Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Nibiru és a "betlehemi csillag"
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ezoterikus irodalom és filmek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Klaus Matefi
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.12 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Balázs!

Tanulmányom elég nagy területet fog át, így szeretnék minden téma után szünetet hagyni az észrevételek, javaslatok, kritikák céljából.

A fentiekhez várom minden szakember, érdeklödö válaszát, hisz Jézus születési és halála idöpontjának kérdése megérdemel egy kis "idöhúzást".

Évszázadok alatt számtalan kutató próbálta elöttem sikertelenül megoldani ezt a kérdést. A megoldás megszületetett, csak a szakemberek részletes véleménye, állásfoglalása várat magára...

Üdv

Klaus
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Klaus Matefi
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.20 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Klaus Matefi írta:
Máté Evangélium
27,3 Amikor pedig Júdás, aki ?t elárulta, látta, hogy elítélték, megbánta tettét, visszavitte a harminc ezüstöt a f?papoknak és a véneknek,
27,4 és ezt mondta: "Vétkeztem, mert ártatlan vért árultam el." De azok ezt mondták: "Mi közünk hozzá? A te dolgod."
27,5 Erre ? a templomba hajítva az ezüstöket, eltávozott, ment és felakasztotta magát.

Vajon véletlen e, hogy a hagyomány április elsejét tartja Júdás Iskariótes (héberül: יהודה איש־קריות) halála napjának?

Jézus keresztrefeszítése:
25.04.01. 22:13 UT +2.00 Jeruzsálem ( 3785.Nisan 14/15.- Pessah ünnepe!)
Nap-Mars konjunkció:9,8°/10,8°kos, -Szaturnusz konjunkció:4°Kos, -Hold oppozíció:9,8°Mérleg, -Uránusz quadrat:9,7°Rák, (-Neptunusz oppozíció:12,7°Bak)
("Magára vette a Világ összes b?neit". A hagyomány egy "T" alakú keresztet említ.)

Ténylegesen ez az esemény kell a népszokásokban megörzött április elsejei szokások (német-Tag der Aprilnarren; olasz-Calandrino; francia-poisson d'avril=áprilisi hal; angol-April-fool) háttere legyen!

1Kor.1,18
A kereszt igéje Isten hatalma
Mert a keresztr?l szóló beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek, de nekünk, akik üdvözülünk, Istennek ereje.
1,19 Mert meg van írva: "Elvesztem a bölcsek bölcsességét, és az értelmesek értelmét elvetem."
1,20 Hol a bölcs? Hol az írástudó? Hol e világ vitázója? Nem tette-e bolondsággá Isten a világ bölcsességét?
1,21 Mivel tehát a világ a saját bölcsessége útján nem ismerte meg Istent a maga bölcsességében, tetszett Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által üdvözítse a hív?ket.
1,22 És miközben a zsidók jelt kívánnak, a görögök pedig bölcsességet keresnek,
1,23 mi a megfeszített Krisztust hirdetjük, aki a zsidóknak ugyan megütközés, a pogányoknak pedig bolondság,
1,24 de maguknak az elhívottaknak, zsidóknak és görögöknek egyaránt, az Isten ereje és az Isten bölcsessége.
1,25 Mert az Isten "bolondsága" bölcsebb az emberek bölcsességénél, és az Isten "er?tlensége" er?sebb az emberek erejénél.

Nem szabad elfelejteni, hogy a néphagyományok április elsejéhez kapcsolják Jézus "Pontiustól Pilatushoz" küldésének a mondását, Júdás öngyilkosságát, Lucifer "pokolraszállását". A néphagyományok tudatlanul is de megöriznek eseményeket, melyeket a késöbbiekben már az átlagember nem tud magyarázni.

Az árilis elsejei évkezdet Franciaországban 1564-ben, Németországban 1584-ben szünt meg!

Mind a két április elsejei mondás bolondot és szamarat említ:

Április bolondja, május szamara!

Április bolondja,
Felmászott a toronyba,
megkérdezte hány óra,
féltizenkettõ,
szamár mind a kettõ.

A bibliai történet szerint Jézus szamárháton vonult be Jeruzsálembe.

A legkorábbi fennmaradt keresztábrázoláson egy szamárfejü ember lett keresztrefeszítve:

KÉP:

http://www.christentum.ch/images/kruzifix.jpg

Nagy Heródes a királysága 18. évében kezdte
építtetni(felújítani) a jeruzsálemi templomot.

Ponori Thewrewk Aurél: Csillagok a Bibliában(1993)(294.old.) Tudjuk, hogy Nagy Herodes a templom építését uralkodása 18. évében kezdte meg.

A kutatónak nem kis fáradságába kerül, mire megállapítja a ténylegeset.
Nagy Heródes i.e. 40-ben Júdea királyává lett kinevezve a római szenátus által.

Babits Antal: Bibliai nevek és fogalmak(1988)(269. old.) Nagy Heródes Kr.e. 40-4

Ebbõl következik, hogy Heródes i.e. 22-ben kellett, hogy a templom építését elkezdje. Azt tudjuk a János evangéliumból, hogy Jézus megtisztította a pénzváltóktól, árúsoktól a templomot, melyet Heródes építtetett fel:

János evangélium
2,13 Jézus megtisztítja a templomot
Közel volt a zsidók húsvétja, Jézus is felment Jeruzsálembe.
2,14 A templomban találta az ökrök, juhok és galambok árusait, és az ott ül? pénzváltókat.
2,15 Ekkor kötélb?l korbácsot csinált, és ki?zte ?ket, valamint az ökröket és a juhokat is a templomból. A pénzváltók pénzét pedig kiszórta, az asztalokat felborította,
2,16 és a galambárusoknak ezt mondta: "Vigyétek ezeket innen: ne tegyétek az én Atyám házát kalmárkodás házává!"
2,17 Ekkor tanítványainak eszébe jutott, hogy meg van írva: "A te házad iránt érzett félt? szeretet emészt engem."
2,18 A zsidók pedig megszólaltak, és megkérdezték t?le: "Milyen jelt mutatsz nekünk, amelynek alapján ezeket teszed?"
2,19 Jézus így felelt nekik: "Romboljátok le ezt a templomot, és három nap alatt felépítem."
2,20 Ezt mondták rá a zsidók: "Negyvenhat esztendeig épült ez a templom, és te három nap alatt felépíted?"
2,21 ? azonban testének templomáról beszélt.

Ezek szerint a jeruzsálemi templom építése már legalább 46 évvel a János evangéliumban említett esemény el?tt elkezd?dött, mivel ekkorra kész volt már (i.e. 22 + 46 év=i.sz. 24/25!)!

Az új kiadású német bibliában ezzel kapcsolatosan van egy figyelemreméltó megjegyzés, ami szerint a János evangéliumban szereplõ "templom megtisztítása" a szinoptikusoknál (Máté, Márk, Lukács) Jézus utolsó napjaihoz van vonatkoztatva!!!

Die Bibel - Einheitsübersetzung (1998 Stuttgart ISBN 3-460-33007-4))(S.1184) Johannes 2,13-22: Die Tempelreinigung wird im Johannes Evangelium schon am Anfang des Wirkens Jesu erzählt. Es ist aber dasselbe Ereignis, das die Synoptiker in die letzten Tage Jesu legen.
--A Biblia - egységes fordítás (1184. old.) János 2,13-22: A templom megtisztítása a János evangéliumban már Jézus m?ködése elején el lesz mesélve. Ez azonban ugyanaz az esemény, amit a szinoptikusok (Máté, Márk, Lukács) Jézus utolsó napjaira tesznek.--

Máté evangélium
Jézus megtisztítja a templomot (Mk 11,15-19; Lk 19,45-48; Jn 2,13-22)
21,12 Azután bement Jézus a templomba, és ki?zte mindazokat, akik a templomban árusítottak és vásároltak, a pénzváltók asztalait és a galambárusok székeit pedig felborította,
21,13 és ezt mondta nekik: "Meg van írva: Az én házamat imádság házának nevezik: ti pedig rablók barlangjává teszitek."

Márk evangélium
11,15 Jézus megtisztítja a templomot
Azután Jeruzsálembe értek. Bemenve a templomba, Jézus kezdte ki?zni azokat, akik árusítottak és vásároltak a templomban, felborította a pénzváltók asztalait, a galambárusok székeit,
11,16 és nem engedte, hogy valaki edényt vigyen át a templomon.
11,17 Azután így tanította ?ket: "Nincs-e megírva: Az én házam imádság háza lesz minden nép számára? Ti pedig rablók barlangjává tettétek."

Lukács evangélium
19,45 Jézus megtisztítja a templomot
Azután bement a templomba, és kezdte ki?zni az árusokat,
19,46 ezt mondva nekik: "Meg van írva: És az én házam imádság háza legyen, ti pedig rablók barlangjává tettétek."

Legutóbb Klaus Matefi szerkesztette (2006.02.25 11:44), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Klaus Matefi
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.21 10:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ezotérikusok, Asztrológusok!

Kíváncsi lennék a véleményetekre az eddigieket illetöen, hisz Jézus születésével, keresztrefeszítésével, a betlehemi csillaggal már számtalan kutató foglalkozott elöttem eredménytelenül.
Remélem, hogy nem a félelem tart vissza titeket ebben a témában nyilatkozni?

Üdv

Klaus
Vissza az elejére
Klaus Matefi
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.25 10:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Felkerült a weblapomra a "A valódi betlehemi csillag" javított, bövített, cikkszerü változata. Úgy érzem, hogy bizonyítottan kerek-egészet nyújt!

Legutóbb Klaus Matefi szerkesztette (2006.02.25 11:27), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.25 10:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Klaus!

A hozzászólásodat moderáltam.
A linket privát üzenetben küldheted el az Ezo-info látogatóinak.

http://www.ezo-info.hu/forum/viewtopic.php?t=53

Üdvözlettel,

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
Klaus Matefi
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.25 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Balázs!

Elnézést! Megfeledkeztem az itteni szabályzókról.

Esetleg megkérdezhetnélek Téged, hogy mi a véleményed az eddig leírtakról?

Üdv

Klaus
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.25 11:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Klaus!

El?ször is elnézésedet szeretném kérni, mert engedély nélkül átváltottam tegez? módba a korábbi hozzászólásomban!

A véleményemet három részre bontanám.

- Nagyon szimpatikus nekem az alaposság, ahogy közelítesz az általad kiválasztott témához! Bevallom, hogy más fórumokon is követtem már a ténykedésed (AM). Mint írtad 10 év kutatómunkája áll az anyagod mögött. Kérlek, vedd figyelembe, hogy Te ebben a témában „élsz”, ezért neked egyáltalán nem t?nhet bonyolultnak az anyag befogadása. Ám annak, aki nem ebben a témában mozog, bizony lehetnek gondjai az általad leírtak megértésével! Személy szerint én nem tudom egyszerre végigolvasni a topic-ot. Természetesen ez lehet, hogy engem min?sít! Továbbá azt sem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy a hozzászólásaid megértéséhez magas szint? asztrológiai, történelmi, és vallási ismeretekkel kell rendelkezni. Nem várható el mindenkir?l, hogy ilyen ismeretekkel rendelkezzen.
- A másik felvetésem az lenne, hogy talán sokan úgy érzik, hogy a XXI. Században már nincs jelent?sége ennek az eseménynek. Bevallom, hogy jómagam is bizonyos távolságtartással közelítek a témához. Ez nem lekicsinylés akar lenni a részemr?l, csupán arra szeretnék rámutatni, hogy nem mindenki éli meg kardinális kérdésként, hogy leleplezze a Betlehemi-csillag rejtélyét.
- Hozzászólásom e részét még véletlen sem szánom személyeskedésnek! Mint tudhatjuk rólad, szinte minden lehet?séget kihasználsz, hogy a témádat publikáld. Merem állítani, hogy aki már négy-öt ezoteriával-spiritualitással foglalkozó fórumot látott, az már csaknem 100%-os biztonsággal találkozott a neveddel. Ennek lehet egy olyan kicsengése is, hogy ez az ember a témája megszállottja. Mindenhol ott van, és mindenhol nagyjából ugyanazt nyújtja! Talán szerencsésebb lenne, ha megválogatnád azokat a helyeket, ahol publikálsz! (Bízom benne, hogy most nem magam ellen beszélek!)

Lehet, hogy nem erre a fajta véleményezésre vártál! ?szintén bevallom, hogy szakmai (asztrológiai) szempontok alapján nem tudok (és nincs is okom rá), hogy vitázzak Veled!

Tisztelettel,

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
Klaus Matefi
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.25 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
A másik felvetésem az lenne, hogy talán sokan úgy érzik, hogy a XXI. Században már nincs jelent?sége ennek az eseménynek. Bevallom, hogy jómagam is bizonyos távolságtartással közelítek a témához. Ez nem lekicsinylés akar lenni a részemr?l, csupán arra szeretnék rámutatni, hogy nem mindenki éli meg kardinális kérdésként, hogy leleplezze a Betlehemi-csillag rejtélyét.

Kedves Balázs!

Köszönöm a válaszodat! Minden meglátás, vélemény elörelendíti az ügyet!

Az általam kiemelt megjegyzésedhez annyit füznék hozzá:

Ma, amikor a vallásos zsidóság az 1999.08.11.-én született Messiásuk fellépésére várnak, a Síiták pedig Imam Mahdi ("a rejtözködö Imam") megjelenésére, nem éppen helytálló ez az álláspont.

A zsidó vallás kétféle Messiást tart nyilván:

"Messiás József Fia" - (a Messiás elsö jövetele)
"Messiás Dávid Fia" - (a Messiás második jövetele)

A kétféle Messiás a születési adottságukban különböznek egymástól. A "Messiás József Fia" az általam bemutatott Nap, Hold, Mars, Szaturnusz, Uránusz planéták konjunkciójának, a "Messiás Dávid Fia" pedig az említett planéták által képezett kozmikus kereszt szellemi forrásának a szülötte:

Jézus születése: i.e. 8. 02.10
-7.02.10 12:11 UT +2.00 jeruzsálemi idö (3753. Adar 1.)
Nap-Holdkonjunkció:20,1°Vízöntõ,-Mars-Szaturnusz-Uránusz konjunkció:29,3°/27,8°/27,4°Vízöntõ

(http://www.kepfeltoltes.hu/060112/J_zussz_let_sKlaus_www.kepfeltoltes.hu_.jpg - Sulamit által - "asztromókus"!)

Immánuel születése:
1999.08.11. 11:09 UT
Nap-Hold konjunkció:18,4°Oroszlán; -Uránusz oppozíció:14,7°Vízöntö; -Mars quadrat:16,9° Skorpió; -Szaturnusz oppozíció:16,9° Bika
(teljes napfogyatkozás!)

A vallásos zsidó vezetés évezredek óta erre a konstellációra várt, nem véletlenül nem ismerték el a Názáreti Jézust soha Messiásuknak.

Aki ténylegesen tisztában szeretne lenni a misztériumok kozmikus gyökereivel, annak az "égben" kell keresnie a megoldást, nem pedig a Földön:

PÁL LEVELE A KOLOSSÉIAKHOZ
3,2 Az odafennvalókkal tör?djetek, ne a földiekkel.

Wallace-Murphy és Marilyn Hopkins: Rosslyn, a Szent Grál titkainak ?rz?je (12. old.) "Ahhoz, hogy tökéletesen megértsük, hogy a keresztények miért épp pogány szentélyeket választottak (katedrálisok építéséhez), nem csupán az asztrológiához és az asztronómiához, de az ?si ezotériához is értenünk kell, valamint figyelembe kell vennünk az eretnek "miként fent, úgy lent" törvényt."

A "Planet X", vagy Nibiru, ami Marduk (Merodach) "teremtö Isten" (Marduk=Amun=YHVH=Zeusz=Jupiter=Krisztus, stb.) "csillaga", azonos az általam bemutatott kozmikus keresztekkel!

(http://www.bunkahle.com/Aktuelles/Astrologie/Images/Planet_X_Kreuz2.gif)

Ténylegesen sok fórumon folytatok tevékenységet. Jelenleg már negyven fórumon. Mielött elkezdtem volna a magyarországi fórumtevékenységemet, számtalan (min. 250) ismert személyiséggel vettem fel a kapcsolatot a tanulmányom elismertetése érdekében. Mivel ez szemmel láthatólag nem volt eddig senki érdeke, így "a jó munkához idö kell!".

Rengeteg ezirányú hibás tanulmányt, hipotézist elöszeretettel reklámoznak a médiumok, a valódi megoldás meghallgatásához idö kell...

Üdv

Klaus

Legutóbb Klaus Matefi szerkesztette (2006.03.18 21:53), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Klaus Matefi
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.27 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Örülök hogy Mindenki egyetért az általam eddig leírtakkal. Feltételezem hogyha kétely merült volna fel bárkiben, akkor jelezte volna.

Folytatnám akkor a "Shem ha Mephoresh" ("Isten 72 szelleme") kozmikus forrásainak a tárgyalását.

Laughing
Vissza az elejére
Klaus Matefi
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.06.01 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Cikkeim

Egyéb érdekességek!

Lesz-e III. világháború?

"A Kereszt a szeretet és az üdvösség eszköze" - mondta beszédében XVI. Benedek pápa a vasárnapi Úrangyala elimádkozásakor.
Vissza az elejére
CMF
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.07.23 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lieber Klaus,

beleolvastam a tanulmanyodba, ami egy nagyon alapos munka eredmenye es Hut ab az elött, aki ilyen melyremenö kutatassal foglalkozik es ennek ellenere a vilag es egyhazunk nem akar tudomast venni egy ilyen jelentösegü munkarol.Egy gondolat azonban felmerült az olvasas közben. Nekem mint laikusnak, majdnem, hogy kinaiul hangzik az egesz, ez alatt azt ertem, hogy ha valakinek nincsenek tudomanyos ismeretei e felöl a tema felöl, a felét sowieso nem erti. Evvel csak azt akarom mondani, hogy talan ez az oka annak, hogy senkinek sincs kerdese efelöl a tema felöl. Talan könnyebb lenne a megertese ennek a temanak es talan lennenek hozzaszolasok is, ha a temat leegyszerüsitened vagy talan mindenk szamara erthetöbbe tenned.Talan meg azt is hozzatennem , hogy talan a Topic szerkesztöi is egy par film illetve könyv ajanlattal besegithetnenek a temaba, hiszen ennek a Topicnak a neve: Ezoterikus irodalom és filmek.

CMF
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Ezoterikus irodalom és filmek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban