Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

egészséges agresszió?
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fogalmak
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.12 13:04    Hozzászólás témája: egészséges agresszió? Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok!
épp most olvasok egy könyvet (Miért agresszív az ember?) és az er?s marsikus érdekeltségemmel elgondolkodtam azon, h van e egyáltalán egészséges agresszió, vagy jó e vmire az agresszió? Nagyon sokan, mindenféle dolgot besorolnak az "agresszió" címszava alá, és csíp?b?l elitélik, egyesek még harcolnak (!!!!) is ellene... Laughing
Olvastam, h súlyosan agresszív embereknél (Mars)alkalmaznak m?téteket (Mars), ahol az agyban (Kos) bizonyos idegeket késsel kivágnak (Mars) és ezzel 75%-os hatékonysággal megsz?nik az agresszió, az illet? felépül, megházasodik, neveli a gyermekeit stbstb...
persze vannak "mellékhatások" is, pl: elveszíti vitakedvét, csökken a határozottsága, és a versengés iránti vágya is nagymértékben megsz?nik.
(mint ahogy ez a gyógyszereknél is megfigyelhet?...)
nekem ez nagyon úgy t?nik, h ezáltal megfosztják a jellegét?l, a karakterét?l, a milyenségét?l, és helyébe egy, a világ által megszabott "normális" embert ültetnek, ahelyett, h másféle kezelési módokkal próbálkoznának.
persze olvastam még enzimekr?l meg hormonokról meg neurotranszmitterekr?l, de azért ez így egy kicsit kevés...
szerintetek?
m.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.13 10:39    Hozzászólás témája: Re: egészséges agresszió? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia, Mária!

Nekem ez a m?téti beavatkozás nagyon durva módszernek t?nik. Ezt - esetleg! - akkor tartanám elfogadhatónak, ha az illet? ön- és közveszélyes, hiszen ez er?teljes beavatkozás valakinek a személyiségébe. Azt el sem tudom képzelni, hogy egy ilyen ember önként vesse alá magát egy ilyen jelleg? m?tétének. (Vagy igen?) Márpedig, ha nem, akkor az azt jelenti, hogy valaki, vagy valakik rákényszerítik az akaratukat, ami megintcsak agresszió, ráadásul karmikus adósságot is von maga után.

A felvetett kérdésedr?l nekem az a véleményem , hogy létezik egészséges agresszió. A legnagyobb baj, szerintem, hogy az agressziónak, mint fogalomnak pejoratív értelme van a köztudatban.
Az agresszió jól felhasználva sok mindenre jó lehet. Talán széls?séges példa, de életet is menthet. Szerintem önismerettel meg lehet tanulni kezelni, és jó irányba terelni.

Üdv.

Közönséges pillanatok nem léteznek.
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.13 16:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is úgy gondolom, hogy létezik egészséges agresszió.
Bár kettéválasztanám a kérdést, mert szerintem, nem kellene egy kalap alá venni az emberek közötti agressziót mondjuk azzal, ha valaki a mindennapi betev? megszerzéséért vadászik.

Üdv,

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.13 17:22    Hozzászólás témája: Re: egészséges agresszió? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tiferet írta:
Szia, Mária!

Nekem ez a m?téti beavatkozás nagyon durva módszernek t?nik. Ezt - esetleg! - akkor tartanám elfogadhatónak, ha az illet? ön- és közveszélyes, hiszen ez er?teljes beavatkozás valakinek a személyiségébe. Azt el sem tudom képzelni, hogy egy ilyen ember önként vesse alá magát egy ilyen jelleg? m?tétének. (Vagy igen?) Márpedig, ha nem, akkor az azt jelenti, hogy valaki, vagy valakik rákényszerítik az akaratukat, ami megintcsak agresszió, ráadásul karmikus adósságot is von maga után.

szia Tiferet!
volt olyan id?szak (mikor ezt a fajta m?téti eljárást felfedezték), amikor súlyos betegeken gondolkodás és megkérdezés nélkül végrehajtották, aztán voltak különböz? tüntetések, amik megkérd?jelezték ennek a módszernek az etikai hozzáállását, és aztán már csak a beteg beleegyezésével hajtották végre (tehát volt, aki bevállalta).

egy nagyon fontos mondatot kiemelnék és megosztanék Veletek:

"Az agressziónak legtöbbször nem célja van, hanem oka"

na innent?l kezdve lehet gondolkozni, h vajon mi állhat a háttérben, ami miatt agresszív valaki...
üdv:m.
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.14 13:13    Hozzászólás témája: Re: egészséges agresszió? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
"Az agressziónak legtöbbször nem célja van, hanem oka"

Ezzel részben egyetértek. Ugyanakkor, ha megtalálja az illet? a mélyebben rejl? okot, és megdolgozza, utána tudatosan felhasználhatja jó célok megvalósítására.
Hogy mi állhat a háttérben? Szerintem mindenkinél más. Nálam pl. az egyik ok az, hogy gyerekkoromban "belém fojtották" az agresszív megnyilvánulásokat. Ezek aztán, mivel le voltak fojtva, feszegették ezt a "dugót", és id?nként kitörtek. (S?t, ez még manapság is el?fordul, csak sokkal ritkábban).
Mostanában, ha pl. dühös vagyok valamiért, és még van annyi józanság bennem, át szoktam gondolni, hogy mi az, amihez most fel tudom használni ezt az energiát, ami a düh miatt felgy?lt bennem, hogy ne rombolásra használjam, hanem alkotásra. (Általában ilyenkor szoktam nekilátni kidobálni a felesleges holmikat az életemb?l. Laughing S bár ez is inkább rombolásnak t?nik, ugyanakkor helyet csinálok valami újnak.)
Szóval, szerintem, az agresszióból nyert energiát fel lehet használni a továbblépésre.

Üdv.

Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.14 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Sziasztok!

Én is úgy gondolom, hogy létezik egészséges agresszió.
Bár kettéválasztanám a kérdést, mert szerintem, nem kellene egy kalap alá venni az emberek közötti agressziót mondjuk azzal, ha valaki a mindennapi betev? megszerzéséért vadászik.

Üdv,

Szia, BIB!

Egyetértek Veled, bár szerintem manapság már viszonylag ritka, hogy valaki a betev?jéért vadásszon. Err?l viszont a következ? kérdés fogalmazódott meg bennem:
Szerinted milyen egészséges formája van annak, ha valaki az "aszfalt-dzsungelben" vadászva agresszív? Gondolom, Te alapvet?en nem err?l írtál, de nekem err?l ez jutott eszembe. Smile

Üdv.

Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.14 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok!
minden emberben alapvet?en benne van az élni akarás, és az élet védelmének ösztöne. ez is az agresszió tárgykörébe tartozik! (arra is gondolhatunk pl h egy anya milyen módon védelmezi utódát, ha úgy érzi, veszélyben van).
ebben a nehéz: pontosan meghatározni, h hol a határ?
Vissza az elejére
katica
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.14 22:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Tiferet és Mária!

Az agresszió témájában megjelent egy kit?n? könyv Dahlke tollából "Az agresszió, mint esély" címmel. (Érdekes, hogy ? a Marson kívül a Plútóhoz kapcsolja az agressziót, és n?i agressziónak nevezi ez utóbbit... Érdemes ezen elgondolkodnunk hölgyeim!) Nagyon izgalmas dolgokat ír arról, hogy az evolúcióban milyen lényeges szerepet kapott az agresszió. Én azt hiszem, hogy nem is lehet agresszió nélkül élni, hiszen ha csak lépek egyet, számtalan, számomra láthatatlan lényt taposok agyon. Ha pedig enni akarok, azt sem tehetem meg agresszió nélkül. Arról nem is beszélve, ha fel akarok jutni az ezo-infora, mert akkor három gyermeken és egy férjen keresztül vezethet csak az utam... Very Happy
Persze nem kell ezt rombolóan kinyilvánítanunk, és nem is szokott ez mindig így történni (kivéve talán az éltveszélyt), hacsak nem fojtottunk el túl sokat és túl régóta bel?le.
A kineziológia pl. úgy tartja, hogy a jogos harag cselekvésre késztet, hogy megváltoztathassuk a számunkra nem megfelel? szituációkat.

"Ami változást a világban szeretnél látni, magadban kell létrehozni."
(Gandhi)
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.16 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia Katica!
amikor ott voltam a "kéznyomogatónál", azt mondta, h rengeteg energiát bír elvonni a harag, olyannyira, h ha nagyon intenzív, képes elvonni a mindennapi élethez szükséges energiák jórészét is, de ezt át lehet alakítani, pl: alkotásvággyá.
ööö...hogyan is?
amikor az embernek elborul az agya, akkor igazából nagyon nehéz bármi másra gondolni, f?leg arra, h "én most nem dühöngök, hanem leülök vmi szépet hímezni..." Laughing
Vissza az elejére
Anyatigris
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.16 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mária írta:
amikor az embernek elborul az agya, akkor igazából nagyon nehéz bármi másra gondolni, f?leg arra, h "én most nem dühöngök, hanem leülök vmi szépet hímezni..." Laughing

Akkor használd ezt!

http://mariemarie0000.free.fr/fichiers/images/pop.swf
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.16 15:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Anyatigris írta:

Akkor használd ezt!

http://mariemarie0000.free.fr/fichiers/images/pop.swf

szia!
ez csak "él?ben" jó Wink !
de azért köszke!
m.
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.16 15:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez jó!

De err?l eszembe jut az Agresszív Kismalac.

Az Agresszív Kismalac bemegy a játékboltba:
- Kérek egy türelemjátékot, de k...a gyorsan! (Bocsi!!!)

Üdv.

Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.16 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

én is!
agresszív kismalac beleesik a gödörbe. arra megy nyuszika, meglátja, lekiabál neki:
- várj, hozok segítséget!
- nem várok!!!!!!!
Twisted Evil
(na jó, asszem nyitok egy vicc-topicot...)
Vissza az elejére
Szombati Frigyes
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.16 17:34    Hozzászólás témája: Egészséges agresszió Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szerintem bármi, amivel beavatkozol a külvilágba: agresszió. Hiszen önmagától a külvilág nem változik, csak van. Mindennek az eléréséhez (pl. fel akarsz emelni egy kanalat - ez társadalmilag, erkölcsileg stb. tök elfogadott Very Happy) energiát kell kibocsájtanod magadból (akció) és ez szükségszer?en ellenkez? el?jel? energiába fog ütközni (reakció). Mondhatnám hatás-ellenhatás törvényének is. A lényeg: a beavatkozásoddal agresszorként lépsz fel!

Ha meg kívánom védeni a saját álláspontomat mással szemben, ugyanez a folyamat játszódik le: hatni akarok, tehát energiát közlök. A sorrend - vagyis, hogy ki kezdte Smile - szerintem mindegy.
Az agresszió egészen egyszer?en nélkülözhetetlen az önfenntartás szempontjából.

Persze mondhatjuk, hogy így méginkább nehéz meghúzni a határokat, de szerintem nem így van.

Érzésem szerint alapvet?en rosszul vagyunk szocializálva agresszió tárgykörben, mert nem teszünk különbséget az "agresszió" és az "agresszív viselkedés" között!
katica
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.16 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mária írta:
szia Katica!
amikor ott voltam a "kéznyomogatónál", azt mondta, h rengeteg energiát bír elvonni a harag, olyannyira, h ha nagyon intenzív, képes elvonni a mindennapi élethez szükséges energiák jórészét is, de ezt át lehet alakítani, pl: alkotásvággyá.
ööö...hogyan is?

Kedves Mária!

Ha harag van bennünk, akkor nem hímezni kell leülni, hanem valamilyen fizikai aktivitásba fogni, hogy ezt az energiát el tudjuk vezetni.
Az agresszió, a harag tehát nem jogosít fel arra, hogy egy másik embert szóban, vagy tettleg bántalmazzak. Ez alól a kivétel az önvédelem esete. De! Ha a harag energiáját levezettem, elgondolkodhatom azon, hogy milyen cselekvésre, megváltoztatott viselkedésre kellett volna hajlandónak lennem ahhoz, hogy konstruktívan oldjam meg a haragot kelt? helyzetet. És akkor máris találtam egy kreatív megoldást, tehát alkotó energiává alakítottam a haragomat...

"Ami változást a világban szeretnél látni, magadban kell létrehozni."
(Gandhi)
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fogalmak Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban