Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Hétköznapi történetek és gondolatok
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Duma-részleg
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.07 12:29    Hozzászólás témája: Hétköznapi történetek és gondolatok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ide irhattok mindent, ami csak eszetekbe jut!
Ha valami szöget üt a fejetekbe vagy valami olyan történik veletek, amit szívesen megosztanátok velünk, akkor ne habozzatok!

Üdv,

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.08 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap az jutott eszembe, hogy milyen paradox dolog azon dühöngeni, hogy nem a szeretet az uralkodó a földön.

Üdv,

Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.01.13 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A minap láttam egy filmet arról, hogy a madarak mennyi kárt tesznek a vadászrepül?gépekben azzal, hogy nekirepülnek. Ezért egy csomó eljárást dolgoztak ki melyek alkalmazásával távol tudják tartani a madarakat a repül?terekt?l.
Én meg közben azon gondolkoztam, hogy kinek van nagyobb joga a leveg?ben tartózkodni egy sirálynak vagy egy vadászrepül?nek?

Üdv,

Vissza az elejére
stellium
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.23 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Fodor Ákostól olvasom:

AZ ESERNY?vel sajnos az a helyzet

hogy az embernek sosincs hozzá
elég keze. Az egyikben lóg valami
táska; a másik kell fülvakarásra,
vagy van még benne ez, az vagy amaz;
a harmadikban – ja, harmadik, az nincs ...
Hát épp ez az.

A polipnak bezzeg van egy csomó karja:
az eserny?t azzal tartja, amelyikkel épp akarja!

– Kár, hogy nincs túl sok értelme,
mert eserny?je miért is lenne?!
Hiszen egyenest felt?n?:
milyen ritkán fordul el?
a víz alatt es? es?! ...

Anyatigris
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.23 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A mai naphoz:

Zavard össze a világot! Mosolyogj hétf?n!

AT
Sieglinde
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.01.30 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy Osho-idézetet kerestem és ezt találtam. Mivel - olvasgatva benneteket - úgy látom, nem csak engem érint, megosztom veletek:

"Mi elfelejtettük, hogyan kell várakozni; és ez szinte tragédia. Az egyik legértékesebb kincsünk a várakozás képessége; kivárni a megfelel? pillanatot. Az egész természet mindig a megfelel? pillanatra vár. Még a fák is: tudják, mikor van itt a virágzás ideje, és tudják, mikor kell elbúcsúzni a levelekt?l és csupaszon állni az ég alatt. ?k csupaszságukban is gyönyör?ek... amint mély bizalommal várják az új levelek növekedését, az újraszület? lombkoronájukat. Mi azonban elfelejtettük, hogyan kell várni - mi mindent azonnal akarunk. Ez óriási veszteség az emberiség számára...
Ha csendben várakozol, észre fogod venni, hogy valami mélyen legbelül ott növekszik benned - a te valódi lényed. Egy nap akkorára n? majd, hogy lángra lobban, és akkor az egész személyiséged elhamvad: új ember lesz bel?led. És csak ez az új ember tudja, hogy mi az az ünneplés, csak ez az új ember ismeri az élet örök nektárját."
Vissza az elejére
Tiferet
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.30 14:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Én meg közben azon gondolkoztam, hogy kinek van nagyobb joga a leveg?ben tartózkodni egy sirálynak vagy egy vadászrepül?nek?

A nagy hal megeszi a kis halat, a vadászrepül? elpusztítja az ég madarát. Elvégre ? az er?sebb. Ez az evolúció. Kérdés, hogy hová vezet... Crying or Very sad (Picit cinikus vagyok ma vagy mi...)

Üdv.

Közönséges pillanatok nem léteznek.
Vissza az elejére
SzFL
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.01.30 21:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:

Tiferet írta:
A nagy hal megeszi a kis halat, a vadászrepül? elpusztítja az ég madarát. Elvégre ? az er?sebb. Ez az evolúció. Kérdés, hogy hová vezet... Crying or Very sad (Picit cinikus vagyok ma vagy mi...)

Az én véleményem szerint a madaraknak nagyobb joga van mint a vadászrepül?knek. De ha arra gondolok hogy a polgári repül?kkel is ugyan ilyen gondok vannak, akkor támogatni tudom a békés egymás mellet élést szolgáló megoldásokat. Itt egyébként a kis hal próbálja megenni a nagyobbat, de túl nagy falat neki és ? sem éli túl a találkozást.

Üdv.
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.12 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A minap leült mellém egy bácsi a buszon. Beszélgethetnékje volt,és én nem akadályoztam meg ebben, szóbaelegyedtünk.
Pár perc után megemlítette, hogy cip?t vett a feleségének. Kérdeztem, hogy milyen alkalomból. Azt válaszolta, hogy azért mert tegnap halt meg, és szép ruhában szeretné eltemettetni.
Mit mondjak, eléggé leforrázott a történet, majd a bácsi mesélni kezdte, hogy 59 éve éltek együtt, és az utóbbi pár évben néhányszor már beszélgettek arról, hogy annak lesz a rosszabb, aki tovább marad kettejük közül. Annyit tett még hozzá, hogy most már tudja, hogy ez így igaz!
Ezek után a bácsi könnyekkel küszködve leszállt a buszról. Én meg megrendülve tovább utaztam.

Azon gondolkoztam ezzel kapcsolatban, hogy bármennyire is szeretnék jót ennek a bácsinak, a "legjobb" kívánságom csak az tudna lenni, hogy mihamarabb találkozzon újra a feleségével.

(Ui.: Elnézést, hogy nem valami könny? vasárnapi témával hozakodtam el?, de ez kikívánkozott most bel?lem.)

Üdv,
Iván

Legutóbb Bogár Iván Balázs szerkesztette (2006.02.12 20:04), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.12 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ez nagyon szép történet volt, Bogár!
üdv:m.
Vissza az elejére
Péntek13
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.02.14 14:28    Hozzászólás témája: cip? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem az jutott err?l eszembe, hogy bárcsak megvette volna még életében a feleségének azt a cip?t, hordhatta volna, és a kedvenc-használt cip?ben lehetett volna eltemetni. Crying or Very sad
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.15 23:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Iván fejezte be a Reiki-ben a hozzászólását azzal, hogy adni mindenki tud. Err?l ugrott be ez a nem túl régi történet.

Karácsonyi bevásárlás, tömeg, az embernek a fülén is csomagok lógnak. Sikerrel kiköltekeztem, a pénztárcám tartalma 1-2 Ft-nyi volt. Blaha Lujza tér, villamosmegálló.

Egy rendezett külsej? asszony sorban odalép az emberekhez, szól valamit, az emberek elfordulnak, a fejüket rázzák, van aki gorombán rárivall. A járdasziget fele hosszában bizonyosan senki nem nyúlt a pénzéért, senki nem nyújtotta felé a kezét. Odaért hozzám, és én csak annyi pluszt tudtam neki adni, hogy sajnálommal kezdtem a mondatot, bár a végeredmény ugyanaz volt, nem kapott t?lem pénzt. Az asszony benyúlt a zsebébe, el?vett egy képeslapot, megfogta a kezemet és beletette.
Fogadja a jó szóért t?lem.
?rzöm most is, az adventi lakásdíszek közt a helye, hogy idejekorán észbeidézzem, mir?l is szól a Karácsony.
lina
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.03.13 13:26    Hozzászólás témája: van-e Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Leírom, nekem mi jutott eszembe olvasás közben.
Van jogunk a földb?l bármit kitermelni? f?leg azt elégetni?
Hegyeket elhordani? vizeket terelgetni? Marsra járni?Éhez?kkel nem tör?dni? Van jogunk a saját életünkre törni?--van jogunk.
-nincs jogunk.-mindkett? igaz. s mi a jogos?
Sziasztok
Vissza az elejére
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.03.14 01:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Lina! Arról, ami Neked jutott eszedbe, nekem az jutott eszembe Laughing , hogy lehet, hogy könnyebben kezelhet? a téma, ha különválasztjuk a jogot, amit emberek alkottak és közmegegyezéssel szabályozza az emberek együttélését, a jog által nem szabályozott területeken a lehet?séget és végül a felel?sséget, amivel az utódainknak tartozunk az ? életterük biztosításával. Rolling Eyes Question
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.03.14 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Érdekes kérdést boncolgattok itt.

Nekem az jutott eszembe, hogy egyáltalán van joga az embernek jogot alkotni?

Üdv,
Iván
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Duma-részleg Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban