pillanatok nem léteznek.
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.13 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia Tif!
nekem tetszik amit írsz!
arra milyen tanácsot tudsz adni, ha az ember közvetlen környezetében van ilyen ember, aki el?l nem nem lehet állandóan elzárkózni, vagy kikerülni?
és hogy kell energiát adni (egy laikusnak...)?
üdvicsekk: m.
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.13 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mária írta:
arra milyen tanácsot tudsz adni, ha az ember közvetlen környezetében van ilyen ember, aki el?l nem nem lehet állandóan elzárkózni, vagy kikerülni?
és hogy kell energiát adni (egy laikusnak...)?

Szia, Mária!

Kényes kérdésre tapintottál rá. Ezzel kapcsolatban is csak a saját tapasztalatomat szeretném elmondani.

Az én környezetemben is van ilyen ember, nem is egy, ráadásul közvetlen családtagok. (Megint hivatkoznék A mennyei próféciára: ?k vallatók, én zárkózott vagyok/voltam). Régebben rettenetesen zavart, amikor bármiféleképpen kommunikálnom kellett velük, mert úgy éreztem, rám zúdítják a problémáikat, amihez nekem semmi közöm, ráadásul mindig mindent tudni akarnak, és számonkérik az id?met, életemet. Mivel nem tudtam más megoldást, elmenekültem. Egyszer egy id?re el is költöztem itthonról. Csakhogy ezzel semmit sem oldottam meg. Úgymond, csöbörb?l vödörbe kerültem, és sikeresen bevonzottam egy sokkal súlyosabb helyzetet. Így aztán hazaköltöztem, és érdekes módon azok a régi konfliktusok már nem is t?ntek olyan súlyosnak, s?t nem egyre visszagondolva az volt a véleményem,hogy hogyan is lehetett ebb?l ekkora problémát csinálni.
Ett?l kezdve elkezdtem odafigyelni ezekre az emberekre, hogy vajon mi motiválja ?ket. Megpróbáltam megérteni, miért is "vallatnak" engem folyton. Rájöttem, hogy legtöbbször pusztán az odafigyelést igénylik, hogy fontosnak érezhessék magukat, hogy úgy érezhessék, szeretem ?ket. Ett?l feltölt?dnek. Elkezdtem meghallgatni ?ket. (Ebben az a vicc, hogy a baráti környezetemben ezt iskolás korom óta gyakoroltam, afféle "lelki szemetes" voltam én is, de a családomban erre nagyon sokáig képtelen voltam.) Meg kellett tanulnom, hogy ne reagáljak azokra a helyzetekre, amit én esetleg prvokációnak is megélhetnék. Ha eltér is a véleményem, nem feltétlenül kell elmondanom. Ha pedig mindenképp el akarom mondani, akkor úgy mondjam el, hogy kizárjam a vitát, veszekedést. Nem egyszer?.

Szóval a kérdésedre válaszolva: "laikusként" úgy tudsz energiát adni, ha odafigyelsz a másikra. Ha meghallgatod, és úgy, hogy nem hagyod magad belevonszolni semmi konfliktusba. Hangya nagyon jól leírt valami hasonlót, de ha valóban odafigyelsz, és megpróbálsz mögé látni a dolgoknak, akkor mindketten tölt?dtök, és még jól is fogod magad utána érezni, lelkileg is.
Neked egyébként is jó eszközök vannak a kezedben: tanulsz asztrológiát, és olvasod/olvastad A mennyei próféciát.

Még egy dolog eszembe jutott. Amikor mégis inkább ki akarsz kerülni valakit, azt is el lehet mondani úgy, hogy belenyugodjon, hogy most nem tudsz vele foglalkozni. De ha teheted, inkább szánj rá néhány percet. Szerintem. Az a tapasztalatom, hogy sokszor tényleg elég néhány perc, vagy néhány mondat, amikor valóban csak rájuk figyelek, és megnyugszanak.

Üdv.

Vissza az elejére
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.13 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon jó dolgokat mondasz Tiferet, sokat tanulok bel?le.
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.13 23:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia Tif!
örömmel közlöm, hogy ma a metrón kipróbáltam a kapucnis köpönyegedet és sikerrel jártam!
se gyomorgörcs, se szívszorítás, se semmi, csak nyugalom (bár nem volt egyszer? folyton figyelni...)!
cupp:m.
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.14 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hangya írta:
Nagyon jó dolgokat mondasz Tiferet, sokat tanulok bel?le.

Köszönöm! Embarassed

Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.14 15:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mária írta:
szia Tif!
örömmel közlöm, hogy ma a metrón kipróbáltam a kapucnis köpönyegedet és sikerrel jártam!
se gyomorgörcs, se szívszorítás, se semmi, csak nyugalom (bár nem volt egyszer? folyton figyelni...)!
cupp:m.

Örülök, hogy örülsz! Wink

Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.14 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia Tif!
ma reggel (a metrón Laughing )továbbfejlesztettem az általad ajánlott technikát, mégpedig olymódon, hogy magamban dúdolgatok (no hang!) valami szép dalt, ezáltal is "vezetve" a gondolataimat a szép dolgok felé, és vizualizálom a szöveget (vagy pl a természetre gondolok), és h ezt más is érezze, elképzelem h átsugárzom a környezetemre.
na, mit gondolsz?
jó ez így, vagy van jobb technika?
vagy nagyon gyerek vagyok még? Laughing
a hangsúly akkor ezekszerint a vizualizáción van?
üdv:m.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Reiki Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban