Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Szeretet

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fogalmak
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
SzFL
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.02.26 17:25    Hozzászólás témája: Szeretet Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ma hallottam egy érdekes hitvallást: Ha nem a szeretet jegyében élünk akkor teret engedünk magunkban az antropozófiának, transzcendeciának, ezotériának, bálványimádásnak. Érdekelne mi a véleményetek err?l.

Üdv:

Feri
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Demuth János
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.26 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia.

" antropozófiának, transzcendeciának, ezotériának, bálványimádásnak "

Hát, ezt a négy dolgot így ebben a formában egymás mellé állítani, de f?leg a bálványimádást a többi után, mert az els? hármat még valahogy összerakom,mert komoly tudomány mindegyik, de mindegyik beletartozik az ezotéria tudományágába, tiszta káosz.

Amit kérdezel azt értem.

Szerintem arra akar utalni ez a hitvallás, hogy a tudományágakban, elmélkedésekben, megmagyarázásokban, miértek keresésében, mások imádásában veszik el az, amir?l valójában szólna az élet.

Szerintem ha arra utal, hogy az elmével próbálunk meg mindenhez hozzáállni, és mindent megérteni, másokat imádni, akkor tényleg nem vesszük észre a lényeget.

Érdekes mondat, elgondolkodtató, bár picit zavaró az amit leírtam az elején. Very Happy

Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.26 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szerintem a kulcs ez:

Ne csinálj faragott képet (bálványt) és ne imádd.

A szeretetet (Istent) csak belül találhatjuk meg. Bármely tan, amely azt hirdeti, hogy eljuttatja az embert Istenig, nem mond igazat. Nem a tan juttatja el az embert, hanem saját maga. A tan max. utat mutathat, hogy miként induljon.
Korunkban ezt sokan nem ismerik fel és mindenféle tudományosnak vagy ezoterikusnak mondott módszerrel töltik ki a szeretetéhséguket!

Üdv,

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
SzFL
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.02.26 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

A szövegkörnyezet akkor és ott egyértelm?vé tette, hogy a bálványimádás azért került a végére, mert az el?z?eket ezzel azonosította. És f?leg azért, mert a szeretet egyetlen formáját hajlandó elfogadni.

Üdv:

Feri
Vissza az elejére
Demuth János
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.26 21:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kíváncsi lennék valamire.

Oly sokan, szinte már divatból használjuk a " szeretet " szót.

Szeressünk mindenkit, szeressük magunk, szeretetet adjunk, a szeretet mindenek felett, önzetlen szeretet.....stb.

El?adások, tanok, könyvek tömkelege mondja, a szeretet a legfontosabb.....stb

De a kérdés:

- Tudjuk -e, mi a szeretet valójában?

- Ki mit ért ez alatt?

- És ténylegesen megéljük -e?

- Kell -e szeretni valakit, úgy, ahogy mi tesszük?

- Nem keverjük -e az elme álltal hívott adok, hogy kapjak szeretettel?

Beszélgessünk róla, ti mit értetek, mit éreztek a szeretet szó alatt?

Vitassuk meg ezt a kérdést.... Very Happy
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.26 22:05    Hozzászólás témája: Re: Szeretet Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia SzFL! Very Happy megkérdezhetem T?led, hogy milyen környezetben és milyen szövegkörnyezetben hallottad a hitvallást?

SzFL írta:
Sziasztok!

Ma hallottam egy érdekes hitvallást: Ha nem a szeretet jegyében élünk akkor teret engedünk magunkban az antropozófiának, transzcendeciának, ezotériának, bálványimádásnak. Érdekelne mi a véleményetek err?l.

Üdv:

Feri

SzFL
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.02.26 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

A szeretet szerintem relatív, mindenkinek mást jelenthet.

Nekem els?sorban kellemes közérzetet és gondolatokat.

Üdv:

SzFL
Vissza az elejére
SzFL
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.02.26 23:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Hangya!

Több mint egy évvel ezel?tt a feleségemmel úgy döntöttünk megvalósítjuk azt házassákötéskori elhatározásunkat, hogy 3 gyereket nevelünk fel. Fél éve megszületett a kisebbik lányunk. Családi hagyományok és kívánságok miatt egy olyan szertartásban kell részesíteni ami valamikor beavatásnak min?sült és önként vállalt volt. Ma reggel a feleségem tudatta velem, hogy olyan jelet kapott, hogy nincs kifogás a szertartás ellen, de akkor nekünk elötte minden hétvégén részt kell vennünk egy felkészít? szertartáson. Mi választhatjuk meg hogy hol veszünk részt benne. Ezek alapján elhatároztuk, hogy több félén is részt veszünk, mivel ez egy tanulófolyamat számunkra.

A mai helyszin egy kápolna volt. A szövegkörnyezet a 10:30-kor kezd?d? mise. Ott hangzott el ez a hitvallás.

Üdv:

Feri
Vissza az elejére
Demuth János
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.26 23:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sok sikert kívánok nektek,célotok eléréséhez.

Fantasztikus dolog 3 gyerek vállalása.

Akkor is, ha még csak terv ....a mai világban.

Gratulálok els? gyermetek születéséhez.

Egy, két tanács:

- Ilyen, és hasonló prédikációkon nem szabad fennakadni,elemezni, elfogadni vagy elvetni mert ez is csak egy valóságot ragad ki a létezésb?l. Más valóságát, vagy épp a tiédet....lényegtelen.

-Valaki elfogadja, valaki nem, de ti mindíg éljetek úgy, ahogy a szívetek diktálja...

- Éljétek meg Önmagatok. Smile

- Fantasztikus dolog teremteni, életet adni....és még fantasztikusabb dolog tanulni, egy olyan tiszta, tudatos lényt?l, mint egy kisbaba.

Hidd el, többet ad mint bármelyik vallás, hit, életfelfogás, filozófia, vagy bármilyen megközelítése, rendszerezesése a világnak.

Gratulálok mégegyszer, és üdvözlöm a picit. Very Happy
SzFL
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.02.27 08:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia János!

Igazából nem akadtunk fent ezen, hiszen ismerjük ezt a fajta hozzáállást. Úgy éreztem jó beszélgetési alap lehet ahhoz, hogy megbeszélhessük a véleményünket err?l a témáról. A konkrét kérdéseket végül Neked sikerült megfogalmaznod.

Üdv:

Feri
Vissza az elejére
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.27 08:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm, Kedves SzFL!
Csodálatos egy kicsi ember érkezése, gratulálok hozzá, és legyen harmonikus minden együtt töltött percetek!
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.03.29 06:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Isten maga a tiszta szeretet!! Very Happy
Vissza az elejére
witch-san
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2008.03.27 02:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Az elején már öszinte leszek! Még egy fórumszöveget sem olvastam el eddig, de ez a fórum magával ragadott.
Szerintem ne kérjünk szeretet senkit?l, hanem inkább adjunk-adjunk-adjunk-adjunk, és akkor majd csak egy olyan nagyot kapunk vissza, amit nem is gondolnánk. Ráadásul akkor, amikor nem is számítanánk rá. Lehet, hogy egy olyan valakit?l kapjuk, és akit már úgy is érezhetük, hogy elveszítettünk. Hisz én mostanában ezt tapasztaltam, és ezt szerettem volna megosztani veletek.
Szóval inkább adjunk-adjunk-adjunk. Hisz ha ?k boldogok, akkor mi is azok vagyunk. Vagy nem? Very Happy

Legyen boldog és szeretet teljes az Életetek! Smile
[/u][/i]
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fogalmak Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban