Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

kommunikációs problémák

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Duma-részleg
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.09 11:36    Hozzászólás témája: kommunikációs problémák Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok!
annyi félreértés van manapság az emberek között!
jó lenne tudni hogy kell mindig függetlenül, pártatlanul és mindenki számára érthet?en kommunikálni, akkor talán nem lenne annyi veszekedés sem...
kinek milyen tanácsa/tapasztalata van ezzel kapcsolatban?
üdv:m.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
manyaizs
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.09 14:19    Hozzászólás témája: Re: kommunikációs problémák Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Mária !
Mária írta:
sziasztok!
annyi félreértés van manapság az emberek között!
jó lenne tudni hogy kell mindig függetlenül, pártatlanul és mindenki számára érthet?en kommunikálni, akkor talán nem lenne annyi veszekedés sem...
kinek milyen tanácsa/tapasztalata van ezzel kapcsolatban?

Erre szerintem (legalább is itt a "földön")nincs és nem is kell megoldás.
Ha ez történne, megsz?nnének az egyéniségek, és roppant unalmassá válna ez a terület, de az egész "világ" is. Így ha lenne is rá lehet?ség az "életellenes" lenne. Legalább is szerintem.
Persze érdekes lenne a telepátiával próbálkozni... ,de az eredményességét gondolom itt is befolyásolná az adó és a vev? "eltér?sége".

Zsolt
Vissza az elejére
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.09 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Mária! Szerinted a veszekedésnek kommunikációs okai vannak? Egyre inkább hajlok arra, hogy veszekedés akkor van, ha arra bels? igény van, ami szépen megkeresi azokat a küls? körülményeket, amiket meglovagolhat. Hmmm??
manyaizs
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.09 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon jó!!! Mr. Green
Vissza az elejére
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.09 16:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Hangya!
Nagyrészben igazad van. de sztem van olyan helyzet, ahol komm. problémákból adódnak a félreértések, folyományként pedig a veszekedések.
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.09 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ühüm!

Mária, aki félre akar érteni, az félre is fog érteni! Wink

Üdv,
BIB
Vissza az elejére
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.09 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Mária! Egyetértünk-e abban, hogy a szavak valamilyen szinten mást jelentenek minden ember számára? Ha kimondom azt a szót, hogy asztal, gyermekkorom nagy ebédl?asztalát látom magam el?tt, aminek a lábait alul összefogó keresztirányú izék olyan magasságban voltak, hogy a lábamat kényelmesen fel tudtam tenni rájuk. Nagy zöld posztóval volt letakarva, hogy védje az asztallap felületét, ennek a tetejére tették a dekorációs célokat szolgáló terít?t. Ha Te azt mondod, asztal, biztos, hogy mást látsz.
Az asztal egy jól definiált tárgy megnevezése. Még nincs szó elvont fogalmakról, szándékokról, érzésekr?l.
jelent?sen befolyásolhatja a szavakhoz társuló képzeteket a társadalmi és kultúrális környezet.
Amikor kommunikálunk, valamilyen színten elvonatkoztatunk a szavakhoz tapadó egyéni képzetekt?l. Ezért lehetséges egyáltalán a kommunikáció. De milyen színtig kell elvonatkoztatni, ahhoz, hogy jól kommunikáljunk?

Eléggé kínlódtam, miközben a fentieket fogalmaztam, valaki, aki pszichológiában járatos, bizonyára ügyesebben fogalmazta volna meg. Nagyon vigyáztam, hogy a bennem feltör? példaáradat helyett inkább elveket hozzak fel, mert a példák könnyen félreviszik a mondanivalómat. Nem vagyok biztos benne, hogy azt sikerült leírnom, amit szándékoztam.

Talán alátámasztások és körbeírások nélkül: mikor tekintjük tökéletesnek a kommunikációt?
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.09 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szetintem sincs tökéletes kommunikáció.
Azt gondolom, hogy azon érdemes agyalni, hogy mi volt a mondandóm célja, és mennyire valósította meg azt!
Persze ebb?l a szemszögb?l még a veszekedés is lehet pozitív! Idea

Nehéz ügy ez!

Üdv,
BIB
Vissza az elejére
Anyatigris
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.09 22:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"mindenik embernek
a lelkében dal van
és a saját lelkét
hallja minden dalban
és akinek szép
a lelkében az ének
az hallja a mások
énekét is szépnek"

Szerintem.
AT
katica
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.09 22:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Érdemes elgondolkodni azon, hogy mikor jelentkeznek az ún.kommnikációs problémák. Általában, ha dolgok rendben mennek, semmi bajunk a kommunikációval, s?t remekül elbeszélgetünk, akár életünk párjával is. Ellenben, ha konfliktus van, akkor megváltozik minden. Ilyenkor sincs azonban kommunikációs gond, mert nincs is kommunikáció... Mindenki mondja a magáét. Mit lehet tenni? El?ször is észre kell vennem, hogy hiba van a vonalban, mert nem értjük egymást. Aztán döntenem kell arról, hogy "hallgató", vagy "közl?" vagyok. Az el?bbinél igyekeznem kell, hogy megértsem a másik mondandóját, s?t segítsem abban, hogy az üzenete eljusson hozzám. (Ld. még a Prófécia megfelel? fejezetét) Ha a "közl?" pozícióját választom, akkor pedig beszéljek arról, hogy amit a másik tett, az milyen érzés nekem, valamint, hogy mit szeretnék inkább hasonló szituációban. Természetesen célszer? szerepcserével is eljátszani a fent vázoltakat.

"Ami változást a világban szeretnél látni, magadban kell létrehozni."
(Gandhi)
Vissza az elejére
Venus
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.10 22:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Mária, Very Happy

azt gondolom, hogy tényleg sok a kommunikációs probléma, de ez nem feltétlenül a szavak "bábeli" érthetetlensége miatt van. Az a baj, hogy ma tanítják, használják, és visszaélnek a szavak hatalmával. Vagyis, manipulálják ?ket, így elérik a kívánt céljukat. Aki "veszekedik", "csíp?s" az is valójában manipulálja a másikat. Provokáció. Így hívják. Egy ideig fegyverként használja a saját "jóságának" okosságának, rendkívüli bizonyítékaként. Aztán egyszer csak visszafelé sül el a fegyver. Már nehéz kibújnia a "tanult" vagy ösztönös szó-provokációból, így "meg nem értett" sértett emberré válik.
Szerintem. Very Happy
Vissza az elejére
Péntek13
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.02.14 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mindenki számára mást jelentenek a szavak, s?t ha ketten nézzük Hangya zöld terít?s asztalát, akkor sem ugyanazt/ugyanúgy látjuk. Épp ezért a sikeres kommunikáció a "beszélt nyelven" kívül is számos eszközt használ. S?t vonatkoztassunk el a hangszín, gesztusok..stb. eszközökt?l is. Akkor jön az úgynevezett "szándék". Szeretnék megérteni valakit, ill. szeretném valakivel megosztani a mondandóm, ha ezzel mindketten így vagyunk, akkor "fél szavakból" is értjük egymást. Bogárral értek egyet: nem akarásnak nyögés a vége.. Mindkét fél hiperérzékeny a másik kommunikációhoz (adott szituációhoz) való hozzáállására.

Csillagállásom szerint kommunikációs problémákkal küzdök..Smile amúgy..
Mária
Az EZO-INFO guruja!
Az EZO-INFO guruja!

HozzászólásElküldve: 2006.02.14 18:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Venus írta:
Kedves Mária, Very Happy

azt gondolom, hogy tényleg sok a kommunikációs probléma, de ez nem feltétlenül a szavak "bábeli" érthetetlensége miatt van. Az a baj, hogy ma tanítják, használják, és visszaélnek a szavak hatalmával. Vagyis, manipulálják ?ket, így elérik a kívánt céljukat. Aki "veszekedik", "csíp?s" az is valójában manipulálja a másikat. Provokáció. Így hívják. Egy ideig fegyverként használja a saját "jóságának" okosságának, rendkívüli bizonyítékaként. Aztán egyszer csak visszafelé sül el a fegyver. Már nehéz kibújnia a "tanult" vagy ösztönös szó-provokációból, így "meg nem értett" sértett emberré válik.
Szerintem. Very Happy

szia Venus!
titkon reméltem h egyszer elmegy ebbe az irányba is egy kicsit a téma Cool !
mostanában sokat bosszankodtam ezen, h egy szuggesztívebb ember ha egyszer kitanulja a kommunikáció fortélyait, akkor aztán semmi sem állítja meg az agymosást, pláne ha keresked? Laughing
de félre a tréfával...most találtam egy nagyon jó oldalt, ahol "csalárd érvelési technikák" címmel egy könyvb?l példákat idéztek bizonyos módszerekr?l. szívesen elküldöm a linket privüzbe, akit érdekel, majd talán egyet-kett?t be is másolok ide h okosodjunk!(link kizárva Very Happy )
Vissza az elejére
Venus
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.14 22:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Mária-angyalka... Laughing

ÓOO igen, ez egy jó téma. Várom a linkeket (pri) . Magam is sokat látok, olvasok, s?t mi több tanultam is. (mármint, hogy mások hogyan csinálják-lásd sajtó, reklám) Confused
A pszichológia kapcsán én is tudtam már pár dolgot, de a mai kor emberterrorista-kommunikációs-technikái néha túlszárnyalják a még oly pszicho-edzett agyakat is...
Azután a Mennyei prófécia útján haladva, sok olyan emberrel találkozunk, aki tudatosan használja másokkal szemben ugyanezeket az eszközöket.
Sokáig fegyvertelen voltam az ilyen támadásokkal kapcsolatban. Egyszer?en lebénultam. Hogy hol, milyen helyzetben változott ez meg, nem tudom. De már jól reagálok. Very Happy

Szép estét Neked: Tünde
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Duma-részleg Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban