Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Tanácsadás
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztrológia
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Martisa
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.03.02 08:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Holon!

Nahát, képzeld, nekem is van Mars-Hold kvadrátom (Oroszlán Mars-Skorpió Hold). Nem igazán tudom (még) értelmezni, bár ezek szerint már megtettem az els? lépést a feloldás felé: másfél éve elkezdtem futni és tavaly már számos utcai futóversenyen is részt vettem Laughing De most komolyan, érdekelne, hogy a futás milyen összefüggésben van ezzel az állással?
Furcsa (bár talán nem is annyira), hogy az egymással éppen ellentétes "tünetek" középpontjában talán ugyanaz a probléma áll.
Neked hogy áll a hetes házad? Az tudomásom szerint dönt? a kapcsolatok szempontjából.
Esetemben pld. az is probléma, hogy a DESC-el együttáll a Szaturnusz. Érdekelne err?l az állásról, meg persze a Mars-Hold kvadrát értelmezésér?l is a jelenlév? asztrológusok véleménye.

Martisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.03.02 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok, szia Martisa!
Nekem is van egy Mars-Hold kvadrátom (Skorpió Hold, Oroszlán Mars) Very Happy .
értelmezni így önmagában nehéz, pontosabb infót sztem akkor lehet mondani ha legalább a házhelyzeteket ismeri az asztrológus, de legjobb a teljes képlet.
üdvicsek:m.
Vissza az elejére
Venus
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.03.02 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves asztrológusok! Smile

A fent említett kérdésemre, valaki segítene nekem válaszolni...vagy célozni...vagy...
?szintén, kicsit ki vagyok. Crying or Very sad
A szokásos türelmetlenségem, azonnaliságom, és a "megnemváromazid?min?ségalakulását" állapotom feszültté tesz. Sad Sad

Egyszerre küzdök a bennem lév? skorpióval, Szaturnusszal, meg az érzelmeimmel...

Most nagyon ?szinte voltam, bocs, ha valaki ,megbotránkozik ezen az emberi kiboruláson. Crying or Very sad

Szép estét nektek: Tünde
Vissza az elejére
Martisa
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.03.03 08:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mária, igazad van, nem írtam semmi közelebbit, bár fentebb Ivánnak már említettem a szül. id?met, de álljon itt mégegyszer, hátha tud valaki segíteni ebben a kvadrát-értelmezésben: Esztergom, 1978.01.04. 09.45 óra.
(Mars 6. ház, Hold 8. ház - sztem a Marsot viszonylag egyszer?en ki tudom élni - rend?r vagyok ugyanis - de mi lesz a Holddal?)

Szép napot nektek:
Martisa
Vissza az elejére
stellium
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.03.03 10:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Venus írta:
Kedves Iván! Very Happy

Szerinted, gyermekáldás ügyben vajon milyen esélyeink vannak? Úgy érzem, mintha valami pszichés gát lenne, ami miatt úgy látom, nehezen jön össze nekünk egy ici-pici Csoda...
én: Bp.1970 12.26 01 05. (mint tudod)
?: Bp.1965 02.05. 13 15

Tudom, hogy nem egyszer?, a kapcsolatunk számomra komoly tanulási utat jelent (Így, néha belehalok). Ott van ugye Szaturnusz...alapjaiban az apámmal nem rendezett dolgok is visszaköszönnek...na meg a harcok. Gyermeket szeretnénk, de sokszor megingok. Crying or Very sad

Köszi: TÜnde

Elöljáróban el szeretném mondani, hogy elvb?l elutasítok mindenfajta „távtanácsadást”. Személyes kapcsolat nélkül nem sok értelmét látom. S?t! S, ide sorolom a fórum adta kereteket is. De… valamit válaszolni mégis illik. Megpróbálok tehát válaszolni (vagy inkább „nemválaszolni” Very Happy) a feltett kérdésekre…

Kedves Vénusz!
Nehéz felel?s választ adni a kérdésedre. Bennem is csak kérdések merülnek fel.
Egyébként minden feltétele megvan a gyermekáldásnak?
Ha igen vajon nem akarod túl görcsösen „kézbe venni” a dolgot?
Nincs valamilyen megfelelési vágy benned?
Nem idéz fel benned valamilyen bels? gátlást a n?iséged szempontjából a kapcsolat a társaddal?
Milyen Szaturnuszra célzol?
A Szaturnusz-Vénusz oppozícióra, ahol a Szaturnusz a 8. házban áll?
Vagy a társ Szaturnuszára akinek a Szaturnusza az 5. házadban áll?
Nem lehet, hogy a spontaneitás hiányzik a kapcsolatból (Bak Nap, Vízönt? Nap)?
Mert egyébként jelen van benned és a kapcsolatban is, de talán nem jut szóhoz. Ki az aki nem juttatja szóhoz?
Az édesapádra célzol… Bizonyára okod van rá. Van valami ami visszaköszön bel?le a párkapcsolataidban? Ha igen meg lehet ezt beszélni a pároddal?
Egyébként biztonságban érzed magad a kapcsolatban?

Na most már leállok…
Néhány megjegyzés azért…
- egy planéta bárhol is álljon (lásd 8. házas Szaturnusz) nem determinál semmire.
- egy tranzit (vagy bármilyen aktuális progresszió) nem garancia arra, hogy bármi is változzon (csak eszközt és/vagy energiát ad), ha Te magad nem teszel lépéseket az alapképletben rejl? gátak feloldására.
- semmiképpen nem lehet a kapcsolatotokat min?síteni négyszemközti beszélgetések nélkül…

Üdv, Ervin

(Kedves Holon és Martisa! Igyekszem még ma nektek is „válaszolni”.)
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.03.04 00:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy megjegyzés zárójelben!

Bátran nyissatok külön témát a kérdéseiteknek és, akkor nem kuszálódik össze a topic!

(Lassan én is visszatérek és válaszolok!)

Kedves Ervin!

Nagyköszönet Neked!

Üdv,

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
Holon
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.03.04 11:53    Hozzászólás témája: gyerekszülés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Venus!
Gyermekáldás:
Én idén 38 leszek, és nem érzem, hogy annyira, de annyira szeretnék gyereket (persze pár sincs hozzá). Mi n?k sokszor a belénk kódolt utódlétrehozás miatt kattanunk be, és mindenáron gyereket akarunk szülni, sokan akár apa nélkül is (amivel nagyon nem értek egyet).
Én kb. 10 éve foglalkozom azzal, hogy kiderítsem mi van itt, belül bennem. HIszek a karmában, a feladatban, amit meg kell oldanom ebben az életemben. Ez segít feldolgozni az eseményeket, amik velem történnek. Nekem is vannak apa problémáim vagy inkább anya jelenleg: nagyanyám és anyám szó nélkül azt kódolták belém, hogy minden pasi megbízhatatlan, részeges, n?zik, és úgy is lelép.
És milyen pasikat fogok ki? Hát ilyeneket.
Ráadásul énemnek van egy szórakozós, pasis, bulizós része, amit fentiek miatt meg nem tudok rendesen megélni. Ez rendesen hozza a Mars-Hold kvadrátot.
Az ilyen gyerekkorból jöv? dolgokat én is elnyomtam magamban, jól le vannak betonozva, és id? és energia, hogy ezt kihozzuk magunkból.
Pszichológiai-önsimereti munka, jelenleg pszichodrámára járok, ahol van lehet?ség kívülr?l ránézni az élethelyzetemre, meg magamra benne.

Egy "Szaturnusz-os" apa szép munka, de belekezdeni elég félelmetes is lehet, de ha ennyire feszítenek az indulatok, akkor neki kell látni. Szerintem a megoldás befelé van, megnézni mi van benned ez ügyben (gyerekáldás v. bármi esetén). És ez sokszor felemel?, katarzisos, meg lenyomó.....
SziaHolon
Holon
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.03.04 12:16    Hozzászólás témája: Mars-Hold kvadrát Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Éljenek a Mars-Hold kvadrátos n?k!
Nekem 1.házas Oroszlán Mars és 10. házas Bika Hold. (+4. Házas Skorpió Neptunusz kvadrát Marsra, szemben áll a Hold)
Türelmetlenég f?leg párkapcsolati ügyekben minden szinten. Hisztéria, ha nem úgy vannak a dolgok, ahogy én akarom. Sok bels? feszültség, küzdés önmagammal. Er?, akarat, sokszor szétszórva. Én ezt úgy mondom, hogy szétszalad a ménes... néha... de amikor sikerül koncentrálni az er?ket, akkor semmi perc alatt lerendezem a halogatott dolgokat.
Hál Istennek a munkahelyi dolgokat már megdolgoztam. Most a párkapcsolati ügyek jönnek. Elég keménynek érzem, lehet, hogy a Sz?z túlérzékenység miatt.
7. házam üres, DESC Vízönt? ben. Ha az ura a Szaturnusz, akkor az meg a 9. házas Kosban, ha Uránusz, akkor az 2. házban sz?zben, fényszög nélkül.
Ha fényszög nélkül van az mit jelent?Nyissunk új topicot a Mars-Hold kvadrátos n?knek? Very Happy Very Happy
sziasztok
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.03.04 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Venus írta:
Kedves Iván! Very Happy

Szerinted, gyermekáldás ügyben vajon milyen esélyeink vannak? Úgy érzem, mintha valami pszichés gát lenne, ami miatt úgy látom, nehezen jön össze nekünk egy ici-pici Csoda...
én: Bp.1970 12.26 01 05. (mint tudod)
?: Bp.1965 02.05. 13 15

Tudom, hogy nem egyszer?, a kapcsolatunk számomra komoly tanulási utat jelent (Így, néha belehalok). Ott van ugye Szaturnusz...alapjaiban az apámmal nem rendezett dolgok is visszaköszönnek...na meg a harcok. Gyermeket szeretnénk, de sokszor megingok. Crying or Very sad

Köszi: TÜnde

Kedves Tünde!

Most már tudok válaszolni!

Az igazat megvallva a kérdésedet csak felületesen olvastan el, mivel tudtam, hogy akkor nem fogok tudni válaszolni rá!
Most nagy lendülettel begépeltem az adatokat a gépbe és, akkor láttam, hogy tulajdonképpen nincs mire válaszolni, mert ezt már Te megtetted magadnak!
Pontosan feltérképezted azokat a területeket, melyek útjába állhatnak egy gyermeknek.

Ugyanakkor kérlek, hogy Ervin kérdéseit is vedd nagyon komolyan!

Azt gondolom, hogy Katica a Kineziológia topic-ban nagyobb segítséget nyújthat Neked jelen pillanatban, mint az asztrológia.

Üdv,
Iván
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.03.04 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Holon írta:
Kedves Bogár! (ugye nem baj, ha így szólítalak)
sikerült megtalálnom a fórum folytatását is! Smile
Még lenne kérdésem párkapcsolati ügyekben is.
Kissé megérintett Martisa hozzászólása, én a másik oldal vagyok, mindig azt érzem engem ejtenek. Az öngyilkossághoz túl stabil vagyok, de most kellett rájönnöm 10 év önismeretesdi után, hogy hisztérikus is vagyok - ez lehet a Hold Mars kvadrát?
Attól is hisztérikus lettem, hogy 10 év köldöknézés után lett ez nyilvánvaló, tehát sejtek vmit abból, hogy most még az út elején vagyok.
Egyébként nagyon lassan világosodnak meg el?ttem a saját bolygóállásaim.
Azt javasolták a Hold-Mars kvadrátra, hogy fussak, de nem szeretek, most meg hideg és tél is van. Smile
Nagymamám és anyám negatív hatásai tettenérhet?ek-e benne, magyarul kell-e mélyebben foglalkoznom velük (pszichodráma álom feldolgozás során meglep? élményem volt..... így tíz év munka után ...Smile )??
A harmadik kérdés a 2. házas bolygótársulás. Jupiter-Nap-Plútó.
Az Uránusznak nincs fényszöge. Ez mit jelent?

A Placidus programot milyennek tartjátok?
Ezer köszönet:
Holon

Ui: Szerinem nagyon nemes cselekedet, hogy így tör?dsz az idetévedt emberekkel. Te milyen jegy? vagy?

Kedves Holon!

Azt, hogy mennyire vagy hisztérikus, nem tudom megmondani a képlet alapján. Egyáltalán mit értesz hisztéria alatt?

Nem gondolom, hogy feltétlen a futás jelenti Neked a feloldozást: Smile Inkább úgy fogalmaznék, hogy szükséged van arra, hogy kordában tartsd az érzelmeidet, indulatodat, agresszivitásodat. Erre a mozgás remek lehet?séget nyújt! (Ha érdekel a véleményem, akkor én valami dinamikus táncot vagy tornát javasolnék.)
Anyukád, nagymamád életedre gyakorolt negatív hatásaival kell-e foglalkoznod? Ha úgy érzed, akkor igen! Mostanában egy kicsit divatba jött mindent meg-át-feldolgozni. Ha foglalkoznod kell vele, akkor meg fog jelenni olyan helyzet az életedben, ami ezt aktualizálja.

Jupiter-Nap-Plútó. Ennek számtalan magyarázata lehet! Kiragadnék egyet, ami kapcsolódik a fenti kérdéshez is. Saját magam (Nap) elfogadásához (Jup) a tadattalanomon (Plútó) keresztül vezet az út. Ez így rendben is lenne, de azt gondolom, hogy képes vagy magad újabb és újabb "kihívások" elé állítani, hogy csak azért, hogy elmondhasd: már ezen is túl vagyok!
Ezzel a témával kapcsolatban meleg szívvel tudom ajánlani Peter Orban: Plútó (a lelkünkben rejtöz? démon) cím? könyvét!

Fényszög nélküli Uránusz? Attól függ! Ha a "nagy" fényszögeket vizsgáljuk, akkor valóban az. Érdemes lenne elgondolkoznod azon, hogy életedben milyen szerepe van a szabadságnak, függetlenségnek és ezek mennyire harmónikusan "simulnak" az egyéniségedhez.

A placidus/nostradamus programról az a véleményem, hogy nem vagyok értük ode, de nincs jobb a piacon egyel?re.

Milyen jegy? vagyok? Inkább leírom az adatomat: Bp. 1975.07.02. 11:14

Üdvözlettel,
Iván
Vissza az elejére
stellium
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.03.04 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Holon és Martisa!

Miután Iván visszatért és válaszolt Nektek (vagy el?bb utóbb fog) én felmentve érzem magam az ígéretem alól (lustaság fél egészség Very Happy ).

Minden jót Nektek! Ervin
Venus
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.03.05 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ervin! Very Happy

Mint írtam (pri) köszönöm a kérdéseidben feltett válaszokat! Very Happy Néha nekem nagy szükségem van arra, hogy valaki jól fejbe kólintson, addig provokálom ezt a reakciót, és türelmetlenkedem, amíg meg nem kapom. Akkor jól megnyugszom. (Skorpió, Mars) Laughing

Kedves Iván! Very Happy

Örülök, hogy minden Ok. nálad, az el?z? kérdésfeltevésem a türelmetlenség, és a ktségbeesés szüleménye volt, mint érzed is, de most elmúlt. Ehhez kellett egy Ervin válasza, valamint egy remek Íriszdiagnoszta, aki csodás empátiával párosítva szintén válaszokat adott. Very Happy

Kedves Holon! Very Happy

Igen, karmikus. Igen, er?snek érzem magam, hogy hadakozzam egy óriási apával. De, mégis, most néha megtörök, mert meg kell élnem. Tudod, az is közrejátszik, hogy az öcséméknél, valamint az ? testvérééknél is most született a baba, valamint, hogy neki, 41 éves létére, még nincs gyermeke. Ezért jó Ervin egyik kérdése, hogy kinek akarok megfelelni ...
Nem vagyok felel?tlen, de a provokáció általi pofonok bejönnek... Very Happy Very Happy Very Happy

Köszönöm a válaszaitokat, jó itt. Very Happy

És Ervin, újra köszi, megtisztelsz a figyelmeddel.

Szép napot Nektek: Tünde Very Happy
Vissza az elejére
Venus
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.03.05 23:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

és még kedves Holon... Very Happy

nekem már van egy csodálatos, 10 éves kislányom az el?z? házasságomból. (bár úgy gondolom, hogy ez nem egy fórum témája, de er?sem köt?dik a mondanivalómhoz)
Most elkezdtem olvasni egy könyvet Daubner Béla, Kalo Jen? A tudattalan nehezen járható ösvényén ( az önisemeret jelent?sége a gyermekvállalásban). Tehát magam is próbálom az utakat keresni. Smile
Vissza az elejére
Holon
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.03.06 22:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jupiter-Nap-Plútó. Ennek számtalan magyarázata lehet! Kiragadnék egyet, ami kapcsolódik a fenti kérdéshez is. Saját magam (Nap) elfogadásához (Jup) a tadattalanomon (Plútó) keresztül vezet az út. Ez így rendben is lenne, de azt gondolom, hogy képes vagy magad újabb és újabb "kihívások" elé állítani, hogy csak azért, hogy elmondhasd: már ezen is túl vagyok!

Kedves Iván!
A fentieket nem biztos, hogy értem. Imádok a tudattalanban kurkászni, kíváncsi is vagyok, meg ez hoz igazán lázba. Smile

Hisztéria: ha vmi nem úgy történik, ahogy én szeretném v. elképzeltem, akkor nagy indulat hullámok jönnek és szerintem csak Sz?zségem és Mérlegségem miatt nem hisztériázom igazán. Ez csak anyám és a férfiak (párkapcsolat) felé m?ködi így, máshol nem.

Imádom a latin táncokat, bár kevés alkalmam van gyakorolni, de ezek szerint elég tudatosan kellene keresnem a lehet?ségeket táncolni?

Szabadság? Nagyon fontos, hogy ne korlátozzanak, ugyanakkor magam döntése alapján szívesen bevállalok korlátokat. Mivel egyedül élek a szabadságot abszolúte élvezhetem, na de ezzel az egyedülléttel már tele a hócip?m. Az eegyéniségemhez hogyan simul ez? a Mars-Neptunusz miatt v. nem tudom mi miatt nem vagyok tisztában az egyéniségemmel.... Smile Sad
Eddig fontos volt, hogy azt tegyem, amit akarok, ma már nem annyira...., ha így haladok kb. 60 éves koromra n? be a fejemlágya....

És úgy látszik most a Rák férfiak jönnek segítségemre, a Rák típusú férfi tényleg nehezen randizik és nehezen bízik meg bárkiben? Ne üldözzem? (Az Oroszlán Marsommal?) Smile
EZer köszönet:
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.03.07 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Holon!

A Jup-Nap-Plútó kapcsolatnál leírtakkal arra szerettem volna utalni, hogy keresed is a lehet?ségét, annak, hogy a tudattalanodban kutakodj. Csak nem biztos, hogy szükséged van rá!
Ilyen állással nagyon el lehet menni, abba azirányba, hogy minden módszert kipróbálok, azért, hogy bizonyítsam magamnak és a külvilágnak, hogy milyen bátor is vagyok.
Holon! A kevesebb néha több.

Olyan, hogy Rák tipusú férfi önmagában nem létezik, max. a könyvekben. Szerintem cselekedj úgy, ahogy szeretnél! Ha nem jön be a pasinak, akkor még mindig jobb, ha most derül ki, mint késöbb!

Üdv,
Iván
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztrológia Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
4 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban