Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

kérdés
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Vélemények, észrevételek, javaslatok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
föke2
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.05.03 18:02    Hozzászólás témája: kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

föke2 olvastátok amit leirtam ?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
föke2
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.05.03 18:02    Hozzászólás témája: Re: kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

föke2 írta:
föke2 olvastátok amit leirtam ?

Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.05.03 23:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Én olvastam.
Egyébként ott van egy számláló a topic mellett, azon Te is nyomonkövetheted, hogy hányan nézték meg a hozzászólásodat.

Üdv,

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
Delfin
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.09.26 11:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Iván

Nem m?ködik nálam a többi emotion. A hiba az én készülékemben van?
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.09.26 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem igen!

Üdv,
Iván
Vissza az elejére
CMF
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.07.14 10:33    Hozzászólás témája: Ezoteria mint fogalom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Balazs,
olvastam a cikket amit az alapfogalmakrol a spiritualitasban irtal.
Idezem:
"Ezoteria: Szó szerinti jelentése: a bels? kör. Ezt a következ?képpen értelmezhetjük:
- Csak a beavatottak számára érthet?.
- Saját lelkem tanulmányozásán keresztül próbálom meg megérteni az engem körülvev? világot."

En meg hozzatennem a görögböl valo egyenes forditast is, megpedig:
Ezoteria: esoterikós, „bensö"
A titkok tanitasa. A spiritualis egyseg fejlödese.(ami nemcsak az engem körülvevö vilagot jelenti, hanem azt a felismerest, miert vagyunk, mi a feladatunk es spiritualis En-nünk felismerese.)Tehat egy szoval: Ezoteria az egyen spiritualis felylödese.

CMF
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2007.07.28 07:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia CMF!

Pont ezeket a meghatározásokat szerettem volna elkerülni a cikkben, mert számomra megfoghatatlanok az olyan kiferjentések, hogy: "az egyén spirituális fejl?dése".

Mindenki fejl?dik spiritálisan, akár tudatosan, akán nem. Ilyen formán meg mindenki ezoterikus. Smile

Vissza az elejére
CMF
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.07.30 22:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ivan.

Meg egy rövid megjegyzes ehhez a temahoz.
Nem szabad összetevesztenünk a lelek tapasztalat utjan törtenö felylödeset a tudat spiritualis felylödesevel. Az elsö azt jelenti, hogy a lelek a többszöri eletek soran „jo „ es „rossz“ tapasztalatokat „akar“ szerezni.(ezert vagyunk egyik eletünkben gazdagok, a masikban szegenyek, majd megint egeszsegesek es betegek, majd tettesek es aldozatok es igy tovabb)Van egy regi kifejezes:
Isten a lelken keresztül akarja sajat magat megismerni. A masodik viszont azt
jelenti, hogy a tudat felismeri sajat isteni EN-jet, feladatat az eletek soran es a tudatos spiritualis felylödes jelentöseget.
Az emberiseg 90%-a nem hisz semmiben . Nem hisz istenben, nem hisz a hitben, nem hisz a spiritualis vilagban. „Egyszer elünk“ motto alapjan csak az egoizmus a cel, a kizsakmanyolas, a penz hajsza, a profit, a haboru, a leigazas es meg sorolhatnam tovabb.Az ilyen iranyu fejlödes nem szamit az un. tudatos spiritualis azaz a tudat spiritualis felylödesehez. A spiritualis felylödest csakis tudatosan erhetjük el, sok tanulassal, felismeressel es megtapasztalassal. Ide sorolhato az asztralis projekcio, a testelhagyas, a halalközeli tapsztalatok., a jövöbelatas es meg sorolhatnam tovabb.Csak a halalunk utan döbbenünk ra igazan spiritualis mivoltunkra es amit elmulasztottunk ebben az eletben, azt a következö eletünkbe megint jova kell tennünk.Itt az a lenyege a tudat spiritualis felylödesenek, hogy amilyen tudati szinten halunk meg, olyan spiritualis szintre(sikok, dimenziok) erkezünk a halalunk utan.

CMF
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2007.07.30 23:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CMF írta:
Ivan.

Meg egy rövid megjegyzes ehhez a temahoz.
Nem szabad összetevesztenünk a lelek tapasztalat utjan törtenö felylödeset a tudat spiritualis felylödesevel. Az elsö azt jelenti, hogy a lelek a többszöri eletek soran „jo „ es „rossz“ tapasztalatokat „akar“ szerezni.(ezert vagyunk egyik eletünkben gazdagok, a masikban szegenyek, majd megint egeszsegesek es betegek, majd tettesek es aldozatok es igy tovabb)Van egy regi kifejezes:
Isten a lelken keresztül akarja sajat magat megismerni. A masodik viszont azt
jelenti, hogy a tudat felismeri sajat isteni EN-jet, feladatat az eletek soran es a tudatos spiritualis felylödes jelentöseget.
Az emberiseg 90%-a nem hisz semmiben . Nem hisz istenben, nem hisz a hitben, nem hisz a spiritualis vilagban. „Egyszer elünk“ motto alapjan csak az egoizmus a cel, a kizsakmanyolas, a penz hajsza, a profit, a haboru, a leigazas es meg sorolhatnam tovabb.Az ilyen iranyu fejlödes nem szamit az un. tudatos spiritualis azaz a tudat spiritualis felylödesehez. A spiritualis felylödest csakis tudatosan erhetjük el, sok tanulassal, felismeressel es megtapasztalassal. Ide sorolhato az asztralis projekcio, a testelhagyas, a halalközeli tapsztalatok., a jövöbelatas es meg sorolhatnam tovabb.Csak a halalunk utan döbbenünk ra igazan spiritualis mivoltunkra es amit elmulasztottunk ebben az eletben, azt a következö eletünkbe megint jova kell tennünk.Itt az a lenyege a tudat spiritualis felylödesenek, hogy amilyen tudati szinten halunk meg, olyan spiritualis szintre(sikok, dimenziok) erkezünk a halalunk utan.

CMF

Smile Kedves CMF!
Érdekes, hogy megkülönbözteted a tudatos és nem tudatos fejl?dés eredményét. Végülis az eremény, a tapasztalás és az abból lesz?rhet? ismeret a fontos, vagy nem?
CMF
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.08.02 17:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Hangya.

Nem mindegy.Termeszetesen minden elet egy fejlödest jelent. De ha felismerjük spiritualis fejlödesünk jelentöseget, nagyon sokat segithet pl a halal utani tudatunk tovabbi hovatartozasahoz. Minnel magasabb tudati szintel halunk meg, annal magasabb sikba vagy dimenzioba kerülünk, ami viszont nem mindegy. Itt a lenyege a felismeresen van, hogy felismerjük az összefüggeseket, az elet, a halal, a karma, isteni Enünk es ok es okozat között. Van egy jo mondas, ki mint vet, ugy arat es ez a spiritualis fejlödesre is vanatkozik. Persze a problema nem ilyen egyszerü, de csak röviden akartam irni rola.

CMF
hangya
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2007.08.03 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lehet, hogy nem egyr?l beszélünk, kedves CMF?
Arra gondolok, hogy egy gyilkos indulat és a következményeinek megtapasztalása akár "öntudatlan" akár "öntudatos" állapotban ugyanarra az eredményre vezet. Természetesen azt, hogy magasabb spirituális szint tudatosan könnyebben, gyorsabban (ha van értelmük ezeknek a szavaknak) elérhet?, én is vallom.
CMF
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.08.15 21:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most egy masik temarol szeretnek irni, jobban mondva
egy kis kritikat gyakorolni. Megpedig azt, hogy megfigyeltem, valaki ir egy topicba vagy kerdest intez a topic vezetöjehez( mint pl en is)es vagy nem kap ra valaszt vagy csak honapokkal kesöbb, amikor a tema mar el van felejtve. Azt el tudom kepzelni, hogy ilyenkor nyaron valaki szabadsagon van es esetleg 2-3 het mulva irja meg a valaszt, de ez altalaban nem igy van. Kerdezem en, akkor miert vannak a topic szerkesztöi? Gondolom, hogy ez is az egyik oka annak, hogy kevesen irnak, mert tudjak, hogy amugy sem kapnak valaszt.
Gyakorlatilag mint spiritualis tudattal rendelkezö ember el kellene siklanom e fölött a tema fölött ( mert minden ugy van jol, ahogy van), de gondolom, hogy nem csak az en nevemben irtam.

CMF
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2007.08.16 09:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia CMF!

Jogos, én is látom, hogy nem jönnek a válaszok. Két lehet?ségem van. Az egyik, lecserélni a szakért?t és jön helyette egy másik, aki nem válaszol, illetve bezárni a témát, akkor meg semmi nem lesz az oldalon.
Nem akarom magamat fényezni, de az asztró rovat karbantartásához sem kell sok id?, de valakinek ennyi is sok sajnos. Confused

Vissza az elejére
CMF
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.08.16 21:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ivan,

a következöt javasolnam.
Azt a rovatot, ahol ket honap elteltevel nincs semmifele beiras, azt en bezarnam, mert amugy sincs erdeklödes. Szerintem sok a rovat es keves az erdeklödö. Csak azt a temat hagynam meg, ami "fut".

CMF
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2007.08.17 23:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Megfontolandó, csak tartok t?le, hogy akkor üres lenne a fórum! Sad

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Vélemények, észrevételek, javaslatok Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban