Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Milyen kártya való nekem?
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tarot
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.17 23:32    Hozzászólás témája: Milyen kártya való nekem? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

El?rebocsátom, hogy nem vagyok egy nagy tarot szakért?, de mégis úgy éreztem, hogy ennek a "m?fajnak" is teret kell engednünk itt a fórumban!

Engem évekig "kerülgetett" a kártya, de nem adtam be a derekam. Éreztem, hogy foglalkoznom kellene vele, de tudtam, hogy még nincs itt az ideje. A legf?bb kifogásom az volt, hogy nem találtam egy olyan kártyát, aminek el tudtam volna fogadni a képeit. Mígnem egyszer az asztrológia tanárom (Kalo Jen?) hozott egy kis fekete dobozt, amit már messzir?l kiszúrtam magamnak. Kiderült, hogy az a doboz az Arthur tarot doboza, benne egy pakli kártyával és egy könyvvel. Megvettem és nem csalódtam benne! Ez az a kártya, amit évek óta hiányoltam/kerestem. Számomra ez az a pakli, ahol a Mágus tényleg mágusnak néz ki és így tovább!

Ha másnak is van hasonló története, kérem, ossza meg velünk!

Üdv,

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szombati Frigyes
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.18 00:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem Kozmikus tarot-m van és nem én választottam, hanem ? engem.

A történet a következ?:
Vizualizációs gyakorlatokon nekem többször visszatért egy harcos, akinél egy kard van és egy ragadozó madár - sas vagy sólyom - a társa.

Éppen kártyavásárlás el?tt voltam, mert kilátásban volt egy tanfolyam. Barangoltam a neten és egy oldalon többféle kártya képét is meg lehetett nézni, s?t "húzni" is lehetett.
Csak úgy kíváncsiságból rákattintottam a Kozmikus tarot-ra és a "Húzz egy lapot!" gombra.

A Kardok Királya jött ki. A képen egy kemény tekintet? férfit láttam, kezében kard és a vállán ül egy sas. Mellén kis jelvény, rajta a Mérleg asztrológiai szimbóluma (Mérleg aszcendensem van).

Hát így választott ki engem a kártya.
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.18 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

nekem Crowley kártyám van, mégpediglen azért, mert ez tetszett a legjobban. mikor megvettem, a boltban az eladón? folyton er?ltette a rider tarot paklit, mer'hogy "kezd?knek az való", de az nekem egyáltalán nem tetszett, úh végignéztem a kínálatot, és azonnal megakadt a szemem Crowley-n. pont olyan elborult ábrák, mint amilyen én vagyok!
van mégegy: buddhista zen-tarot. ezt csak azért vettem meg, mert túl szép ahhoz, h ne legyen meg (azóta se használom, csak nézegetni szoktam... Laughing )
üdvicsekk:m.
Vissza az elejére
katica
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.18 23:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az én kedvencem az Arkangyal kártya. Gyönyör?ek a képei, és nagyon támogató megfoglmazások formájában vezet. Igazi, halak lelkület? kártya... Very Happy

"Ami változást a világban szeretnél látni, magadban kell létrehozni."
(Gandhi)
Vissza az elejére
katica
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.20 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van egy honlap, ahol lehet arkangyal, és sok másféle kártyát "húzni". Ha valakit érdekel, szívesen megadom priviben.

"Ami változást a világban szeretnél látni, magadban kell létrehozni."
(Gandhi)
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.20 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia, Katica!

Engem érdekelne. Nekem ugyan többféle kártyám is van, de még nem érzem úgy, hogy rátaláltam volna az igazira. Sad

El?re is köszi!

Szia.

Közönséges pillanatok nem léteznek.
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.20 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia Kat!
nekem is szíves-légy!
köszke:m.
Vissza az elejére
SzFL
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.01.29 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Amikor el kezdtem kártyát keresni a tanfolyam elött, úgy éreztem, egyiptomi motívumokat kell keresnem. De egyik sem érintett meg, amit láttam. A Spiral tarot kelta motívumai viszont rögtön felkeltették a figyelmemet. Azóta is azt használom. Azért még mindig kiváncsian nézek meg minden féle kártyát, ami a kezem ügyébe kerül. Lehet, hogy találok még olyat, amit a magaménak érzek, és így a kérdéshez vagy az aktuális hangulathoz legmegfelel?bbet ki tudom választani.
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.30 12:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én egy hozzáért? véleményét szeretném kérni.
A kérdésem pedig a következ?: némelyik kártyában a Nagy Arkánum VIII. kártyája Az Er?, a XI. Az Igazság, némelyikben pedig épp fordítva. Szerintetek melyik a helyes? És egyáltalán miért van ez? (Ez pl. egy jó alap lehetne a választáshoz)

Üdv.

Vissza az elejére
SzOL
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.01 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"némelyik kártyában a Nagy Arkánum VIII. kártyája Az Er?, a XI. Az Igazság, némelyikben pedig épp fordítva. "

Kedves Tiferet!

Elgondolkodtam, mi is okozza ezt a kett?sséget. Több kártyánk is van itthon, és elmélyedtem szimbólum- rendszereikben, és a következ?kre jutottam: ott, ahol a 8 (VIII) az er? lapja, azok a rendszerek kötni szeretnék a kártya lapjait az asztrológiához. Asztrológiai jelképeket is tartalmaz a grafika. Így az ER?-alias oroszlán, a 8. hónap szimbóluma, míg a 11 (XI) az IGAZSÁG-mérleg lapja lett, mivel a 10. lap nem szimbolizál szerintük állatövi jegyet. Ezeken a kártyákon a héber ábécé bet?i a Bolond lapján kezd?dnek, az az alef, így az ördög lapja nem a szamech, hanem az ajin bet?jelét viseli. Míg azok a kártyák, ahol a 8-as az Igazság, ott az alef, mint az egyes, az 1-es kártyalap jele. Ha egy kicsit tovább meditálok, az utóbbi sorrendet is el lehet fogadni. Mivel a 8-hoz tartozó bet?jel ezeknél a a kártyáknál chet, ami könyörületesség, igazságosság jele. míg a kaf, a 11-es a teremt? er? jele, isten földi megjelenesénék szimbóluma, melyet a két 1-es is jelez. A 8-as pedig a végtelen egyik aspektusa, mint páros szám az igazság két oldala, a mérleg két nyelve. Hogy melyik a igazi? Nos szerintem ez attól függ, milyen rendszerben dolgozunk a kártyával, számunkra mit jelentenek a szimbólumok.
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.01 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves SzOL!

Ne haragudj, de nekem ez egy kicsit "kínai".
Azt még csak értem, hogy a 8-as szám küls? megjelenése hasonlít a végtelen jelére.
A héber bet?kkel azonban nem tudok mit kezdeni. A legtöbb értelmezésben nem is használják, és én még nagyon kezd? vagyok ebben a témában.
Az asztrológia sem igazán stimmel ebben a dologban. Ha asztrológiai rendszert használnak, akkor tudniuk kell, hogy az Oroszlán az 5-ös, a Mérleg pedig a 7-es számhoz (5. és VII. házas analógia) rendelhet? hozzá, hiszen az év a Kossal, márciusban kezd?dik. Eszerint a 8. a Skorpió, a 11. pedig a Vízönt?. De ha januártól vesszük is a hónapokat, a Mérleg akkor is a 10.

El?re bocsátom, nem kötözködni akarok. A kérdésem onnan indult ki, hogy milyen kártyát válasszunk. Nekem van több is, de egyiket sem érzem igazán jónak. Ugyanakkor én napi kártyát szoktam húzni, vagyis nem "rendszerben" használom. Épp egy ilyen eset kapcsán jutott eszembe: valamelyik reggel a VIII. lapot húztam, amit Hajo Banzhaf Er?nek értelmez, Crowley viszont Igazságnak. Melyiket szeressem? Question

Üdv.

Vissza az elejére
SzOL
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.01 13:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ajánlok egy kompromiszumot, az igazság erejét. De félretéve a tréfát. Napi kártya esetén, azt az értelmezést kellene venni, amilyen típusú kártyát húzol. Ott az lesz az érvényes. Igazából, ha rendszert rak ki az ember válik jelent?sége a számoknak, bet?knek és a rajzos szimbólumoknak a többi kártyával összefüggésben. Az asztrológiára visszatérve én is tudom, hogy az Oroszlán az 5. jegy, de mivel a kártyák a 4. laptól kezdik, természetesen a Kossal, a jegyeket így esik az oroszlán a 8.-ra. Írtam azt is, hogy a 10.-t kihagyja a jegyekkel való párosításból. Ezért "11 (XI) az IGAZSÁG-mérleg lapja lett" A többi meditációm valóban egy kicsit elvontra sikerült.

Legutóbb SzOL szerkesztette (2006.02.02 00:30), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.02.01 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Így már értem, köszönöm! Smile Embarassed

Üdv.
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.01 14:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szóval így már értem, köszönöm! Smile Embarassed

Üdv.

Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.10 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem az a meglátásom, hogy az asztrológia és a tarot párosítása, mindig hagy némi kívánnivalót maga után. Én azt gondolom, hogy közös a gyökérzetük, de ez már (oly sok mindennel együtt) a múlt ködébe vészett!

Szerintetek?

Üdv,
Iván
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tarot Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban