Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Hétköznapi történetek és gondolatok
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Duma-részleg
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.03.15 16:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem pedig az, hogy mi egyáltalán a jog? Nem azonos a lehet?séggel? Hiszen, ha azt mondom: jogomban áll, az valójában azt jelenti, lehet?ségem van rá... Rolling Eyes Szerintetek?

Üdv.

Közönséges pillanatok nem léteznek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.03.18 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tiferet írta:
Sziasztok!

Nekem pedig az, hogy mi egyáltalán a jog? Nem azonos a lehet?séggel? Hiszen, ha azt mondom: jogomban áll, az valójában azt jelenti, lehet?ségem van rá... Rolling Eyes Szerintetek?

Üdv.

Szia! A jog az én értelmezésemben az a szabálygy?jtemény, ami a társadalomban való együttélés közmegegyezéssel elfogadott szabályait tartalmazza. (M?szaki ember vagyok, a meghatározás t?lem származik, bocsánat, bizonyára nem a legjobb és nem a legtalálóbb, csak közelítés) De feltétlenül igaz az, hogy a jog, írásban van rögzítve. A Louvre -ban láttam Hammurapi (Jól írom?) törvényoszlopát évezredekkel ezel?ttr?l, amikor az írás nem volt annyira általános, mint mainapság.
A jog és lehet?ség az én értelmezésemben er?sen kettéválik.

Lehet?ségem van arra, hogy egy eszméletlen ember értéktárgyait elvegyem. A jog ezt nem engedi meg, a közerkölcsr?l nem is szólva.

Ideális esetben a jogban rögzített szabályok találkoznak a közerkölccsel, a közmegegyezéssel. Kevésbé ideális esetben nem. Mindnyájan tudunk olyan bírói ítéleteket sorolni, amelyek szigorúan a jog alapján álltak, és ellentmondtak az igazságérzetünknek. Sokszor fordul el?, hogy a közmegegyezés szerint erkölcstelen dolog kihasználni egy lehet?séget, amit az írott jog biztosít.

Mi a véleményed (véleményetek)?
viburnum
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.05.11 13:56    Hozzászólás témája: h?ha! Hozzászólás, az előzmény idézésével

A jogról, növényekr?l, állatokról, emberekr?l szól a legújabb történetem.
Nem írom le, mert már nagyon unom!!!
Kattanjatok a problémára! légyszík!
Mi az oka? vannak emberek, akikt?l életükön át, elvesznek.
Ezek szerint, vannak emberek, akik elvesznek.
Érdekel az oka, hogyan kellene kezelni a szenved? félnek?
-hogy ne szenvedjen?
hogyan lehet megvédeni magunkat?hogyan lehet élni?
Sziasztok,bangita

az el?bbihez f?zöm,joggal Dunát rekeszthetünk,Földön létezik igazság?számomra biztosan nem.sziasztok.
Vissza az elejére
lina
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.06.08 18:53    Hozzászólás témája: Aki ért hozzá Hozzászólás, az előzmény idézésével

mondja el, mi okozza, hogy valaki állandó veszteséget él meg?Tudtok kiutat? tanácsot adni e tengernyi embernek?

Ha a Földi igazságot veszem,-van másik is?--
egész életemben azért küzdök, most már nem 10 évente, 5 évente, évente, hanem teljes mértékben elöntött, minden fórumon, hivatalban, ismer?söknél, rokonoknál-mindenkinél!--a földi iazság nálam van,-ez tény.
mit kellene ebb?l tanulnom? mit kellene elfogadnom?-bár, ha megfeszítenek, akkor sem tudom elfogadni ezt az örökös veszteséget.-
el kellene fogadnom. miért ?
kellene tanulnom.-mit?
most ne aludjatok!
váltsátok meg a világot, Magatokat, s engem IS !
vagy magam Uram?
szisztok,lina voltam
Vissza az elejére
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.06.09 01:48    Hozzászólás témája: Re: Aki ért hozzá Hozzászólás, az előzmény idézésével

lina írta:
mondja el, mi okozza, hogy valaki állandó veszteséget él meg?Tudtok kiutat? tanácsot adni e tengernyi embernek?

Ha a Földi igazságot veszem,-van másik is?--
egész életemben azért küzdök, most már nem 10 évente, 5 évente, évente, hanem teljes mértékben elöntött, minden fórumon, hivatalban, ismer?söknél, rokonoknál-mindenkinél!--a földi iazság nálam van,-ez tény.
mit kellene ebb?l tanulnom? mit kellene elfogadnom?-bár, ha megfeszítenek, akkor sem tudom elfogadni ezt az örökös veszteséget.-
el kellene fogadnom. miért ?
kellene tanulnom.-mit?
most ne aludjatok!
váltsátok meg a világot, Magatokat, s engem IS !
vagy magam Uram?
szisztok,lina voltam

Szia Kedves Lina! Smile
Csupa olyan kérdést tettél fel, amit Magad tudsz megválaszolni. Talán segít, ha egy újabb kérdést teszek fel: Mi a legfontosabb az életedben? Egy, egyetlen egy dolgot próbálj megnevezni. Ne kapkodj a válasszal, érleld, fontolgasd, adj id?t rá, ha kell, hónapokat akár. Ha úgy érzed, megtaláltad, a válasz fényében próbáld újra átgondolni a veszteségeidet.
Szeretettel. hangya
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.06.09 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Reggelre kelve eszembe jutott a legfontosabb: az ember hajlamos arra, hogy veszteségtudatának ápolása közben elfeledkezzen a nyereségei számbavételér?l. Idea Nekem m?ködik! Próbáld ki Te is! Smile
lina
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.11.22 22:33    Hozzászólás témája: igazad van!!!!!!!!!! Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Hangya!
Régóta nem voltam Nálatok.
Valamikor sokat elmondtam,hogy az embernek legfontosabb a gyereke és ott nem panaszkodhatom.
Úgy t?nik, csak magamra gondoltam mostanában.
Kösz a szemnyitogatást.

Kedves Hangya!
mit gondolsz?Mit jelezhet számomra egy élethelyzet, amiben:
eldöntök egy ház-felújítást, odaköltözést, kétszer vagyok leállítva,--mertsegíteni akar valaki anyagilag, hogy még jobb legyen aház--el?ször nem jöhet össze neki ez a segítés.--
most a másodszori leállítást élem meg.
Mi lehet a jelent?sége ezeknek a leállításoknak?
Nagyon örülnék a válaszodnak, válaszotoknak.küldöm!Lina
Vissza az elejére
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.11.26 00:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Lina! Reméltem, megszólal nálam okosabb. Még nem adtam fel, hogy mástól hasznosabb véleményt olvashatsz Smile , de indításnak ideírom, hogy mi jutott eszembe.

Ha az én életemben fordul el?, hogy valami nagyon nem akar összejönni, akadályok, félreértések tömkelege gátolja a megvalósítást, akkor már rutinosan elgondolkozom azon:
- tényleg szükségem van arra a dologra? (esetleg csak az egom érzi, hogy szükség van rá?)
- úgy van szükségem arra a dologra, ahogyan elgondoltam?

Ez eddig rendben van. Ami miatt magamnál bölcsebbet reméltem els? megszólalónak, az az, hogy a gondod lakáskörülmények kialakítása, és gyerek is van. Ebben a felállásban álságosnak t?nik részemr?l annak a felvetése, hogy valóban szükséges-e. Pedig valahol itt keresném a megoldást. Csak a körülmények alaposabb ismeretében bizonyára jobb kérdéseket tudsz feltenni magadnak.

Ajánlanám megfontolásra a népi bölcsességet: ami nem megy, azt ne er?ltessük. És a másik: ha nem lehet, ahogy akarom, akkor úgy akarom, ahogy lehet.
lina
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.12.06 23:17    Hozzászólás témája: kösz Hozzászólás, az előzmény idézésével

kedves Hangya!
Köszönöm a választ, biztosan nem sejted, hogy sokat segítettél.Nekem kell jobban tudnom, de! talán mi magunk nem veszünk észre egy ösvényt, egy kaput, amit egy kívülálló,igen.
Kösz,lina
Vissza az elejére
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.12.07 08:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Lina! Hallottad a követ, ami legördült? Very Happy
Nagyon örülök, ha a más irányból bevetített fénysugárban m?köd?képes lehet?séget is észrevettél.
Ezek szerint sínen vannak a dolgaid? Very Happy
lina
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.12.07 11:02    Hozzászólás témája: h?dejó Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Hangya!
Természetesen én nem értek az asztrológiához, Téged mégis értelek.
Te a bolygókról beszélsz, akik az ember számára "állandók".
Tudod azt is, hogy melyik bolygók, melyik aspektusa JELZI ezt a jelenlegi élethelyzetemet, anélkül, hogy csak ismernéd a radix-omat.
Az én földi kiskapum megegyezik az égi,más írányból bevetített fénysugárral.
nem akarlak sem Téged, sem mást terhelni azzal, hogy leírjam a körülményeimet.-csak! azt jegyzem meg, gyermekeim már nem élnek velem, de!....a de mindig ott van.
Nekem olyan gondolataim voltak, hogy a sorsom nem támogatja az
igényesebb lakóhely-kialakítást,
a lelki fejl?désemnek nem tenne jót, ha ez mégis összejönne.
A bolygó állások jelzik a feladatainkat, feladataink jelzik
a bolygóállásainkat?!ezek csak jelzik, és nem okozzák!?
A sorsom feladatai személyreszabottan adottak, ami kötelez? tanulmány!?
nagyon kiváncsi lennék néhány aspektusra, egyet megkérdezek valahol.-nagyon örülök a segítségednek, a figyelmednek, köszönöm,lina
Vissza az elejére
lina
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.12.07 11:27    Hozzászólás témája: milyen hétköznapi történetet okoz? Hozzászólás, az előzmény idézésével

ha az Uránusz kvadrátban áll a Vénusszal, /ami a születéskori bika jegyet képviseli,/ és Ascendenssel? / ami Mérleg jegyben áll?
Vénusz kvadrátban áll az MC-vel, amib?l következik, hogy Uránusz együttáll az MC-vel.

Az Uránusz ebben az esetben milyen élethelyzeteket, feladatokat
jelezhet? a Ti véleményetek szerint?nagyon kiváncsi vagyok, lina
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.12.08 00:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Lina!

A horoszkóp részleteib?l igen nehéz bármi következtetést levonni, ez olyan mintha egy orvos csak a kinyújtott nyelv alapján kellene, hogy analizáljon.

Az élethelyzetek, feladatok kérdéskörrel pedig óvatosan kell bánni, mint ahogy azt Ervin is leírta az etika topic-ban.

Ha gondolod, akkor tedd fel a születési adatodat az asztrológia topic-ba! Van itt egy-két ügyes ember, hátha hallasz valami jót t?lük (tölünk)! Wink

Üdv,
Iván
Vissza az elejére
lina
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.12.15 11:59    Hozzászólás témája: nagyon köszönöm Hozzászólás, az előzmény idézésével

kedves Iván!
nagyon köszönöm segíteni-akarásodat.
Csak! olyan formában akartam kérdezni, ahogyan mást is érdekelhet-az én feltételezésem szerint-f?szerepet nem kívánok.
Igen, tudom, hogy ez csak egy icipici része az embernek,-hát! reménykedtem, vannak elképzeléseim,de! csak azok.-kösz,lina
Vissza az elejére
CMF
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.07.12 02:57    Hozzászólás témája: Egy csavaros kerdes Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na ha mar ilyen szepen elbeszelgetünk, nekem lenne egy kerdesem.
Egy apanak van hat (6) lanygyermeke, mindegyik lanynak van egy battya. Hany gyermeke van az apanak?

CMF
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Duma-részleg Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
2 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban