Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Milyen kártya való nekem?
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tarot
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
angelit
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.05.14 05:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az asztrológia és a tarot párosítása kemény dió, évekig próbáltam fejtegetni és meglátni az összefüggést, aztán feladtam. Szerintem az egyes tarotfestök kiragadnak illetve elötérbe helyeznek egy bizonyos bolygóval vagy állatövijeggyel kapcsolatos tulajdonságot. Az eddig összehasonlított kártyáim alapján a legnagyobb egybeesés a föpapnönél van (Hold). Csodálatos és asztrológiailag is érdekes tarot az asztrológiai mandala tarot. Iván,ha mégjobban bele akarsz bonyolódni a tarot összefüggésekbe, akkor olyan tarotkártyákat keressél, amiken még rúna is van és még héber abc (Röhrig, Haindl, Kazanlár, Salvador Dali, Tavaglione) stb.., akkor aztán teljes lehet a káosz! A különbözö tarotkártyák szimbólikája fantasztikus, minden új paklimnál sikerül elcsodálkoznom Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
faybethgimel
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.06.17 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

" Én egy hozzáért? véleményét szeretném kérni.
A kérdésem pedig a következ?: némelyik kártyában a Nagy Arkánum VIII. kártyája Az Er?, a XI. Az Igazság, némelyikben pedig épp fordítva. Szerintetek melyik a helyes? "

Sziasztok!

Mivel a lapok számozva vannak, én inkább a numerológiát venném figyelembe. Persze, a számokhoz is többen többfélét rendeltek, de a következ?k alapján szerintem a VIII. kártya inkább az Igazság:

Számok:
1- Egyéni er?források, Ego, önmegvalósítás... ez passzol a Mágus kártyájához
2- Érzések, intuíció ...F?papn?
3- Az anya, m?vészet, kreativitás... Császárn? vagy Uralkodón?
4- Logikus gondolkodás, racionalitás, az apa... Császár vagy Uralkodó
5- Tanulás, tanító helyzetek, kiterjedés... F?pap
6- Fantázia, döntések, dilemmák, harmónia és szépség... Szeret?k
7- Spirituális út, pozitív átalakulás... Diadalszekér
8- Egyensúly, igazság, törvény, karma... Az igazság
9- Kapcsolat Istennel, beteljesülés, a legmagasabb szolgálat... Remete

A numerológiában a számok 1-9-ig mindenképp egy csoportot képeznek, szerintem a Tarotban is egy út lezárul a Remete lapjával.
A 11-es kártya az az állomás, mikor az ember már elért arra a szintre, hogy uralja ösztönvilágát.

Igazából ha belegondolok, tényleg a 11-es passzol hozzá, hisz az egy mesterszám, két egyesb?l áll. A numerológiában: gyakorlatilag Mágus a négyzeten. Az 1+1 összegeként el?álló 2-es, pedig rendkívüli intuícióval, és a magasabb világokkal való kapcsolat lehet?ségével ruházza fel tulajdonosát. Az er? száma, olyan értelemben, hogy óriási bels? er?vel kell szembeszállnia a benne lakozó hatalmas vágyakkal, a "Vörös Oroszlán"-nal.

...míg a 8-as a Szaturnuszhoz kapcsolodik, ami a karma, a törvény... az igazság.

Ha a Tarot lapjait útként értelmezzük -az, hogy számozva vannak nem véletlen- akkor a 8. helyen szerintem nem állhat az Er?, hisz a még meg sem történt a magunkba fordulás... amit talán pont a nehézségek váltanak ki, amik a 8-as szám velejárói. A Remete az, ami az út egy szakaszának végét jelzi, és ami után az ember egy szinttel feljebb lép.

Szerintem. Smile
Rika
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.10.13 22:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rolling Eyes Cool Laughing Sziasztok! A tarot elég nehéz kártya számomra .Én a cigánykártyát jobban szeretem.Kinek a pap kinek a papné.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tarot Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban