Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Lapok értelmezése

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tarot
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
SzOL
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.03.01 07:50    Hozzászólás témája: Lapok értelmezése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szeretném, ha leírnátok, hogy az egyes lapok mit jelentenek számotokra. Ki, milyen értelmezést ad a lapokon szerepl? szimbólumoknak, mi az, ami megfogott az egyes lapok forgatása közben. Szerintem ez a legfontosabb a tarotban. A tarot irodalom tanulmányozása közben azt tapasztaltam, hogy a kirakási módszerek sokfélesége mögött a lapok egyedi értelmezése nem olyan "változatos", így ha egyesével megértjük ?ket, akkor bármilyen rendszerben is rakjuk ki, az értelmezés sokkal könnyebbé válik. Minden egyes lapnak nyitok egy új topikot, mert szerintem így áttekinthet?bbé válik a rendszer.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
SzOL
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.03.01 08:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kis türelmet kérek mindenkit?l, míg az összes lap felkerül. Ahogy haladok az írással, azonnal nyitom a következ? topicot. Egy dolog belül érezni a lapok jelentését, és egy másik ezt le is írni.
Vissza az elejére
Delfin
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.09.26 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves SzOL!

Örömmel olvasnánk a többi lapértelmezéseket is. Nagyon várjuk a folytatást! Vagyis várom.
SzOL
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.02.25 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Mindenki!

Elkészültem a lapok vitaindító értelmezéseivel. Remélem egy kicsit én is jobban rá fogok érni, mint az elmúlt id?szakban. Várom hozzászólásaitokat.
Vissza az elejére
angelit
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.03.18 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves SzOL, a lapokról leírt összefoglalásaidon nem lehet vitatkozni, majd megpróbálok én is írni, esetleg egy-egy nem hagyományos tarotkártyát bemutatni, hiszen vannak a hagyományostól eltérö ábrázolások, felbukkanak új érdekes szimbólumok, amik viszont pompásan kiegészítik az adott lap jelentéstartalmát.
Vissza az elejére
SzOL
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.03.18 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves angelit!

Igaz vitaindítónak szántam, de inkább egy-egy lap értelmezésének mélyebb megértésére törekszem. Mindenkinek mond, mesél valamit az a kártya, amit kezébe vesz. Tulajdonképpen ezeknek a gondolatoknak a megbeszélését tartom fontosnak ezekben a fórumokban.
Azoknak, akik bizonytalanok, tudjunk útmutatót adni és azoknak, akik meg járatosak a tarot elemzésben lehet?séget biztosítsunk, hogy tudásukat átadhassák és sajátjukat frissíthessék ill. b?víthessék.
Lássuk, hogy egy-egy kártyának hány féle jelentése lehetséges, attól függ?en hogyan közelítünk hozzá.
Másrészt a tarot nem k?bevésett rendszer, hanem folyamatosan b?vül?, mindig megújulásra kész rendszer. Csak így maradhat örökérvény?.
Nagyon köszönöm a haindl tarot értelmezések leírását. Érdekl?dve várom mikor bukkanszrá további megoldásokra és teszed ezt közkinccsé.
Vissza az elejére
SzOL
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.11.19 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Örömmel tudatom, hogy mind a 22 lap felkerült a fórumba. Szeretném, ha ti is hozzászólnátok, és leírnátok a lapokkal kapcsolatos gondolataitokat, érzéseiteket.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tarot Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban