Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Tanácsadás
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztrológia
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
CMF
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.07.15 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Tünder.

Te feltettél egy kérdést, idézem:
"Vannak események melyben a szabad akaratnak nincs szerepe?" ami mar magaban is egy külön topicot megérdemelne.
(na talan valaki indit egyet)
Ez a kérdés nagyon sokakat foglalkoztat a spiritualis élet összefüggésében.Röviden megprobalok valaszolni, mert ez a téma nagyon tejedelmes.
Elöször is tisztaznunk kell mi a szabad akarat?
A szabad akarat nem jelenti azt, hogy bármit megtehetünk amihez kedvünk van. Hanem azt jeleni, hogy egy személynek megvan rá a lehet?sége, hogy egy adott helyzetben szabadon választhat két vagy több különböz? alternatíva közül.Nagyon fontos: a cselekvés szabadsága nem azonos az akarat szabadságával.PL ha valaki megtamadna az utcan és követelné Töled a pénztarcadat , Te nem szabad akaratbol adnad neki oda. Spiritualisan különbséget kell tennünk szabad akarat és sors között.
Ne felejtsük el, hogy szabad akaratunk lévén vagyunk itt a földön. Mi hataroztuk el, mikor, hova és milyen feledatok elvégzésére születünk.Eppen a karma az egyik meghatarozoja szabad akaratunknak. Teljesitjük a rank szabott feledatokat vagy nem. Itt lép a szabad akarat a felszinre és mi döntjük el, hogy hogyan hatarozunk.Természetesen életünk egy elöre meghatarozott palyan halad, bizonyos feladatok elvégzésére iranyul, ahol szabad akaratunkat egy belsö "isteni" intuicio iranyitja. Jezus nem valtoztathatta volna meg a sorsat pl ha csak egy egyszerü acs maradt volna, mondvan " én érzem elhivatasomat de inkabb maradok acs, igy kényelmesebben élhetek." Sok spiritualisan gondolkozo azt tartja-minek hozzak dönteseket, mikor sorsom ugy is ugy alakul, ahogy elö van irva. Ez reszben igy is van. Mi altalaban olyan dönteseket hozunk, ami sorsunkat ugy iranyitja, hogy az elhatarozasnak megfelelöen eljünk.Egy sajat peldat mondanek. Volt egy kapcsolatom, amely csupan egy erdekkapcsolat volt. A hölgy akivel együtt eltem jo anyagi körülmenyek között volt en meg neki nagyon tetszettem, de nem volt szerelmes belem( talan meg szekszualis függöseg is volt közöttünk). Amikor megismertem mostani elettarsamat, egy döntes elött alltam. Mivel mostani elettarsam egy masik orszagban elt, ha öt valasztom, azert fell kell adnom allasomat,kenyelmes joleti kapcsolatomat, az egesz egzisztenciamat a bizonytalanert. En ezt az utat valasztottam, ahol azutan elvesztetem allasomat, betegge valltam a körülmenyek miatt, de egy dologgal kapcsolatba kerültem (az elettarsam alltal) megpedig a spiritualis felismeressel es az asztralprojektioval.
Kerdezem en, döntesem helyes volt? Igen, mert ez az ut volt nekem a sors altal kiszabva(ezt az utat valasztottam a születesem elött)
A szabad akarat mindig ott nyilvanul meg, ahol döntennünk kell, hogy melyik utat valasztom, hogy igen vagy nem, hogy felismerem ebben az életben spiritualis feladatomat vagy nem. A lehetöség mindig megvan és ha rosszul döntünk (szereintem nincsen rossz döntés), akkor következö életünkben még mindig meg van ra a lehetöség, hogy kijavitsuk hibainkat. Teljesen mindegy , hogy hogyan döntünk, dönteseinkért mi magunknak kell a felelöséget valalni és amilyen tudati szinten halunk meg, olyan tudati szinten fogunk a "masvilagon" tovabb élni.
Remélem segitettem.

CMF
Tündér
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2007.07.20 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Iván!

Prognosztikai kérdésem lenne:
az elkövetkez? 1 évben milyen jelleg? lehet?ségeket kínál fel a sors számomra,mint fejl?dési lehet?ség az életutamon?
az adodó lehet?ségeket meg lehet így határozni?

A korrekció számításnál figyelembe veszel jöv?re tekint? lehetséges életesemény id?pontot?

Apukám elvesztésének/2003.02.22/a horoszkópomban milyen jelei voltak?

Üdv,Tündér
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
CMF
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.07.22 00:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Tünde,
en nem vagyok Ivan, de hadd kotnyeleskedjek bele a kerdesedbe. Az elsö kerdesedhez meg kellene addnod a pontos születesi idöt, evet, honapot, napot, születesed orajat, percet es igy tovabb. A jövöd alakulasaban, eldönteseben azonban nincs egy asztrologus sem, aki pontos valaszt tudna neked mondani.Csak bizonyos következteteseket lehet levonni, de ezek is csak utmutatok, a döntes neked kell hoznod es evvel mar mas iranyba terelheted sorsod alakulasat.A lehetösegeket neked kell felismerned, hogy eletutad ugy alakuljon, ahogyan te helyesnek talalod. Kerdezem en, miert akarod eleted alakulasat masra bizni, miert nem valalsz te, sajat magad az eletedert, sorsodert felelöseget.Teljesen mindegy , hogy hogy alakul a sorsod, az mindig a spiritualis felylödesedet fogja szolgalni.Az un "adodo" lehetösegeket sajnos nem lehet igy meghatarozni, mivel a spiritualis sikon nincs idö es amit neked mint lehetöseg "megjosolnak" az lehet csak egy kesöbbi idöben fog beteljesülni. Egy peldat mondanek sajat tapasztalatonbol. Mar vagy tiz eve eltem külföldön, amikor csak ugy kivancsisagbol,amikor Budapesten tartozkodtam, elmentem egy jo nevü asztrologushoz.Szerettem volna tudni, hogy hogy alakul a tovabbi eletem, mi az a sorsbeli tenyezö, ami majd engem erint. Sok altalanos dolgot hallottam az asztrologustol, ami azutan kesöbb nem igazolodott be. Egy dolog azonban megragadta a figyelmemet. Azt mondotta az asztrologus, hogy hamarossan egy masik orszagba költözöm (de nem Magyarorszagra vissza).Mivel akkor meg hazas voltam es jo körülmenyek között eltünk, eszembe sem jutott volna elhagyni azt az orszagot ahol eltem. 12 ev elmultaval(akkor mar elvaltam), megismerkedtem egy növel, aki egy masik orszagban elt es mivel összeköltöztünk, tenyleg elhagytam az az orszagot ahol eltem. Ezt a peldat csak azert mondtam el,mert lehet hogy valami lathato a horoszkopodban, ami egy sorskö lehet az eletedben de ezt pontosan idöben behatarolni nagyon nehez.
De talan Ivan pontosabban el tudja neked mondani, mert ö a szakember.

CMF
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2007.07.28 07:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Prognosztikai kérdésem lenne:
az elkövetkez? 1 évben milyen jelleg? lehet?ségeket kínál fel a sors számomra,mint fejl?dési lehet?ség az életutamon?
az adodó lehet?ségeket meg lehet így határozni?

Az életeörömök megtapasztalása és beengedése, valamint a "mi a csudát is szeretnék, és ebben az életben" cím? kérdés megválaszolásához kerülhetsz közelebb.
A lehet?ségeket meg lehet így határozni, f?leg a lassabb (küls?) bolygók mozgásának a vizsgálatával.

Idézet:
A korrekció számításnál figyelembe veszel jöv?re tekint? lehetséges életesemény id?pontot?

Nem. Ez hiba volna. Akkor nem a tényeket feleltetnénk meg a képletnek.

Idézet:
Apukám elvesztésének/2003.02.22/a horoszkópomban milyen jelei voltak?

Primer direkcióban: Aszcendens együttállás a Marssal.

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
csmoni1
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2008.03.14 10:33    Hozzászólás témája: vizsga Hozzászólás, az előzmény idézésével

Április 2 vizsgázok els?segélyb?l és azt szeretném tudni hogy sikerülni fog-e?
Születési dátumom:1980.11.19 11.45 Szeged
Vissza az elejére
Anyatigris
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2008.03.16 18:39    Hozzászólás témája: Tényleg Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha tanulsz, az sokat javít az esélyeiden. De tényleg!

Üdv.
AT
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztrológia Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
10 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban