Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Kik is a Javasok?
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Javas
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.11 13:20    Hozzászólás témája: Kik is a Javasok? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Bence!

Nekem egy olyan kérdésem lenne felétek, hogy légyszi írj már a Javasok Hagyományörz? Kör felépítésér?l!
Tudomásom szerint van Javas Gyógyász egyesület is. Foglalkoztok jógával, lapkiadással, stb..

Köszi és üdv,

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.12 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bence, err?l én is szívesen hallanék többet. Kíváncsi vagyok Rátok. Smile

Közönséges pillanatok nem léteznek.
Vissza az elejére
bebence
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.01.13 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A Javas Hagyomány?rz? Kör 11 éve alakult olyan emberek csoportjából, akik fontosnak tartották (és tartják), hogy a hagyomány szelleme mai világunkban is testet tudjon ölteni. Fontos szempont volt az is, hogy a szinte teljesen feledésbe merült magyar szellemi hagyomány is életre kelt?djön, amit igazából már csak a magyar nyelv hordozott, de a tartalma, a szavak jelentése a múlt homályába veszett. Hosszas kutatások után három markáns vonal kezdett kibontakozni, amib?l igyekszünk a magyar hagyományt újra életre kelteni: a szellemi gyakorlatok, ezeken belül például a jóga gyakorlatai, a három energiára épül? gyógyászat, és a szertartások gyakorlata, az orákulumok (Tarot, asztrológia, Ji King) figyelése, valamint a zene, és a zenés szertartások.
A Javas Hagy?rz? Körnek van egy havonta megjelen? újságja, a Javaslap, ahol aktuális információk olvashatók e három téma köré csoportosítva.
Átfogóbb információk találhatók a

www.javas.hu

webhelyen, de minden felmerül? kérdésben szívesen segítünk e fórum keretein belül is.
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.14 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Bence!

Talán felsorolhatnád, hogy kik is tagok, és mivel foglalkotnak! Ilyen listát a honlapotokon sem láttam!

Üdv,

Vissza az elejére
bebence
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.01.14 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Iván!

Szerintem a taglista lényegtelen, ha valakinek konkrét kérdése van, akkor úgyis el lesz irányítva a megfelel? emberhez.

Üdv: Bence
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.14 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia Bence!
milyen a javas-zene?
(szeretnék kazit...)
üdvöcsök:m.
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.14 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Bence!

Legyen, ahogy gondolod! Bár szerintem azért hasznos lett volna, mert így nem nagyon tudják a látogatók, hogy mir?l is kérdezhetnek titeket! Esetleg akkor azt leírhatnád, hogy milyen jelleg? kérdésekben tudtok felvilágosítást adni!

Üdv,

Vissza az elejére
bebence
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.01.16 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Mária!
A Javaszene nagyon jó!
Kazettát vagy CD-t a www.javas.hu weboldalon megtalálható ?rlap kitöltésével tudsz rendelni. Tervben van zeneminták feltöltése is, de ez még nem valósult meg. Ha esetleg eljössz egyszer egy Javasünnepre, akkor ott él?ben is meghallgathatod.

Iván kérdésére válaszolva, a Javasok egészségügyi, szellemi gyakorlatokkal kapcsolatos, valamint életvezetési kérdésekben nagyon szívesen segítséget nyújtanak.
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.20 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia Bence!
most olvasom a honlapotokon a jóga testhelyzetek többféle típusát.
miért fontos h így üljünk meditálás közben?
mire jók ezek a testhelyzetek (bizti van vmi mélyebb jelentése...)?
én pl nem sokáig tudnék a sarkamon ülni, mert rosszul n?tt a térdemben a csont, és minden hajlításnál fáj (micsoda csemege lennék a pszichoszomatikusoknak Laughing ). pontosabban tudnék így ülni annak ellenére h fáj, csak nem tudom hasznos lenne e...
szted?
üdvrivalgás:m.
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.01.23 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Mária!
A jóga testhelyzetek különböz? tudati állapotokat szimbolizálnak. Amikor ezeket felveszed, magadra húzod mint egy ruhát, akkor hatással lesznek rád fizikai és mentális síkon is. Hogy valóban-e, azt akkor tudod meg hogy ha próbálgatod, de nagyon óvatosan, ameddig a tested bírja.
A másik kérdésedr?l annyit, hogy a jóga az élettanra épül. Tehát ha valaki jógázni kezd, akkor már élettanilag egyensúlyba hozta magát, vagyis egészséges. A tradícionális jógát olyan ember nem is végezhette, aki nem volt tökéletesen egészséges (ép csontok, 32 ép fog, tiszta bels? szervek, stb.) A javas jóga hozzáteszi, hogy mindenki aki akar végezhet jóga gyakorlatokat, de körültekint?en, a saját alkati hiányosságait, vagy túlsúlyait figyelembe véve tegye ezt, és óvatosan feszegesse saját maga korlátait. Természetesen az élettani alap itt is nagyon fontos, tehát csak egy rendezett állapotból kiindulva kezdjük el a gyakorlatainkat.
Err?l a témáról a Javaskönyvben, ill. a Jógama cím? könyvben b?vebben olvashatsz. Ismertet?t a www.javas.hu/vasarlas.htm oldaon találsz, vagy ha a www.javas.hu weboldalon a vásárlás men?re kattintasz.
Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed nyugodtan írj: Bence
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.23 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kedves Bence!
köszönöm válaszod!
láttam a lapotokon, hogy vannak ilyen javas-jóga órák, és eljátszottam a gondolattal, h talán rámférne Smile !
de lenne ezzel kapcsolatban pár kérdésem:
1. régebben próbáltam "meditálni", több-kevesebb sikerrel, de egyszer?en nincs hozzá türelmem. szóval nagyon nehezen tudom kiüríteni a fejemb?l a gondolatokat és nem bírok egyhelyben ülni sokáig!
szted mi az ami ezen segít? bele lehet ebbe jönni? segít ebben ez a jógázás? Te csinálsz ilyen jóga-gyakorlatokat? ha igen, mi a tapasztalatod?
2. olvastam h Percze Krisztián tartja ezeket az órákat. mit tudsz róla elmondani?
üdv:m.
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.01.27 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Mária!
Nem akarok a gyakorlatok részleteibe belebonyolódni, tényleg az a legjobb ha kipróbálod és saját tapasztalatokat szerzel. Percze Krisztián és Barna Gábor is tart gyakorlatokat, az egyikük az Astoriánál februártól, a másikuk a Tarcali u.-ban (közel a Pet? Intézethez). Részleteket a javas weblapon találsz.
Azért egy rövid válasz a kérdéseidre:
- A leírt tünetek alapján te valószín?leg szél túlsúlyos alkat vagy. Ezeket a tüneteket (is) remekül lehet kezelni a három elemi energiára (szél, t?z, víz) épül? gyógyászattal.
- A gondolatok kiüresítése gyakorlat nem kezd? szellemi gyakorlat, ennek a végzését megalapozzák más gyakorlatok (pl. a légzéskontempláció). Tehát ne kedvetlenedj el, hanem kezdd az elején.
Üdvözlettel: Bence
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.01.28 10:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bence írta:

- A gondolatok kiüresítése gyakorlat nem kezd? szellemi gyakorlat, ennek a végzését megalapozzák más gyakorlatok (pl. a légzéskontempláció). Tehát ne kedvetlenedj el, hanem kezdd az elején.

ejh...ez a kezdd az elején ismer?s!
ma már kicsit csiszolódtam, de régebben úgy gondolkoztam, h pl ha nem lehetek 2 hónapon belül mindenttudó matematika professzor, akkor az egész matematika le van ejtve és inkább balettáncos akarok lenni (de azonnal!!!)! Laughing
köszi a választ!
m.
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.29 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Bence!

Ha már szóba került a Javasgyógyászat, akkor nem lehetne egy új topic-ba írni róla egy ismertet?t? Persze csak akkor, ha van róla valamilyen kész anyagotok!

Üdv,
Iván
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.07.18 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!!
Nekem egy kérdésem...
mégpedig: tudna nekem valaki segíteni francia tarotkártyával kapcsolatban...?
nem rég kaptam egy paklit, és sajnos nem tudom hogyan kell használni...
ha valaki esetleg értene hozzá kisegítene???
el?re is köszönöm!!!
Dorina
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Javas Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban