Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Kérdések a numerológiáról

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Numerológia
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.18 13:11    Hozzászólás témája: Kérdések a numerológiáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Shift!

Engem az érdekelne, hogy a numerológiában van-e olyan elkülönülés a személyes és a nem személyes (társadalmi, esemény, stb..) elemzések között, mint az asztrológiában (personal ill. mundan irányzat)?

El?re is köszönettel,

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Shift
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.01.18 17:36    Hozzászólás témája: Numerológiai irányzatok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Engem az érdekelne, hogy a numerológiában van-e olyan elkülönülés a személyes és a nem személyes (társadalmi, esemény, stb..) elemzések között, mint az asztrológiában (personal ill. mundan irányzat)?

Szia Iván!
Kezdem azzal, hogy nagyon sok numerológiai rendszer, irányzat és módszer terjed el, ezeket még felsorolni is hosszadalmas lenne. A különböz? irányzatok sok esetben valamilyen jelz?vel illetik magukat, többnyire az eredetre utalva. A legtöbb numerológiai módszer Pythagoraszra hivatkozik, és ezek sok esetben nemcsak eredend? számokkal, hanem nevekhez kapcsolódó számmegfeleltésekkel foglalkoznak.
Az a numerológiai megközelítés és rendszer, amellyel magam is foglalkozom, szintén a pythagoraszti világszemléletbe gyökerezik, és kérdésedre a választ inkább e numerológiai megközelítés alapján fogalmazom meg.
A számok önmagukban is léteznek, bármiféle megnyilvánulás nélkül. Minden egyes megnyilvánulás viszont valójában a számok megnyilvánulásaként értelmezhet?, tehát azok akarva-akaratlanul számokat hordoznak magukban. Ezek a számok üzenetek, a Mindenség üzenetei, amelyeket megfejtve a megnyilvánulásokhoz szorosan kapcsolódó információhoz juthatunk hozzá.
Minden egyes esemény egy megnyilvánulás, melyhez sok szám kapcsolódik. Bennünket azonban f?ként azon eredend? számok érdekelnek, melyek közvetlenül, elválaszthatatlanul és egyértelm?en kapcsolódnak ahhoz az eseményhez. Egy ember születése egy esemény, melyhez kapcsolódó számok közül - a fentiekben említett egyértelm?ség alapján - a születési dátum kezelend? kiemelten jelent?snek. A születési dátumban foglalt számok az adott személy numerológiai jellemrajzánál kiindulási alapot képeznek, de nemcsak a dátum számai, hanem az abból kifejtett további számok. (Ez utóbbiakról kés?bb majd b?vebben szólok.) Hasonló a helyzet akkor is, ha egy adott esemény nemcsak egyetlen személyhez, hanem emberek nagyobb csoportjához kapcsolódik.
Egyel?re ennyit, de majd folytatom még. Üdv
Shift

Legutóbb Shift szerkesztette (2006.01.18 20:10), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
stellium
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.18 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Shift Mester!

Ha jól értem a numerológiai jellemrajzban a születési év, hó, nap számai (illetve azok továbbgondolásai) kapnak szerepet.

Saját pédával jönnék el? ugyan, de a válaszban, amennyire lehet vonatkoztassunk el t?lem. Inkább az általános megoldás érdekel.

Az én eredeti születésnapom 1964.03.01.
Az asztrológiai születési id? pontosítás során sz?k 10 perc korrigálás után a születésnapom 1964.02.29.-re változott.

Így hivatalos anyakönyvezett születésnap (1964.03.01.) és az általam valósnak gondolt születésnap (1964.02.29.) nem egyezik.

Laikusként úgy gondolom, hogy ez numerológiailag számottev? különbség lehet. Míg egyébként a saját házam táján (asztrológia) ez igazából lényegében nem változtatott a karakterrajzon.

Numerológia szemszögéb?l ez esetben mekkora a változás?
Ad absurdum elképzelhet?, hogy az élet mondjuk els? 30 évében egy bizonyos számsor jellemz? rám, kés?bb pedig módosul?
Vajon én, illetve bárki akivel ilyen el?fordul, mennyiben változik azzal, hogy megváltoznak a számai?

Minden jót! Ervin
Shift
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.01.19 09:39    Hozzászólás témája: Nagyon jó kérdések Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ervin!

Nagy megtiszteltetésnek veszem kérdésedet, és igyekszem rá világos választ adni. Mesterként való megszólításod ráadásul kell?en kötelez, különösen annak ismeretében, hogy elég nagy rálátással rendelkezem arra az igen magas, s?t a lehet? legmagasabb, tehát m?vészi szint? tevékenységedre, amit az asztrológia területén (is) m?velsz.
Ha mindenre kiterjed?en szeretnék megválaszolni kérdéseidre, akkor lényegében átfogó metszetet kellene adnom err?l az - asztrológiai szemlélett?l sok tekintetben eltér? - rendszerr?l, ami egyetlen válasz keretei közé nyilván nem illeszthet? be.
Most felteszek némi technikai alapot a másik topikba, mivel a Neked adandó válaszomban egyetemesen nem ismert, de e numerológiai rendszerben általánosan alkalmazott elemeket is említenem kell. Aztán majd visszatérek ide.
Üdv,
Shift
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.01.19 21:32    Hozzászólás témája: Válasz Ervin kérdésére 1. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ervin!

Kérdésed nagyon jó, mert bár konkrét példát vetettél fel, mégis lehet?séget ad az általános válasz megadására. Amikor lentebb (és a kés?bbiekben is) egyszer?en csak numerológiáról beszélek, akkor az alatt alapvet?en azt a rendszert értem, amivel magam is foglalkozom. Ezt azért tartom fontosnak el?zetesen megemlíteni, mert számos, más alapokra épül? numerológiai irányzat létezik.

E numerológia egyik fontos jellemz?je, hogy nem épít semmilyen más világértelmezési rendszer szimbólumrendszerére, így egyebek mellett az asztrológia által értelmezett bolygószimbólumokra sem. Tömören: ez a numerológia nem planetáris.
A másik, az asztrológia szempontjából lényeges értelmezési különbség abban rejlik, hogy ez a numerológia nem foglalkozik az id?min?séggel. Számára az eseményhez kapcsolódó dátum csupán az abban foglalt számoknak, mint üzeneteknek a hordozója, s ezért az id? pontosítását nem igényli.
Ha egy adott eseményhez valamilyen formában köt?dik egy dátum, még ha az téves id?pontot jelöl is, akkor az a dátum képezi az esemény numerológiai elemzésének alapját. Ily módon annak sincs jelent?sége, hogy milyen id?számításról vagy naptári rendszerr?l van szó; lényegtelen továbbá az is, hogy milyen vonatkoztatási rendszerek vannak egyidej?leg jelen (pl. ikerparadoxon); minden esetben az adott eseményhez közvetlenül, egyértelm?en és félreérthetetlen módon kapcsolódó/kapcsolt (dátum)számok képezik a kiinduló adatokat.
A numerológia tehát éppen a legnehezebben megfogható és megállapítható, mindemellett valójában nem is definiálható tényez?t, az id?t ejti ki a Mindenség üzeneteinek értelmezéséb?l. S még valami: a dátumszámok még részeikben is informatívak, azaz ha nem áll rendelkezésünkre a pontos dátum (pl. nem ismert a nap vagy akár a hónap), a numerológia a meglév?kkel is elboldogul.

stellium írta:
Az én eredeti születésnapom 1964.03.01.
Az asztrológiai születési id? pontosítás során sz?k 10 perc korrigálás után a születésnapom 1964.02.29.-re változott.

Így hivatalos anyakönyvezett születésnap (1964.03.01.) és az általam valósnak gondolt születésnap (1964.02.29.) nem egyezik.

Laikusként úgy gondolom, hogy ez numerológiailag számottev? különbség lehet. Míg egyébként a saját házam táján (asztrológia) ez igazából lényegében nem változtatott a karakterrajzon.

A fentiek alapján a Te esetedben, a hivatalos, azaz az anyakönyvezett dátum alapján történik a numerológiai elemzés, illetve a karakterrajz készítése. Természetesen egy mélyebb, alaposabb elemzéshez fel lehet használni az asztrológiai úton pontosított másik dátumot is, de ebben az esetben ezt nem eredend?, hanem mesterséges dátumként kell kezelni (hasonlóan az id?számításunk el?tti dátumok esetéhez).

Egyel?re ennyit, de holnap folytatom még a választ. Üdv,

Legutóbb Shift szerkesztette (2006.01.20 13:56), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Shift
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.01.20 13:56    Hozzászólás témája: Válasz Ervin kérdésére 2. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ervin!

Folytatom az elkezdett válaszomat. A születési dátum tehát numerológiai szempontból nem id?t jelöl, hanem alapvet?en az abban foglalt számokat jelenti.
A születési dátum alapján "A módszer" topikban leírtak szerint elkészül a számtábla, amely hasonló funkciót lát el mint az asztrológiában a radix. A számtáblában lev? számok némelyikéb?l több is van, másokból pedig egyetlen egy sincs. Sem a többlet, sem a hiány nem értelmezend? problémaként, ezek a karakter bels? – energetikai – állapotát mutatják a születés id?pontjában. A számtábla azonban nem k?bevésett, ugyanis a benne lev? számok – meghatározott szabályok szerint – átalakulhatnak, miközben más számok keletkeznek, illetve felemészt?dnek. Életünk során ez a folyamat állandó, ezért valamilyen módon - akár hosszabb id?re is - eltérünk az eredeti számtáblánktól. Arra, hogy mindez hogyan történik, mikor és miért, majd kés?bb b?vebben kitérek a módszertan ismertetése során. Az egyik legjellegzetesebb számátalakulásról azonban már most érdemes említést tenni, s ez pedig az amikor két 11-es átalakul egy 8-assá, miközben két kettes vagy egy 4-es teremt?dik (11→8+22 vagy 11→8+4). Ennek karakternyelvi megfogalmazása valami olyasmi lehet, hogy akarater?nket empátiává formáljuk, miközben bels? energiára teszünk szert, illetve fizikai/testi terhelhet?ségünket javítjuk. Annak van erre igazán nagy lehet?sége, aki sok 1-essel rendelkezik a számtáblájában, azaz aki nagy akarater?vel (határozottsággal, elszántsággal), individualizmussal rendelkezik. Ez az átalakulás persze fordítva is igaz, mert az eredend? empátiából (8) akarater?t lehet kovácsolni (11), ám szervezetünknek eközben nem kevés energiát kell feláldoznia (8→11-22 vagy 8→11-4). És ez csupán egyetlen példa volt a lehetséges számtáblamódosulásokra.

Most nézzük meg az anyakönyvezett (els? ábra) és a kés?bb, asztrológiai eszközökkel pontosított (második ábra) alapján elkészített számtábláidat.

Az els? a módszertani útmutatóban leírtak szerint készült, a második – mesterséges dátum lévén – attól némileg eltér? módon. A két számtábla között vannak jelent?s hasonlóságok és jelent?s különbségek is. Ami mindenképpen szembeötl?, hogy egyikben sincs 7-es és 8-as, miközben mindkett?ben 11-es van. Ezek somásan a következ?t jelentik: nem egyszer? élet/sors, komoly megpróbáltatások árán szerzett tapasztalatok (nincs 7-es); meghatározó bels? szabadulási vágy bizonyos – szül?k által definiált – korlátoktól, illetve egyfajta felel?sségvállalás alól (nincs 8-as); mérsékelt akarater?, kifinomult egoizmus, akarater?-tartalék nélkül (11 és nincs 8). Most nézzük a jelent?sebb különbségeket: -222 és -4, illetve +5, +3, +6 és +9. megint csak tömören: biológiai (fizikai) energiák rovására er?södnek a m?vészi és intuitív energiák. Bár korábban kijelentettem, hogy a numerológiai szempontból a rögzített dátum a meghatározó, de miután szóbakerült ez a mesterséges dátum, már nem lehet közömbösen elmenni mellette. Komolyabb elemzésnél tehát figyelemmel kell lenni erre is, különös tekintettel a jelent?s hasonlóságokra és eltérésekre. A különbségek itt leginkább azt mutatják, hogy a m?vészi irányultság meger?sítést nyert, szemben egy elvileg lehetséges élsportolói útválasztással. Bels? energiád viszont így is és úgy is rengeteg!

Ez alkalommal megint ennyit, de van még hozzátennivalóm, tehát folytatom majd. Üdv

Legutóbb Shift szerkesztette (2006.01.29 17:29), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
stellium
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.21 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Shift Mester!

Köszönöm a már eddig is kimerít?, és tanulságos választ. Megmondom ?színtén azért gondoltam arra, hogy egy individum numerológiai mátrixa az élete során módosulhat, mert egy másik numerológiai rendszerben ez már megütötte a szememet.

Ott a név bet?ihez rendelt számértékekkel dolgoztak és valami hasonló mátrixba rendezték az eredményt. S ott is hasonlóképpen a Te rendszeredhez, bizonyos számértékek nagyobb hangsúlyt kaptak. Miután változott a név (lánykori név --> asszonynév, eredeti név --> felvett név, civilnév --> m?vésznév) változtak a súlypontok is a matrixban.

Rövid zárójeles megjegyzésként a személyes vonatkozásokról. Megdöbbent? új megközelítéseket, felismeréseket kaptam önmagam kapcsán. Különösen szöget ütött a fejemben fizikai energiák rovására történ? változásokra való utalásod (De ezzel nem terhelném a fórum olvasóit).

Kiváncsian várom a folytatást!

Minden jót! Ervin
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.29 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Shift!

Le szeretném szögezni, hogy nem értek a numerológiához, ezért lehet, hogy kérdésem butaságnak fog tünni!
Van valami értelme az "egyszámos" jellemzéseknek? Konkrétabban. Én már többször beleszaladtam abba, hogy megállapították rólam, hogy én 4-es vagyok. Nekem ez egy kicsit úgy t?nik, mint mikor valakire rámondják, hogy tipikus Halak, Bika, stb..

Üdv,
Iván

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
Shift
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.01.29 17:54    Hozzászólás témája: Karaktertípusok? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Van valami értelme az "egyszámos" jellemzéseknek? Konkrétabban. Én már többször beleszaladtam abba, hogy megállapították rólam, hogy én 4-es vagyok. Nekem ez egy kicsit úgy t?nik, mint mikor valakire rámondják, hogy tipikus Halak, Bika, stb..

Kedves Iván!
Biztosan van értelme az «egyszámos» számmisztikia megközelítés? jellemzéseknek is, de a numerológia messze nem err?l szól. A numerológia – és itt, ahogyan már említettem, arra a rendszerre gondolok, amivel magam foglalkozom – azon túl, hogy nem planetáris, nem épít semmilyen karaktertipológiára. A számtábla elemzésénél vannak ugyan kiemelt számok (pl. magunkkal hozott szám, szül?i örökségszám, hasznosítandó szám, missziószám, illetve választott szám), de ezekhez nem társul semmilyen személyiségtípus. A személyiség sokkal összetettebb annál, mintsem hogy belekényszeríthet? lenne néhány alapmodellbe. Lehet, hogy ez sok-sok más szemlélettel ütközni látszik, de szerintem nincs ebben semmilyen ellentmondás, csupán a megközelítés más. Bizonyára az asztrológusok is találkoznak olyan esetekkel, amikor az egyes születési jegyek adott személyek esetében nem annyira dominánsak, mint az azt módosító hatások, és így pl. egy Halak már nem is annyira az. Egyel?re ennyit, de ezt is folytatom még, csak el?tte Ervin kérdésére még tartozom néhány gondolattal.
Üdv,
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.29 17:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Shift!

Bocs, hogy keresztbekérdeztem!
Tökéletesen elég számomra a kapott válasz.
Tehát ebben a rendszerben sem lehet tipizálni, ha valaki ért hozzá!

Üdv,
Iván
Vissza az elejére
mebus
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.02.11 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Iván!

Engem az érdekelne, hogy van-e összefüggés a születési dátumom és a lakhelyem között. Szeretnénk vásárolni a párommal egy telket és az ? születési dátumában 5 ös szerepel, és a telek száma 7 és ez nem jó, mert konfliktust idéz el?, ha odaköltözünk. Viszont nekem állítólag megfelelne a hely. A születési dátumom: 1981.08.07., mert nincs benne 5-ös szám.
Igaz ez? Köszönöm a válaszodat!
Üdv.: Bea
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.11 16:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Mebus!

Én asztrológus vagyok és nem numerológus ezért kérdésedre nem tudok válaszolni. Az EZO-INFO numerológusa Shift, aki viszont egyéb elfoglaltságai miatt nem vállal személyes tanácsadást e lap keretei között.
Amennyiben születési adataitokat kiegészíted az óra és perc adatokkal, valamint a születési helyekkel, és kérdésedet felteszed az asztrológia topic-ban, akkor nagyon szívesen válaszolok rá!

Üdvözlettel,
Iván
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Numerológia Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban