Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Könyvajánlók
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ezoterikus irodalom és filmek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
stellium
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.21 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves AT!

A 90-es évek végén (96-tól néhány évig) nekem is volt egy könyvesboltom itt Bp-en. Stellium Könyvesboltnak hívták (míly meglepetés Very Happy). Az az érzésem valamiképpen hasonló profilja volt, mint most a Tiédnek lehet. Ezotéria, pszichológia, társadalomtudományok, fejl?désregények, stb. Nagyon szerettem csinálni (kicsit irigykedem is Rád Very Happy ). De sajnos lényegében „klubként” m?ködött. Sok rendszeresen visszatér? látogatóval és minimális forgalommal. Az éppen felfutó plázák és óriás könyváruházak korában életképtelen volt. S aztán egy éppen aktuális Plútó tranzit idején feláldoztam a Plútó oltárán.
Így megy ez...

Minden jót! Ervin

PS | További fontos könyvek

Jorge Luis Borges (az öreg vak argentin író) misztikus (?), ezoterikus (?) elbeszélései.
Konkrét cím - Borges: A titkos csoda

Umberto Eco írásai, regényei
Konkrét cím - Eco: A rózsa neve | Eco: A Foucault-inga (ez utóbbi szerintem alapm? mindenkinek, aki közelébe keveredett az ezoterikus szubkultúrának)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Anyatigris
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.21 13:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

stellium írta:
A 90-es évek végén (96-tól néhány évig) nekem is volt egy könyvesboltom itt Bp-en. Stellium Könyvesboltnak hívták (míly meglepetés Very Happy). Az az érzésem valamiképpen hasonló profilja volt, mint most a Tiédnek lehet. Ezotéria, pszichológia, társadalomtudományok, fejl?désregények, stb.

Kedves "Kolléga"!

Az én boltom ténylegesen nemcsak "ezo" és társai, hanem egy teljesen általános könyvesbolt. Persze az én irányultságom miatt jelent?s részt foglalnak az ilyen könyvek, és természetesen bevonzza (/-zom) az ez iránt érdekl?d? emberek, és id?nként klubjelleggel is m?ködik. (Volt is itt Mennyei prófécia klub egy id?ben - nagy sikerrel).
Én is nagyon szeretem csinálni Smile És nem hiszem el, hogy egy kis vidéki könyvesbolt életképtelen a mai "pláza és könyváruház korszakban". A "nagyok" már méretüknél fogva is személytelenek, sok munkatárssal dolgoznak, nem tudják a meghitt kuckó légkört hozni.
Persze nem lehet velük konkurrálni (árukészletben és hirdetési lehet?ségekben), de úgy érzem nem is kell, mással csalogatom és tartom meg vev?imet. Szerintem legjobb a "suttogó" propaganda és a személyes megtapasztalás. (érdekességképpen az én boltom az egyetlen könyvesbolt Dunakeszin. Mások nem hiszik amit én, vagy talán nincs elég türelmük?).

Köszönöm az ajánlásokat, Umberto Eco állandó lakója a boltnak, Borges is el?fordult már. Smile
stellium
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.01.21 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Anyatigris írta:
És nem hiszem el, hogy egy kis vidéki könyvesbolt életképtelen a mai "pláza és könyváruház korszakban". A "nagyok" már méretüknél fogva is személytelenek, sok munkatárssal dolgoznak, nem tudják a meghitt kuckó légkört hozni.
Persze nem lehet velük konkurrálni (árukészletben és hirdetési lehet?ségekben), de úgy érzem nem is kell, mással csalogatom és tartom meg vev?imet. Szerintem legjobb a "suttogó" propaganda és a személyes megtapasztalás. (érdekességképpen az én boltom az egyetlen könyvesbolt Dunakeszin. Mások nem hiszik amit én, vagy talán nincs elég türelmük?).

Kedves AT!

Én sem hiszem, hogy életképtelen lenne. S?t! Egy kis bolt hangulata, kínálata, odafigyelése valószín?leg lekörözhetetlen. Sajnos itt Bp-n ez nekem nem sikerült, de neked sok sikert kívánok.

Talán majd már ?sz szakállal egy aranyos vidéki kisvárosban újra megpróbálom egy könyvesbolt és antikvárium vezetését. Úgy fogják majd hívni a Kopasz Öreg Könyvesboltja...

Álmodozni jó! Ervin
Venus
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.01.21 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Smile

Számomra is Szepes Mária Vörös Oroszlán c. m?ve az alapm?. Hozzám legközelebb az ? szellemisége áll, így hmm..elég sok könyvet olvastam t?le. Sajnos, Hamvas Bélától még nem olvastam, csak a "Bor filozófiája" c. m?vét, de még nem kés?, igyekszem... Smile Egyébként, szeretném a figyelmetekbe ajánlani Rudolf Steiner m?veit is, mert bár nem könny? olvasmányok, mégis megéri az id?ráfordítást.

Ez nem az erre kijelölt oldal, de a Mennyei prófécia olvasóinak körébe tartozom én is. Azt hiszem, akik olvasták, fél szavakból is értik egymást. Mint írás, vagy történet, nem igazán fogott meg, de a szellemi mondanivalót úgy tálalja, hogy azt a hétköznapi emberek is megértik. Még én is. Very Happy
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ezoterikus irodalom és filmek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban