Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Kérdések
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztrálutazás
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2007.02.08 00:57    Hozzászólás témája: Kérdések Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gyuri!

Ha már itt van ez a jó kis topic, akkor megragadnám a lehet?séget és kérdeznék egy els?re, akár banálisnak t?n?t is, de én komolyan kérdezem.
Tulajdonképpen mit kell érteni a szellemvilág alatt?

El?re is köszi a választ!

Üdv,

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gyuri
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.02.09 14:19    Hozzászólás témája: Re: Kérdések Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Kedves Gyuri!

Ha már itt van ez a jó kis topic, akkor megragadnám a lehet?séget és kérdeznék egy els?re, akár banálisnak t?n?t is, de én komolyan kérdezem.
Tulajdonképpen mit kell érteni a szellemvilág alatt?

El?re is köszi a választ!

Üdv,

Kedves Iván!

Szellemvilágnak tekinthetünk minden a fizikai sík érzékszerveivel nem érzékelhet?, de az energetikai észlelésünkkel, mégis csak érzékelhet?, önálló tudattal rendelkez? enegiahalmazokat, amelyeket az agyunkon keresztül különböz? alakkal, formával ruházunk fel, illetve típusos formákban érzékelünk.
A legismertebbek az Angyalok, Tündérek, Koboldok démonok, és az elhunyt emberek lelke, energetikai "teste".
Mindegyik különböz? energetikával, és rezgéssel rendelkezik, így mindenki a hozzá közelállók rezgését tudja leginkább érzékelni, illetve a t?le távolállókkét kevésbé, vagy egyáltalán nem.
Röviden ez lenne a definició legalább is az én megközelítésemben.
Jó a kérdés, szerintem sokakat érdekel, szerintem folytassuk, várom, a következ?t Very Happy
üdv
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2007.02.12 07:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
enegiahalmazokat, amelyeket az agyunkon keresztül különböz? alakkal, formával ruházunk fel, illetve típusos formákban érzékelünk

Te kérted! Akkor még kérdezek! Wink

Azért is idéztem a hozzászólásodból, mert akkor ezek szerinz elképzelhet?, hogy egy azonos energiamez?t két ember egyímástól eltér?en lát és érzékel!? Mondok egy buta példát! Ha mondjuk valaki lát egy piros gömböt, akkor én azt láthatom esetleg egy sárga hengernek is, mert az én agyam más képet rendel hozzá? Tudom, hogy kicsit lüke a példa, de ezen keresztül remélem, érthet? a kérdésem!

El?re is köszi!
Üdv,

Vissza az elejére
gyuri
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.02.12 09:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

A példa valóban lüke, de az analógia tökéletes!!! Smile
A legtöbb embernek az a baj a szellemvilággal, hogy ugyan olyan mértékrendszert szeretne kitalálni, szabályokat felállítani itt is, mint az ag-i világban, de itt az egyetlen mérték mindenkinek az egyéni rezgésszintje, és spirituális nyitottsága, illetve befogadó képessége. Laughing

A relatívitás elmélet itt igazán m?ködik, a
MIHEZ KÉPEST ????Laughing
üdv: gyuri
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2007.02.13 09:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gyuri!

Köszönöm a választ!

Viszont adódott még egy kérdésem! Amennyiben az érzékelés fajtája minden embernél más, és más, akkor mi alapján lehet megmondani, hogy mit is érzékelt valaki?

Üdv,

Vissza az elejére
gyuri
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.02.14 23:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Szia Gyuri!

Köszönöm a választ!

Viszont adódott még egy kérdésem! Amennyiben az érzékelés fajtája minden embernél más, és más, akkor mi alapján lehet megmondani, hogy mit is érzékelt valaki?

Üdv,

Kedves Iván Smile
Ez vezet el a HIT-hez Very Happy
Azok a megnyilvánulások amik nem mérhet?ek, érzékelhetöek, csak a saját bels? "HATODIK" érzékünkkel, intuíciónkkal tudjuk eldönteni, az igazság tartamát.
Vannak típusos dolgok, amit sokan egész hasonlóan érzékelnek, de ezt a kultúrkör is befolyásolja Laughing
Elég jellemz?ek a keresztény kultúrkörben pl. az angyal érzékelések, vagy különböz? Mária, Jézus jelenések Smile
További szép napot: gyuri
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2007.02.15 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gyuri!

Akkor felteszem másképp a kérdést! Smile
Elképzelhet? e, hogy amit én kis zöld manónak érzékelek, azt egy másik személy nagy kék elefántnak látja? És, ha igen, akkor mi alapján lehet hiteles információt adni arról, hogy mi is volt az érzékelt dolog?

Ui.: Nem kötözködni szeretnék, csak tisztán látni!

Üdv,

Vissza az elejére
gyuri
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.02.16 01:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Szia Gyuri!

Akkor felteszem másképp a kérdést! Smile
Elképzelhet? e, hogy amit én kis zöld manónak érzékelek, azt egy másik személy nagy kék elefántnak látja? És, ha igen, akkor mi alapján lehet hiteles információt adni arról, hogy mi is volt az érzékelt dolog?

Ui.: Nem kötözködni szeretnék, csak tisztán látni!

Üdv,

Kedves Iván!

A legközelebb áll az igazsághoz, ha azt válaszolnám, hogy AKÁR Laughing
Alapvet?en érzékelésr?l, érzésekr?l beszélgetünk itt, így csak az érzések hasonlóságáról tudunk eszmét cserélni.
Ami sós, az egyik embernek nagyon sós, a másiknak sótlan, a harmadik meg - nem érzi az ízeket, és úgy kell elmagyarázni neki a sósságot. Laughing
Az ízeknek is különböz? helyen van az ízlel? receptora, ugyan így mindenki másként érzékeli, szellem világot is.Very Happy
Üdv: gyuri
pösztörce
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2007.02.16 08:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

én olvastam hogy vannak különböz? "trükkük" amivel az ember közöelebb kerülhet a fátyol túloldalán állók érzékeléséhez
pl vegetarianizmus, és különböz? gyakorlatok.
de tuladonképpen nincs is velük semmi dolgunk.
mert ami tudnunk kell azt mindig tudtunkra adják és kiváló eszközeik vnnak arra hogy minket az ösvényen tartsanak amit kiválasztottunk magunknak
de persze sokaknak a hit bizonyítékát jelentené
nem is tudom mi lenne ha én nem érzékelném ?ket.
lehet hogy én is másképp gondolkoznék vagy egész másképp alakult volna az életem
rájöttem hogy az érzékelés nem fontos
a lényeg az hogy tudjuk hogy hozzájuk mindi glehet fordulni és ha megkérjük ?ket akkor mégha nem is azonnal kapjuk meg és látszlag tétlenek,de ez nem jelenti azt hogy kérésünket elfelejtették.
csakakkor nm teljesítik ha az nem a mi fejl?désünk et szolgálja
ezt tapasztaltam én is és tapasztalom a mai napig is.
meg kell tanulni kérni és ha kérünk akkor pedig nyitottnak kell lenni a válaszra mert sokszor extrém dolog formájában jelentkezeik
azthiszem ezt nevezik társteremtésnek
nem?
Vissza az elejére
pösztörce
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2007.02.16 08:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

azt hiszem a tisztánlátás az embernyitotságán keresztül valósul meg,mindenkinek adott,és és az határozza meg a "min?ségét" hogy mennyire ítélkezünk
Vissza az elejére
gyuri
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.02.16 09:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

pösztörce írta:
azt hiszem a tisztánlátás az embernyitotságán keresztül valósul meg,mindenkinek adott,és és az határozza meg a "min?ségét" hogy mennyire ítélkezünk

Jó ez a vissza vezetés az itélkezésre, a min?sítésre. Smile !!!!!
Minél nyitottabbak vagyunk, annál jobban tudunk befogadni, elfogadni olyan dolgokat amire nincs mintánk, analógiánk Smile
Az anyagi világ arról szól, hogy mindent mérhet?vé, határozott módszerekkel vizsgálhatóvá tegyünk, és amit nem tudunk !behatárolni!, az többnyire "nem is létezik". Wink
Köszi Pösztörce!
Üdv: gyuri
Ezüstbolha
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2007.02.17 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia
Tud-e az ember önmaga is tud asztrálutazni?

Ja és pontosan mi az asztrálutazás?
kösz
Vissza az elejére
gyuri
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.02.18 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezüstbolha írta:
Szia
Tud-e az ember önmaga is tud asztrálutazni?

Ja és pontosan mi az asztrálutazás?
kösz

Kedves Ezüstbolha!

Van több fajta technika is, amivel saját magát tudja utaztatni az ember, de ezt csak akkor javaslom, ha már többször is volt ilyen magtapasztalás gyakorlott vezet? segítségével:o)

Az asztrálutazáson azokat a Földi létsíktól különböz? dimenziókban, a múltban, a jelenben, vagy a jöv?ben, egyfaja tudatállaptváltozás által létrehozott tapasztalás, aminek az érzése ugyan olyan nyomokat hagyhatnak bennünk, mint egy valósan megélt utazás.

Remélem tudtam segíteni, üdv: gyuri

Laughing
Ezüstbolha
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2007.02.20 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia .
Kösz a választ.

"Van több fajta technika is, amivel saját magát tudja utaztatni az ember, de ezt csak akkor javaslom, ha már többször is volt ilyen magtapasztalás gyakorlott vezet? segítségével:o)"

Ezt azért kérdeztem mert magam tudok utazni már elég régóta. Senki sem mutatta hogy hogyan kell. Nem találok benne semmi nehézséget, szal megy vezet? nélkül. Arról nem is beszélve, hogy nem is tudtam arról, hogy vezet? kellene ehhez:-)).

Az asztrálutazáson azokat a Földi létsíktól különböz? dimenziókban, a múltban, a jelenben, vagy a jöv?ben, egyfaja tudatállaptváltozás által létrehozott tapasztalás, aminek az érzése ugyan olyan nyomokat hagyhatnak bennünk, mint egy valósan megélt utazás.

Kösz ezt is. Tényleg valódinak látszanak az utazásaim, és hozok általuk információt.
Mongyuk az "el?z? élet" nem izgat.
Másrészt ha valaki talál egy energiamez?t, ráhangolódik, rákapcsolódik, honnan tudhatja hogy az az el?z? életét tartalmazó infokat hordozza, nem valaki másét? Itt beleütközhet az utazó a mások "tükrébe", Smile)nem igaz??
ty?...
Vissza az elejére
gyuri
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.02.20 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezüstbolha írta:
Szia .
Kösz a választ.

"Van több fajta technika is, amivel saját magát tudja utaztatni az ember, de ezt csak akkor javaslom, ha már többször is volt ilyen magtapasztalás gyakorlott vezet? segítségével:o)"

Ezt azért kérdeztem mert magam tudok utazni már elég régóta. Senki sem mutatta hogy hogyan kell. Nem találok benne semmi nehézséget, szal megy vezet? nélkül. Arról nem is beszélve, hogy nem is tudtam arról, hogy vezet? kellene ehhez:-)).

Kösz ezt is. Tényleg valódinak látszanak az utazásaim, és hozok általuk információt.
Mongyuk az "el?z? élet" nem izgat.
Másrészt ha valaki talál egy energiamez?t, ráhangolódik, rákapcsolódik, honnan tudhatja hogy az az el?z? életét tartalmazó infokat hordozza, nem valaki másét? Itt beleütközhet az utazó a mások "tükrébe", Smile)nem igaz??
ty?...

Kedves Ezüstbolha Smile

Te azon kevesek közé tartozol, akiknek "gyári szereléke" az önutaztatás képessége, de a többségnek ezt tapasztalnia, tanulnia kell, és nem mindegy, hogyan jut el arra szintre amit Te már elérhettél.

Ez a kékkel kijelölt kérdésedre lenne válasz:
A vezet? többek között ezért szükséges, mert ha profi, akkor ? is látja, amit Te, és segít a tovább lépésben, könnyebb rájönni bizonyos összefüggésekre
Soxor ilyenkor a saját tükrünkkel is szembesülhetünk, amit valamikor magunk teremtettünk:)
További szép napot:) gyuri
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztrálutazás Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban