Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

egészséges agresszió?
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fogalmak
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.16 23:37    Hozzászólás témája: Re: Egészséges agresszió Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szombati Frigyes írta:
Érzésem szerint alapvet?en rosszul vagyunk szocializálva agresszió tárgykörben, mert nem teszünk különbséget az "agresszió" és az "agresszív viselkedés" között!

szia Fric!
ezt igazán nem értem. nem az agresszió megnyilvánulása lenne az agresszív viselkedés?
m.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
manyaizs
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.01.24 00:01    Hozzászólás témája: Re: Egészséges agresszió Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mária írta:
Szombati Frigyes írta:
Érzésem szerint alapvet?en rosszul vagyunk szocializálva agresszió tárgykörben, mert nem teszünk különbséget az "agresszió" és az "agresszív viselkedés" között!

szia Fric!
ezt igazán nem értem. nem az agresszió megnyilvánulása lenne az agresszív viselkedés?
m.

Kedves Mária !

Agresszió = Életer? =Energia

Tehát bennem (ha akarom, ha nem) energia van, ez az agresszió!
De, hogy ezt mire használom az már az „én dolgom” ennek egyik formája az agresszív viselkedés (például betöröm valakinek az orrát.) Egy másik lehetséges módja, hogy például a bennem lév? energiát mások gyógyítására használom fel (pld. bioenergia, kézrátételes gyógyítás, reiki stb.) ez utóbbit nem nevezném agresszív viselkedésnek.

"nem az agresszió megnyilvánulása lenne az agresszív viselkedés?" Kérdésedre én a következ? választ adnám: De Az! De csak az egyik lehetséges megnyilvánulása.

Gondolom Frigyes valami ilyenre gondolt.

manyaizs

Ja még annyit, hogy szerintem a legnagyobb probléma, hogy egyszer?en az agresszió szót rosszul használjuk.
Rosszul asszociálunk rá, és valami durva jut róla egyb?l az eszünkbe.Talán az energia jobb lenne, és a negatív megnyílvánulására az er?szakos, durva stb. használhatnánk.
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.24 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok!
én voltam egyszer egy szervezetnél (gondoltam belépek és megváltom velük a világot Laughing ) es teljesen elriasztottak a "peace and love" hozzáállásukkal, mert zsigerb?l elutasították az agresszió minden formáját, ill teljesen félreértelmezték. lehetséges h azért vannak ilyen emberek, mert vmi rossz tapasztalatuk van ezzel kapcsolatban?
olvastam ebben a könyvben (lásd 1hsz), h egy rossz családi háttérnél 2 utat szoktak választani:
1. az illet? látja h az agresszív ember (vele szemben is) sikereket ér el agressziójával, ezért ? is átveszi és alkalmazza
2. azonosulás az áldozattal (családon belül, akár lehet ? maga is) és megfogadja, soha nem lesz agresszív
hogyan lehetséges kitörni ebb?l az ördögi körb?l?
üdvözön:m.
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.24 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Szerintem úgy, hogy észreveszi azt, hogy az általad felsorolt két pont valamelyike szerint él.
Ezt marha könny? leírni, de megvalósítani más egy másik történet!

Üdv,

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
stellium
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.26 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv Mindenkinek!

Ha kinyitunk egy szociálpszichológia tankönyvet (Aronson, Csepeli, stb.), akkor azt látjuk, hogy a szociálpszichológia szempontjából is többféle agresszióról beszélhetünk (csak néhány az érdekesség kedvéért):
- öncélú agresszió,
- ellenséges agresszió,
- instrumentális agresszió (agresszió a Jóért, agresszió a jólétért),
- önérvényesít? agresszió (individualizmus),
- pedagógiai agresszió (büntetés),
- a szeretet agressziója,
- állami agresszió,
- kisebbségek ellen irányuló agresszió (diszkrimináció),
- világnézeti agresszió (eretnek üldözés),
- védekez? agresszió,
- megel?z? agresszió,
- megtorló agresszió,
- igazságtev? agresszió.

Igaza van Zsoltnak, abban hogy nem szabad beugranunk annak, hogy a fogalom általában ellenérzést kelt.

El?ször is van az agresszió min?sítés nélkül.
Mars = drive, libido, akarater?, energia, célorientáció, térnyerés, gy?zni akarás.

Feldmár András mondja: „Az agresszió energia, amit arra használunk, hogy kevesebb id? és/vagy tér legyen az alany és a kívánt tárgy között... Ha nem tudunk várni, vagy azt hisszük, hogy nem tudunk várni, vagy nem akarunk várni, hanem az ellenállást ki akarjuk küszöbölni, akkor jön létre az agresszió.”

Szerintem a jelentéstartalmával sincs baj. S?t még a Mars jegyhelyzetével sem, legfeljebb a fentebb felsorolt Mars analógiák más stílusban, irányban nyilvánulnak meg. Valószín?leg akkor beszélhetünk negatív, destruktív, diszharmonikus agresszióról ha az valamilyen kompenzáció eredménye.

Ugye ismert a félelemb?l, vagy szorongásból bekövetkez? agresszió. Például egészen kis gyermekeknél a szorongás és az agresszió (válaszreakció) id?ben is egybeesik.
szorongás és félelem = agresszió és düh

Reakcióink két ?sformája (alapformája):
- menekülés hátrafelé: összehúzódás egészen a teljes passzivitásig
- menekülés el?re: akció, támadás.

Rég rossz ha nincs vágyunk. S ha van vágyunk az mindig ütközik valamivel.

Egészséges agresszió - egy optimális energiamennyiség, amit arra fordítunk, hogy vágyainkat ne tévesszük szem el?l.

Írom mindezt én Halak Marssal a 4. házban (oppozíció Uránusz, Plútó) – egész életemben a legalapvet?bb élettémám, megoldandó feladatom az agresszióm megélési formáinak megtalálása volt. Nem mindig sikeresen, többek között ennek köszönhetem az allergiámat (szénanátha Very Happy ).

Minden jót! Ervin
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.01 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedvelem a precizitásod, Ervin!
szép kis összefoglalót írtál...
és az arroganciáról mit gondoltok?
van "egészséges arrogancia"? Cool
üdv:m.
Vissza az elejére
Anyatigris
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.01 16:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mária írta:
és az arroganciáról mit gondoltok?
van "egészséges arrogancia"? Cool
üdv:m.

Szerintem az egészséges arrogancia olyan mint az erkölcs:

Erkölcstelen az, ami nem a mi erkölcseink szerint való. Laughing

AT.
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.02 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Utánanéztem, hogy pontosan mit is jelent ez a szó.
Ime:

Arrogancia vagy g?g a neve a valaki által saját magánál kevesebbre tartott személyekkel (kisebbekkel, tudatlanabbakkal, tájékozatlanabbakkal, szegényebbekkel, alacsonyabb rangúakkal) szemben mutatott túlzott büszkeség, öntudat és fels?bbrend?ség megnyilvánulása viselkedésben, gesztusokban és fogalmazásban.

Gyakran az ilyen viselkedésben a magatartás hivatalos, szertartásos és formális (stiláris) vonatkozásainak és/vagy fontosságának hangsúlyozása szükségtelen er?ltetése tapasztalható, és nem ritka a mások önmagát is autentikus forrásokkal azonosító tekintélyekre való hivatkozással való kioktatása.

Arrogancia az a cselekedet, amelyben valaki jogokat vagy el?nyöket szerez, beleértve a csak retorikai (szóbeli) el?nyöket, az er?szak alkalmazása, vagy azzal való fenyegetés.

Az arrogancia ugyanúgy az aggresszió egy vonatkozása, mint az agresszió színlelése, aminek a szükségtelen büszkeség számít. Az arrogáns személy nem csak indokolatlanul bízik saját képességében és vallott értékeiben, de aktívan keresi is azt a foglalkozást, szerepet, helyzetet és lehet?séget, ahol a nálánál ”kevesebbeket” rendre utasítja vagy helyre teheti, ez az ? pszichológiai nyeresége.

Az interperszonális kommunikációban (párbeszédben vagy írásos vitában, egyezkedésben) az arrogancia abban a törekvésben nyilvánul meg az arrogáns résztvev? részér?l, hogy ? határozhassa meg a kommunikáció stílusát, tartalmát, általában a szabályait. Ezzel ugyanis behozhatatlan el?nyre és nyereségre tesz szert, ahogy ez az arrogancia fenti meghatározásából következik.

Ez szerintem cseppet sem egészséges és nem is lehet az!!!

Üdv,

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fogalmak Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban