Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Megvilágosodás

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fogalmak
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Nebuló
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.08.24 14:42    Hozzászólás témája: Megvilágosodás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hello-bello, sziasztok!

Én új vagyok itt, de remélem nem baj, hogy máris nyitottam egy új témát... Az oldal nagyon kis szuper amúgy!

Szóval engem, mint megvilágosulatlan emberi halandót az érdekelne, hogy mi történik akkor, amikor megvilágosodunk?

Aki már megvilágosult, elmondaná, hogy ? mit érzett, hogy történt, és mennyit foglalkozott el?tte ilyen ezo dolgokkal, hogy elérje a megvilágosodást?

És aki még "megvilágosulatlan", az hogy képzeli el a megvilágosodást?

Én valahogy úgy mintha pl. Vágó István m?sorát, a Legyen Ön is milliomost nézném, és még csak a legegyszer?bb kérdésnél tartanak, de nekem nem jut eszembe a válasz, pedig pofon egyszer?. Aztán, amikor a játékos természetesen játszi könnyedséggel válaszol rá, akkor a tenyeremmel a homlokomra csapok, és azt mondom: "Ezt tudtam!!" Very Happy

Szóval Nektek mi a vélemenyétek?

Üdv,
egy kis Nebuló
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lina
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.12.01 07:41    Hozzászólás témája: úgy tudom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Nebuló!
Én úgy gondolom, megvilágosodott ember nem beszél err?l a témáról a nagyközönség el?tt.--mi, kívülállók ezt elképzelni sem tudjuk igazán.
Mindenesetre, egy ehhez közeli fórumon egy már megvilágosodott
írt róla, hogy ? az, majd leírja, de! észbekapott, vagy figyelmeztették, azt a hozzászólását is átírta, amiben említette.
Utána olvastam, akiben megvan a lehet?ség a megvilágosodásra, mindenképp mgkeresi, megtalálja a hozzávezet? utat.
Semmi sem véletlen az életben, ssszép napot kívánok Neked!lina
Én is kiváncsi lennék, mit kéne tanulmányozni, hogy az ember
eljusson a megvilágosodás utjára?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
CMF
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.07.13 22:01    Hozzászólás témája: Megvilagosodas Hozzászólás, az előzmény idézésével

Valoszinü ebben a temaban kevesen jartassak, ezert maradt abba ez a tema.(legutolso bejegyzes 2006 decembere). Talan Gyurinak kellett volna egy rövid felvilagositast adnia, legalabb is elmeletben.
A felvilagosulas vagyis jobban mondva a megvilagosulas nem egy mindennapi dolog, ezt nem lehet csak ugy megszerezni vagy megtanulni. Pl Jezus, Buddha vagy Mohamed es meg par szentek voltak evvel a tulajdonsaggal megalldva. Ez egy születes elötti megbizatottsag es ezek az emeberek egy bizonyos cel erdekeben születnek le ide a földre. Feladatuk többek között a szeretet mint legfontosabb emberi feladatunk hirdetese es az elfelejtett kapcsolatunk Istennel. Hogy lesz valaki megvilagosodott elolvashatod E. Tolle "a Most hatalma" cimü könyveböl.
Meg egy idezet ide:

Egy koldus ült az út mentén, több mint 30 éven át. Arra megy egy idegen.
- Adna egy kis aprópénzt? - motyogta a koldus, és gépiesen tartotta oda kalapját.
- Nincs mit adnom, felelte az idegen. Aztán megkérdezte: - Min ülsz?
- Ó, ez csak egy régi láda. Amióta az eszemet tudom, ezen ücsörgök itt.
- Belenéztél már valaha is abba a ládába?
- Nem. Minek is néztem volna? Nincs benne semmi.
- Nézz csak bele!
A koldus nagy nehezen fölfeszítette a láda tetejét. Megdöbbenve, hitetlenkedve, majd megmámorosodva konstatálta, hogy a láda tele van arannyal.
Én vagyok az idegen, akinek nincs mit adnia, és aki azt sürgeti, hogy nézd meg, mi van belül. Ám ne valamilyen ládába nézz bele! A kincs még közelebb van hozzád: önmagadban!

CMF
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fogalmak Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban