Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Amit tudni akarsz a reikir?l, és meg is mered kérdezni
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Reiki
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.12 11:11    Hozzászólás témája: Amit tudni akarsz a reikir?l, és meg is mered kérdezni Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Már elég régóta foglalkozom reikivel, ezért azt hittem, ezt a módszert már mindenki ismeri. Laughing
Mint kiderült, ez koránt sincs így. Tehát néhány szóban körülírnám.

Az talán ismer?s, hogy "kézrátételes gyógyítás". Nos, a kézrátétel nagyjából stimmel. Én úgy fogalmaznám meg: gyógyító energia közvetítése. Nem feltétlenül kell megérinteni a kezelt testfelületet (bár ez ad egyfajta biztonságot annak, aki kapja az energiát, de van, aki nem szereti). S?t, ennek az energiának a közvetítése történhet nagy távolságokból is. Aki adja az energiát, csatornaként m?ködik. Minden esetben átfolyik rajta is az energia, tehát a "gyógyítót" is gyógyítja.
Azért tettem idéz?jelbe, mert fontos momentumnak tartom, hogy nem az gyógyít, aki adja az energiát, hanem maga az energia. A "reiki" annyit tesz: egyetemes, isteni életenergia.

Els? körben talán ennyit.

Kérdezzetek!

Szeretettel: Tiferet

Közönséges pillanatok nem léteznek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.14 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Nekem nincs túl sok ismeretem a Reiki-vel kapcsolatban, de tudom, hogy itt is vannak valamilyen szintek. Írnál err?l?

Üdv,

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
Anyatigris
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.15 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Engem az érdekelne, hogy mi a különbség a reiki és a prána-nadi között. Mert id?nként akár a reiki-sek, akár a prána-nadisok nagyon kihangsúlyozzák, hogy ?k melyik táborhoz tartoznak.
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.15 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Szia!

Nekem nincs túl sok ismeretem a Reiki-vel kapcsolatban, de tudom, hogy itt is vannak valamilyen szintek. Írnál err?l?

Üdv,

Szia, BIB!

Valóban több szinten történik a behangolás.
Amit alapvet?en tudni kell, hogy minden egyes szintnél a behangolás után megemelkedeik az egyéni energiaszint, finomodnak a rezgések, tisztul a test saját energiarendszere.
Az els? szintnél az elméleti rész az, hogy mi a reiki, hogyan keletkezett, hogyan és mire lehet használni, mi az aura, mik a csakrák, hogyan lehet ezeket harmonizálni. A gyakorlati rész, hogy megtanuljuk ezt az elméletet használni, saját magunk és mások esetében. A szellemi rész, hogy a tanár megnyitja a csatornát a tanulóban, ami által már nem a saját energiáit fogja használni, hanem hozzájuk az egyetemes, isteni energiához.
A második szintnél megtanuljuk a távszimbólumokat, amivel távolról is lehet energiát küldeni, térben és id?ben is; valamint célzottan a probléma jellege szerint.
A harmadik szintet nevezik mesteri szintnek, amikor átismételjük az el?tte tanultakat, beépítjük, és az új behangolással jelent?sen megemelkedik az illet? rezgésszintje (mesterré avatjuk).
A negyedik a tanári szint. Tanárt a R.A.I.-nál csak a központban avatnak.

Üdv.

Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.15 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Anyatigris írta:
Engem az érdekelne, hogy mi a különbség a reiki és a prána-nadi között. Mert id?nként akár a reiki-sek, akár a prána-nadisok nagyon kihangsúlyozzák, hogy ?k melyik táborhoz tartoznak.

Szia, AT!

A helyzet az, hogy prana-nadit én nem végeztem, úgyhogy csak hallomásból ismerem. Így véleményt mondani sem tudok. Ahogy én tudom, az eredete és az elnevezése különbözik. A reiki Japánból, a prana-nadi - ha jól tudom - Indiából eredezteti magát, de mindkett? ugyanazzal az energiával "dolgozik".

Egyébként nem csak a reikisek és a prana-nadisok szeretik hangsúlyozni a hovatartozásukat. A reikin belül is két irányvonal van: az ún. tradícionális ág, és akik ott végeztek, ahol én. Szerintem az ilyesfajta "klikkesedésnek" túl sok értelme nincs. Ezek módszerek a segítségnyújtáshoz, nem rangok, vagy rendfokozatok. Senki sem több, vagy kevesebb attól, hogy végzett-e valami ilyesmit, vagy mit végzett. Inkább alázattal kellene kezelni azt, hogyha valakinek módja adódik erre.

Üdv.

Vissza az elejére
Anyatigris
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.15 23:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szívemb?l beszélsz! Laughing

AT
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.16 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tiferet írta:
Egyébként nem csak a reikisek és a prana-nadisok szeretik hangsúlyozni a hovatartozásukat. A reikin belül is két irányvonal van: az ún. tradícionális ág, és akik ott végeztek, ahol én. Szerintem az ilyesfajta "klikkesedésnek" túl sok értelme nincs.

Hi Tif!
nagyon érdekelne a kett? közti különbség!
(mármint a trad meg a modern ág közti)
köszke:m.
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.16 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mária írta:
[Hi Tif!
nagyon érdekelne a kett? közti különbség!
(mármint a trad meg a modern ág közti)
köszke:m.

A tradícionálisok az ún. keleti ág, a R.A.I. (Reiki Association International) pedig egy kis kerül?vel, Amerikából jutott el hozzánk. Az érdekes az, hogy mindkett? ugyanattól az embert?l származik, aki küldött tanítványokat nyugatra is, hogy minél jobban elterjedjen a módszer. A tradícionálisok között vannak, aki nem szeretik elismerni a nyugati ágat. (Tisztelet a kivételnek!) A "R.A.I.-sok" között pedig vannak, akik ezt nehezen viselik. Innen ered a "klikkesedés".

Mivel én a "R.A.I.-s" ágon végeztem, arról nem tudok mit mondani, hogy van-e különbség akár elméleti képzésben, akár gyakorlatban. Amikor ez akkortájt szóba került olyanokkal, akik tradícionális ágon végeztek, az volt a válasz az ilyen jelleg? kérdésekre, hogy végezzem el azt is , és megtudom. Smile Csupán annyit tudok biztosan, hogy annak idején a tradícionális képzés a többszörösébe került a "R.A.I.-snak". (1994-95-ben)

Szívesen venném olyanok véleményét a kérdésben, akik a tradícionális ágon (esetleg mindkett?n) végeztek!

Üdv.

Vissza az elejére
Venus
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.01.17 09:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Tiferet! Smile

Szeretném hozzáf?zni, hogy a rezgésszint valós emelkedéséhez nem a beavatások vezetik a tanulót, hanem a saját életében alkalmazott és megélt dolgok révén önmaga emeli is a beavatásának megfelel? szintre magát. Tehát fontos tudni, hogy a reikit ÉLNI KELL, méltóvá kell válni, és folyamatosan egy bels? fejl?dési úton haladni ahhoz, hogy másoknak is hasznára váljon az a tudás, szeretet, és magas regésszint, amelyet a beavatások révén kaptunk. Smile
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.17 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Venus!

Teljesen egyetértek.

Azok kedvéért, akik még most ismerkednek a témával,hozzáf?znék egy kis magyarázatot.

A rezgésszint folyamatosan emelkedik mindenkiben. Ha valaki az önismeret és önfejlesztés útjára lép, akkor gyorsabban. Ha pedig reiki, vagy más hasonló behangolást él át, akkor azt úgy lehetne elképzelni, mintha hirtelen, egyszerre több lépcs?fokot "megugrana". Amihez a saját testi rezgéseinek alkalmazkodniuk kell, ezért van minden behangolás után 21 nap ún. tisztulási id?, ami alatt ez megtörténik. Ezalatt különféle megélései lehetnek, kicsit felkavarodhat az élete, vagy pl. náthás lehet (ami szintén a tisztulás egyik jele is), esetleg néha ingerlékenyebb mint máskor. Mindenképpen érzékenyebb lesz a külvilágra.
De olyan is van, hogy úgy érzi, vele nem történt semmi különös ez id? alatt. Ez akkor szokott lenni, ha az illet? már annyira el?rehaladott a saját magával való munkában, hogy közel került ahhoz a bizonyos lépcs?fokhoz, és csak minimális rezgésszint-emelkedés történik.
Ez után pedig folytatódik tovább az ? saját üteme szerinti emelkedés.
Még egyet szeretnék hozzátenni. Attól hogy valaki magasabb számon rezeg, ez nem azt jelenti, hogy több másoknál. Sajnos, tapasztaltam olyat, hogy behangolás után az illet?, úgymond, lekezelte a környezetét, föléjük helyezte magát. Ezt nem tartom jó hozzáállásnak. A jó hozzáállás szerintem a segít? szándék, és hogy méltóvá akarjunk válni, ahogy Venus írta.

Üdv.

Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.29 09:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Én nagyon szeretem mindennek a kereteit tudni, ezért tenném fel azt a kérdést, hogy (ha van) akkor mi a Reiki határa? Van-e olyan betegség, állapot amire azt kell mondani, hogy ennek kezelésére, javítására a Reiki nem alkalmas vagy kevés?

Üdv,
Iván
Vissza az elejére
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.29 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A Spektrum televízióban láttam egy filmsorozatot, Hórusz szeme volt a címe. Az ?si egyiptomi hitvilággal és a kapcsolódó építményekkel foglalkozott. Nekem úgy t?nt, hogy a következtetései nem mindenkor voltak megfelel?en alátámasztva..., ezzel együtt érdekesnek találtam.
Ebben a filmsorozatban említették, hogy a szakkarai piramis egyik bels? kamráját úgy tervezték, hogy a beavatandók bizonyos id?t ott töltve, emelkedett rezgésszinttel távoztak. Lehetséges-e ilyen "fizikai" úton, küls? eszközökkel emelni egy ember rezgészintjét, vagy kizárólagos lehet?ség a lelki ráhangolódás?
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.29 16:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Szia!

Én nagyon szeretem mindennek a kereteit tudni, ezért tenném fel azt a kérdést, hogy (ha van) akkor mi a Reiki határa? Van-e olyan betegség, állapot amire azt kell mondani, hogy ennek kezelésére, javítására a Reiki nem alkalmas vagy kevés?

Üdv,
Iván

Szia, Iván!

Mivel maga az energia egyetemes és isteni, ezért azt lehet mondani, hogy nincs.
Ugyanakkor tudom, hogy ami "mindenre jó", az mindig gyanús kicsit.
Én azt mondanám, hogy a határ maga az ember. Mindannyiunkban vannak blokkok és elakadások, amiket el?ször fel kell oldani, hogy az energia hatni tudjon. Aztán van, amikor ezeket a blokkokat újra és újra létrehozzuk... Tudod: gyógyulni csak az fog, aki meg akar gyógyulni.
A másik, amikor feltétlenül orvosi segítségre van szükség. Pl. egy perforált vakbelet ne próbáljunk meg reiki-energiával meggyógyítani, mert a beteg életébe kerülhet. Viszont m?tét utáni kezelésekkel sokkal gyorsabban és szebben gyógyul a sebhely, valamint a beteg kedélyállapota is sokkal jobb lesz.
De ugyanez igaz olyan esetekben is, ahol pl.er?s antibiotikus kezelésre van szükség (itt a gyógyszer "anti" hatását nagyon jól tudja ellensúlyozni), vagy pl. cukorbetegségnél, ahol rendszeres gyógyszerezés szükséges.
Ja, és még valami: él?lényt tudunk kezelni. Akkumulátor feltöltésére sem használható.

Összegezve: javításra mindig használható, kezelésre bizonyos esetekben önmagában kevés.

Üdv.

Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.29 16:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hangya írta:

Ebben a filmsorozatban említették, hogy a szakkarai piramis egyik bels? kamráját úgy tervezték, hogy a beavatandók bizonyos id?t ott töltve, emelkedett rezgésszinttel távoztak. Lehetséges-e ilyen "fizikai" úton, küls? eszközökkel emelni egy ember rezgészintjét, vagy kizárólagos lehet?ség a lelki ráhangolódás?

Én err?l azt gondolom, hogy igazából itt sem csupán fizikai eszközr?l van szó. Bizonyos id?t (persze itt az is fontos lenne, hogy mennyit) magányosan - pláne bezárva - eltölteni mindenképpen er?s lelki megéléseket feltételez. Gondoljunk csak a természeti népek feln?tté avatásaira. A serdül? fiút két hétre kiküldték a vadonba. Ha visszajött, férfi lett, ha nem...

Az persze nem vitatható, hogy az ókori Egyiptom beavatottjai igen magas tudással rendelkeztek, és az is bizonyos, hogy értettek ahhoz, hogy hogyan tudják akár egy helyiség belsejében is többszörösére feler?síteni az energiaszintet. Viszont csak az mehetett be ezekbe a kamrákba, akit hosszú évek munkájával felkészítettek erre, és már eleve magas rezgésszinttel rendelkezett, hogy elbírja a beavatást. Tehát már eleve egy fizikai-lelki-szellemi felkészítés történt. (Ajánlom a témakörben Elisabeth Haich: Beavatás c. könyvét)

Szóval szerintem a kett? nem szétválasztható.

Üdv.

Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.01.30 22:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kedves Tiferet! Tele vagyok kérdésekkel... Laughing
Vajjon lehetséges-e, hogy valaki elér egy bizonyos szintet, ami megfelel egy adott fokozatú beavatásnak, megkapja a beavatást, és a továbbiakban visszasüllyed egy alacsonyabb szintre?
Vagy lehetséges olyan, hogy a beavatás el?tt nem megfelel?en mérték fel, meddig jutott?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Reiki Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban