Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Reinkarnáció
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fogalmak
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
zsilip
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.24 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Persze, egyik nagy modern pszichológus sem "talált fel" új dolgot, amikr?l beszélnek, azokat a keleti tanokban ezer évekkel korábban megtalálhatjuk.
A különbség a nevekben van, és sajnos néha az apró eltérés sokkal nagyobb összet?zést, vitát vált ki, mintha gyökeresen mást állít valaki.
stellium
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.24 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zsilip írta:

Aztán ott van a jó öreg Jung bácsi, aki kezdi feszegetni a kollektív tudat lehet?ségét.

Üdv Zsilip!

Egy apró megjegyzés. Jung kollektív tudattalanról beszélt. Azt hiszem van egy kis különbség... Very Happy

Minden jót! Ervin
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.25 01:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én észre sem vettem! d'oh!

Üdv,
Iván
Vissza az elejére
stellium
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.25 10:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Iván!

Ha a topic témáját nézem akár jó fogalom is lehet a kollektív tudat... Ami Jung kollektív tudattalan fogalmát illeti, könnyen kimarad a fosztóképz? id?nként nálam is.

Pedig az eredeti fogalom:
- kollektiv Unbewusten
vagy
- collective unconscious

Tehát kollektív tudattalan. Ha már itt tartunk a tudattalan mindaz a pszichikus tartalom, ami nincs nyilvánvaló kapcsolatban a tudattal (az énnel). Jung megkülönböztet személyes és kollektív (Subjekt, Collective) tudattalant. Léteznek olyan archetípusok, mitológiai képek, melyek lekövethet? történelmi tradíció nélkül is léteznek a lelkünk mélyén, függetlenül helyt?l (ill. id?t?l?)

„De a személyes tudattalan tartalmak mellett vannak más tartalmak is, amelyek nem személyes 'szerzemények', hanem általában a lelki m?ködés örökölt lehet?ségéb?l, nevezetesen az örökölt agystruktúrából származnak. Ezek a mitológikus összefüggések azok a motívumok és képek, amelyek mindenkor és mindenütt történelmi hagyomány vagy migráció nélkül újból létrejöhetnek. Ezeket a tartalmakat nevezem én összefoglalóan kollektív tudattalannak” (C.G. Jung)

„Általános társadalmi, politikai és vallási körülmények hatnak a kollektív tudattalanra, mégpedig abban az értelemben, hogy mindazok a tényez?k, amelyeket egy nép életében az uralkodó világnézet, illetve beállítódás elnyom, lassanként felgyülemlenek a kollektív tudattalanban és ezáltal ennek tartalmai életre kelnek. Ekkor aztán többnyire megjelenik egy vagy több különösen er?s intuícióval megáldott egyén, aki a kollektív tudattalanban végbement változásokat észereveszi és közölhet? eszmékbe ülteti. Ezek az eszmék azután gyorsan elterjednek, mert más emberek tudattalanjában párhuzamos változások történnek...” (C.G.Jung)

Minden jót! Ervin
(s mégcsak off-topic sem voltam talán...)
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.02.26 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Ervin!

Így meg is érkeztünk a szinkronicitáshoz. Smile Szepen lassan körbefutjuk ezt a pályát is!

Miközben a Jung idézeteket olvastam, két dolog jutott eszembe.
Ezeket az idézeteket le lehetne írni a vallások, és a Mennyei prófécia "nyelvén" is.
Szó van itt megváltóról, kritikus tömegr?l, stb.

Hogy is szoktad mondani? Így megy ez! Wink

Üdv,
BIB
Vissza az elejére
zsilip
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.26 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Embarassed Jójó, valóban tudattalanról beszél Jung, de amennyiben a saját tudattalanunkat a tudatunk részének tekintjük, a kollektív tudattalant tekinthetjük a kollektív tudat részének, nem? Laughing
Olvasta valaki az Isteni ?rült cím? könyvet?
Annak olvasása közben világosodott meg el?ttem, hogy a keleti mitológiában egy sor démon, meg miegymás a kollektív tudattalan kivetülése a fizikai, vagy az asztrál szintre.
Például egy hegy démona. Vannak bizonyos állapotok, amik jelentkeztek sok embernél a hegy megmászásakor. Szédülés, megcsúszás, köd, stb. És ezeket az ott él?k generációk alatt beépítették a kollektív tudattalanjukba, s megébresztették asztrális szinten, hogy nevet adtak neki.
Ezáltal létrejött valami, amit a helyiek a hegy démonjának neveztek, aki ilyen-olyan tulajdonságokkal rendelkezik. S ha jóban van vele valaki, azt szereti, aki pedig nem tiszteli, azt hátráltatja.
Nomost a nagy durranás az egészben, hogy egy bölcsr?l szólt ez a könyv, aki egy tantrikus mester, s ? látta ezeket a démonokat, s?t meg is fenyítette ?ket, s azok megszelídültek. Vagyis a fickó egész addig a szintig le tudott nyúlni, ahol ezek gyökereztek, ott megforgatta, megkavarta a kollektív tudattalant, s megváltoztatott ezt-azt, anélkül, hogy a folyamat rengeteg ember lassú, fokozatos változását igényelte volna
Exclamation
Nem piskóta.
Olyan, mintha mondjuk a "házasság archetipus" démonját (vagyis azt, ha kimondja valaki, hogy házasság, ahhoz az emberek társítanak egy csomó dolgot) egy személyben meg tudná szelidíteni. S utána nem félnének az emberek t?le. Ez csak egy banális példa, de érdemes gondolkodni, hogy nekünk magyaroknak is hányfajta démonunk, félelmünk van.
S ha személyesen nem is tudjuk megváltoztatni ?ket, nekünk lehet fegyverünk ellenük a tömegekben történ? szemléletváltozás. Csak vegyük észre ?ket... Wink
Demuth János
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.02.26 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy fantasztikus történet:
Very Happy
Ezt a fantasztikus történetet az Ausztriai Magyar Ezoterikus Baráti Kör jeles képvisel?je: Smile fordította le, Herbertron eredeti írása alapján.

Smile utólagos engedéjével áttettem ide hozzátok is, hogy mindenki tanulhasson bel?le.

Egy tanulságos történet, hogyan lett a picinyke angyalkából Abigail, az Angyal

Egy szép napon Abigail válaszolt az "Angyalt keresünk" hírdetésre az "Angyal-Bazár"-ban, méghozzá egy olyanra, amiben arról van szó, hogy a résztvev?k hajlandók legyenek egy nagyszer? játékban résztvenni, a Földre inkarnálódni.
Így szólt a hirdetés:

Angyalt keresünk!

Feltétel: az inkarnációban való gyakorlat.
További feltétel: utazásra való hajlandóság
Kínálunk továbbá: részvételt a Most-id? pillanatnyilag legnagyobb ismert programjában.

A program neve: Planet Föld

Jelentkezés csak haladóknak! (kezd?knek nem ajánlott)
Nos, Abigail volt egyszer már a Földön, pontosan két földi napot töltött ott el. És így remélte, ez elég min?sítés arra, hogy nem számít már kezd?nek.

A tényleges bemutatkozó beszélgetés el?tt a váróteremben ült a többi "Angyal"-jelentkez?vel, akik mind id?sebbek voltak, mint ?, és érdekl?dve hallgatta a történeteiket a különféle földi inkarnációs élményeikr?l.

Amit err?l hallott, az csak még jobban meger?sítette abbéli kívánságát, hogy ? mindenképpen oda szeretne menni.....
Végül rajta volt a sor: beléphetett az "Önkéntes Angyalok személyzeti vezet?je" irodájába.

Az ránézett erre a picinyke angyalkára, és elkezdte vakarni a nemlétez? állát.

Abigail, Abigail, Abigail... hogy a csodában jutott eszedbe az ötlet: ez az állás megfelel? lenne egy ilyen parányi tapasztalatlan valaminek, mint Te vagy? Abigail, ez egy nagyon nehéz, csontkemény feladat! "Az Önkéntes Angyalok Személyzeti Vezet?je"mosolyogva nézett le rá, miközben beszélt:

El?ször is egy listát kell összeállítani a Tapasztalásokról, amit hajlandó vagy megcsinálni a Földön, és ezeket gondosan meg is kell szervezni. Ne felejtsd el, minél nehezebb a feladat, annál gyorsabban alakul a személyes növekedésed.

Azután ezt a tervet az "Angyal-Pályafutás-tanácsadó"-nak kell ellen?rzésre átadni. Ha a Tanácsadó jóváhagyja, akkor el kell indulnod, és a terv minden egyes részéhez a megfelel? résztvev?ket is meg kell keresned: a Játékost, a Segít?t a bajban, az Ellenséget, stb. Sokan közülük már a Földön vannak, ezért ezek itteni Fels?bb Én-jével kell felvenned a kapcsolatot, hogy a hozzájárulásukat meg tudják adni. -- körvonalazta a Személyzeti Vezet? a problémát.

Abigail, amikor leutóbb ott voltál, akkor csak mint Tartalék-játékos ugrottál be valaki helyett, és nem is tetszett a dolog. Hát akkor miért most? Emlékszel még, amikor visszajöttél, milyen borzasztónak tartottad az egészet? emlékszel arra, hogy megfogadtad: "soha többet nem teszek ilyet" , kérdezte a Személyzeti vezet?.

Tudom, Uram, de most olyan érzésem volt, muszály megtennem, hogy tapasztalatokat gy?jtsek, és ezzel gyorsabban haladjak a Fejl?dési Spirálomon. Hát csak nézzen rám, még mindig ilyen picike vagyok, pedig már milyen régóta itt élek! Természetesen tudom, hogy a Fejl?désnek más lehet?ségei is vannak, de azok mind borzasztó lassúak! Uram, nagyon szépen kérem!, és higgye el, nem fogok csalódást okozni, ha ezt megteszi nekem!

Abigail, tudod jól, milyen nehezemre esett bármikor is neked nemet mondani! Hát jó: menj, és állítsd össze a Listádat, kérj egy id?pontot a Pályafutás-Tanácsadó-tól! Fel fogom hívni, és megmondom, hogy részemr?l rendben van a dolog,... adta be a derekát a Személyzeti vezet?.

Nagyon szépen köszönöm Uram! Megigérem, büszke lehet majd rám! Köszönöm, Uram, hogy megadja nekem a lehet?séget! Óh, ja... legyen szíves köszönetemet tolmácsolni a Teremt?nek is! ezzel indult is kifelé.
Átadom köszönetedet a Teremt?nek, bár nem vagyok benne biztos, hogy neki éppen ezek a tervei lettek volna veled, amikor az Életbe lehelt téged. A "Kékszszalag" amit veled adott, nem tartalmaz ehhez hasonló dolgokat..... hangzott a Személyzeti vezet? hangja egy kicsit borúsan.
Tudom, Uram, mondta Abigail kérlelve, de pontosan ez az, amit szeretnék kipróbálni! És ezzel ki is hussant az irodából.

Abigail keményen dolgozott, míg nem elkészült a Lista, mely a fejl?déséhez szükséges Tapasztalásokat tartalmazta. Teljesen magába szállt, és legbelül megtalálta azt a féktelen kívánságot a fejl?dése érdekében. Nem tudta volna elképzelni, bármi is meggátolja abbéli törekvésében, hogy megtegye a következ? lépéseket a Fejl?dési Spirálon. Képes lesz ennek érdekében bármit is vállalni, csak hogy már végre növekedjen!

A Lista minden történéséhez gondosan hozzáírta milyen Játékosokra lesz szüksége a megfelel? szerepekhez, és kivel kell szerz?déseket kötnie.
Aztán bejelentkezett a "Pályafutás-tanácsadó"-nál. Bemutatta a Listát a történésekkel, és a szükséges szerepl?k felsorolásával.

Az "Angyaltanácsadó" belemélyedt a listába, figyelmesen olvasva azt. Majd felemelte a fejét, és elgondolkodva nézte a picinyke angyalkát.
Abigail, a Listád bizony jó kerekre sikerült ám! És te tényleg biztos vagy abban, hogy ezt a sok borzalmat, könnyet, és szomorúságot, kétségbeesést mind akarod, a fejl?désed érdekében? Tudod te is, hogy vannak más lehet?ségek is a fejl?déshez -- nem ez az els? beszélgetésünk ebben a témában!

Igen, ez igaz, válaszolt Abigél, már töbször is beszéltünk err?l, de ezek mind segít? Tapasztalások ahhoz, hogy a mostani Angyal-célomat ezek által elérhessem.

Értem én, mondta a TanácsadóAngyal, én is voltam valamikor ilyen picike angyalka. De emlékszel ugye a legutóbbi Tapasztalásodra?
Igen, hogyne, válaszolt Abigail, de ez itt tényleg nagyon fontos most nekem. Kérem segítsen abban, hogy ezt véghez tudjam vinni!
OK Abigél, segíteni fogok neked amennyire csak tudok! Csak ezt nem lesz könny? még nekünk sem itt, azt végignézni, hogyan jutsz végig ezen a "Borzalmak-Listáján" amit kidolgoztál magadnak. Aztán figyelmeztette még egyszer: Ha már a Földön vagy, kötve vagy a szerz?déshez, és muszály végig csinálnod, ott már nincs visszaút bel?le. Tényleg megértetted ezt is?

Természetesen, teljesen világos, válaszolt Abigail, és érezte, hogy a feszültség emelkedik bensejében. De én képes vagyok erre!
Aztán tudod azt is Abigail, hogy van másik alternatív megoldás is, pl. lehetnél valakinek a véd?angyala is, és így is gy?jthetsz földi tapasztalatokat. Ajánlotta még egyszer az Angyal-tanácsadó neki.
Tudom hát, mondta Abigail, de ezen az úton nagyon soká tartana a fejl?désem. Pedig most ez a legfontosabb számomra.
Rendben, akkor indulj el, és gy?jtsd össze a szerepl?ket, mond meg nekik, jöjjenek hozzám! Adta meg ezzel a beleegyezését a TanácsadóAngyal.

Hálás köszönetem neked!, tudtam, hogy számíthatok a segítségedre, és támogatásodra, fejezte ki örömét Abigail.

Lenne még valami Abigail! hívta vissza a TanácsadóAngyal a pici angyalkát:
Jelentkezni fogok, hogy mint egyik ?rangyalod én is ott lehessek veled, így legalább tudok neked szeretetet küldeni, melyet olyan nagyon megérdemelsz, még akkor is, ha sem az érzésre, sem énrám nem fogsz tudni emlékezni.

Abigail, tisztában vagy te azzal, milyen nehéz lesz ez számunkra - kiket kiválasztottál- ezt mind végignézni...?
Igen. Az, hogy te ott akarsz lenni velem,... ez nagyon sokat jelent nekem. Köszönöm, mondta Abigail a TanácsadóAngyal szemébe nézve.
Abigail, az anyag a Földön olyan s?r?, és az emlélkeid annyira rejtve lesznek, mintha egy s?r?-vastag fátyol mögött lennének. De én meg fogok minden t?lem telhet?t tenni, hogy emlékezni tudj! igérte neki a TanácsadóAngyal.

Abigail mosolygott, de még feszültebbnek t?nt, miközben a köszönetét susogta.

A tervezett szerepl?k, egyik a másik után megjelent a TanácsadóAngyal irodájában, és szomorúsággal beleegyeztek a számukra kigondolt szerep végrehajtásába. De mindannyian reménykedtek még abban, hogy Abigail meggondolja magát. Senki sem akarta igazából a ráosztott szerepet eljátszani, és lázasan próbálták ?t lebeszélni róla, mert egyáltalán nem voltak biztosak abban, hogy Abigail tisztában van azzal, mit is vállalt. De mivel mindannyian nagyon szerették a picinyke angyalkát, ezért nehéz szívvel, de bele egyeztek a szerepük eljátszásába. Legtöbbjük szerepe aljas és undorító volt, ezért nem akarták igazából vállalni, de megértették és elfogadták Abigail kívánságát a növekedésre, így elfogadták végül azt feltétel nélküli szeretettel.

Abigail felvette a leend? földi anyjával a kapcsolatot annak spirituális fels?bb énjén keresztül, egy születési szerz?dést kötöttek, megegyeztek az idop?ntban. Az összes, a már a Földön él? játékos Fels?bb énjével is felvette a kapcsolatot, és megkötötte a szerz?déseket.

Eljött Abigail az Anyagba való leszállásának ideje. Még egyszer összejöttek a résztvev?k egy utolsó alkalommal, és megpróbálták Abigailt a tervét?l eltéríteni. Hiába.... Akik még nem voltak a Földre inkarnálódva, szépen sorba álltak, hogy a Nagy Egészb?l a Lényük egy egészen kicsi részét leválasztassák. Majd mindannyian megtapasztalták, hogy ez a kicsiny részecske kilök?dik a sötétségbe, és zuhan, zuhan, zuhan lefelé, miközben mindig nehezebb és nehezebbé válik, míg végül az anyagi tartályába, a biológiai testébe került.

Abigail véd?angyala, és az összes többi szerepl? véd?angyalai is várták már a megérkezésüket. És így meg is kezdhették a Tapasztalatgy?jtést a Földön.

Abigail spirituális családja, és a véd?angyala egy éhségt?l szenved?, AIDS-es anya körül lebegtek, akinél éppen megkezd?dött a szülés, hetedik gyermeke születése. Mind a hat eloz? gyermeke meghalt, mert az anya nem tudta még magát sem táplálni, nemhogy a gyermekeit. Ez az anya a Föld egyik legbrutálisabb részén élt.

Így jött a világra Abigail, egy AIDS-es anya gyermekeként, aki a kislányt Mary-nek nevezte el. Mary szintén fert?zötten jött a világra. Az anya a karjába vette ezt a piciny, kiéhezett Baby-t, magához szorítva nem tudott mást, csak sírni. Az anya csak nézte teljes szeretettel a még nedves kicsi újszülöttet és így beszélt hozzá:
Tudod, én nem tudlak etetni, és magam is nagyon beteg vagyok. Nem tudom mi lesz bel?led, de talán életben fogsz maradni. Egy kövér könnycsepp gurult le az arcán, és eláztatta Mary kicsi nedves arcocskáját.
Mary pedig csak sírt, sírt, éhesen,nedvesen, teli félelemmel. Spirituális családja és véd?angyala szorosan köré gy?ltek, és Szeretetet küldtek felé. Minden Lény a Nagy Egészb?l látván ezt, szintén küldték felé szeretetüket. Úgy t?nt, hogy a pici Mary megnyugszik, de ez csak néhány percig tartott, aztán újra elkezdett sírni.

Katonák meghallván a baba-sírást, szétdobálták a ládákat, amik mögött a vajúdó anya menedéket keresett. Az anyát egyetlen lövéssel megölték, a néhány perces babát pedig lábánál fogva felemelték ilyesmit morogva: "na még egy lány--- ez hiányzott éppen" és a falhoz hajították. Mary piciny babateste elernyedt, a katonák nem tör?dtek vele tovább, nem érdekelte ?ket, hogy meghalt, vagy még él...... tovább mentek.
De a spirituális családja, és a véd?angyala ott lebegtek körülötte, beborították szeretetükkel. Mary Magasabb Énje egy er?s Szeretet-sugarat árasztott feléje, megpróbálták magukkal vinni, de Mary er?sen kapaszkodott a földi élethez, nem akarta elengedni. Így csak szeretetüket küldték neki, és sírtak érte, és még több Szeretetet küldtek neki.

Egy id?s asszony fordult be a sarkon, és meglátta a babát. Felvette, a kend?jébe takarva magával vitte. Megetetni nem tudta Mary-t, de néhány percig a karjában tartva szíve minden szeretetét neki adhatta. Nagyon megsajnálta ezt a piciny kislányt. Nem asszonyoknak való volt ez az ország,ahol a gy?lölet uralkodott.

Az id?s n? egy asszonycsoporthoz vitte a kicsi Mary-t, akik egy tábort?z mellett próbálták egy kicsit felmelegíteni magukat. Egyikük éppen elveszítette a gyermekét, akit szoptatott. Ez karjába vette a kicsi Mary "csomagot", és megpróbálta megtisztítani, amennyire csak víz nélkül ez lehetséges volt. Halkan énekelt neki, miközben ringatta. Mary kinyitotta végre szemecskéjét, a barátságos asszony rámosolygott, és odaadta a mellét neki. Mary csendben elaludt. Fels? Énje le nem vette róla a szemét, folyamatosan küldte neki a Szeretet sugarat, miközben a spirituális családja és a véd?angyala körülötte lebegtek.

Mary élete ezután sem sokat javult, inkább egyik szörny? élményt követte a másik. Mary Fels?bb Énje fáradhatatlanul küldte a szeretet-sugarat felé, és a véd?angyalai is mindig vele voltak, akárcsak a spirituális családja. Álmában mindig felkeresték, és megpróbáltak az emlékezetére hatni. hogy tudja kik is ?k, és emlékezzen arra, ezt mind ? maga tervezte így.

De Mary csak egyedül érezte magát, az állandósult félelem börtönébe zárva, és még csak 15 éves volt. Nap mint nap úgy ébredt fel, hogy azt kívánta, bárcsak már meghalna. Az AIDS már majdnem fel?rölte a testét, éhezett, és nem szerette senki. Fels?bb Énje látta ezt, és er?s sugárban küldte a szeretetét, Véd?angyalai és spirituális családja is állandóan körülötte voltak és szeretetet sugároztak felé. Mindent megpróbáltak, amit csak az Univerzális Törvények megengedtek, hogy vissza tudjon emlékezni, de minden hiába,nem sikerült egy szikrányi emléket sem felvillantani Mary-nél.

Aztán eljött a pillanat, az utolsó földi lehellet pillanata. Mary Fels?bb Énje figyelte, küldte a szeretetét feléje és örült az újra-egyesülésnek. Véd?angyala és spirituális családja is mint egész id? alatt, körülötte lebegtek. És ekkor, az utolsó lélegzetvételnél kezdett Mary-ben derengeni az emlékezés, amikor véd?angyala (az egykori TanácsadóAngyal) beszélt hozzá, elmagyarázta, mi történik most vele, és hogy ideje végre hazamennie.

Mary mosolyogva fordította feléje az arcát, és elkezdett hozzá beszélni. Az a néhány ember, akik a kis haldokló körül álltak, nem értették, miért mosolyog, kivel próbál beszélni.

Az angyalok, az egész spirituális családja ott lebegtek körülötte, mikor a Nagy Egészb?l kiszakadt kicsiny része elhagyta az Anyag-beli tartályát, a testét, és megkezdte a visszatérést a Nagy Egészhez, a Fels?bb Énjével való egyesüléshez.

A TanácsadóAngyal (az egykori Véd?angyal) így szólt hozzá: Abigail most szükséged lesz egy id?re a csendre és nyugalomra, hogy fel tudd dolgozni, meg tudd érteni mindazt, amit ebben az inkarnációdban megéltél. Ezért az teljesen rendben van, ha most nem akarsz beszélni senkivel. Mi mindannyian nagyon büszkék vagyunk rád! Valóban végig csináltad a legjobb tudásod szerint az egészet, ahogyan azt megtervezted. Ezek után tényleg megérdemled a növekedést.
Abigail mosolyogva nézett a TanácsadóAngyalra: " Tudod, ott, amíg benne voltam a történésben, nem is éreztem magam olyan szomorúnak, mint most, hogy a innen még egyszer a spirituális szememmel végignéztem az egészet. Igazad volt, miel?tt elindultam nem fogtam fel igazán milyen sok szenvedést terveztem én magamnak. Most már örülök, hogy véget ért. A Földön néhányszor álmomban megéreztem, hogy szeretnétek a kapcsolatot felvenni velem. Minden alkalommal megpróbáltam lépni felétek, de azzal már el is múlt a pillanat.
Végignézett a többieken, akik részt vettek a tragédiájának eljátszásában, és ezt mondta:

Szeretném nektek megköszönni, amit értem tettetek. És kérlek benneteket bocsássatok meg nekem. Most értem csak, mit jelent az, hogy arra kértelek benneteket, játszátok el a gyilkost, a meger?szakolót, és a többi gonosz szerepét az életemben. Ti megtettétek, mert szerettek engem! Ezáltal eljuthattam a fejl?dés egy magasabb fokára, amiért mélységesen hálás vagyok nektek!

Senki nem nevezhet engem már ezután "a picinyke Abigail"-nek, mert ez id? alatt óriásit n?ttem!

zsilip
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.02.28 11:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Crying or Very sad Neutral
Nagyjából ez ment végig bennem...
Demuth János
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2006.03.02 23:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szép történet.
elektor
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.06.13 11:47    Hozzászólás témája: Reinkarnáció Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdvözölök mindenkit.Leírnám az én véleményemet a reikar
nációról.El?re bocsájtom én hiszem és vallom hogy a ha-
lál a lélek számára csak annak a testnek az elhagyása,
mely számára már nem bitosítja a fejl?dést./betegség,
baleset,/.A test anyag,tehát minden erényével és hibái
val megfogható tapinthatón jelenik meg és kölcsönös
kapcsolatba lép a lélekkel,mely nem anyagi eredet? de
gyüm?lcsöz? lehet a kapcsolat mindkét fél számára.
A lélek miután kilép a testb?l/ne térjünk most ki közt-
tes állapotra/mivel Rész igyekszik vissza az Egészhez,
valószinüleg elszámol,leperegnek elötte a jó és rossz
döntései stb.Most ugrok:újra leszületik,egy új testben.
A lényegr?l írok inkább,az aki egy életben gondolkodik,
saját béklyóiban verg?dik.Mindent egy emberölt? alatt
kell megvalósítania/tanulás,család,egzisztencia/ így
örökös sresszben telik az élete.Beleesik abba a hibába hogy a tárgyakon,ingatlanon kezdi mérni és
igazolni "nyomait" itt a földön.Annyira az anyagba
mer?l hogy onnan ki sem lát.Amit tesz az birtoklási
vágyban való kielégülés,de sajna pótcselekvés.A való-
ban szükségesnél többel senki nem tud mit kezdeni,ha
itt kell hagynia a testet amely akkor és ott már csak
sejtek élettelen halmaza.Aki viszont "lélekkel" mér
az másként él,nem süpped bele az anyagba,nem tragédia
ként éli meg ha egy-egy feladatot kevésbé helyesen ol
dott meg,lélekre gyúr mert reméli,hogy minnél többet
/tapasztalatot,felismerést,tudást/ át tud menteni a
következ? inkarnációjához.Azt nem fogadom el,hogy más
alacsonyabb szinten álló teremtményként születünk újjá,mert az ember,az emberi agy és annak poduktuma a
gondolkodás képessége és terméke a gondolat a legmaga
sabb inteligens szrvez?dés amit ma ismerek.
lina1
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.02.06 13:51    Hozzászólás témája: lélek, szellem. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves forumozók!
Kerestem, hova illenék be a jelenlegi érdekl?désem tárgya, ezt választottam, nem kívánom a tárgyról elterelni a figyelmet,
csak egy kis mellékest iktatok be, ha megengeditek.-
Kérdésem:mi a lélek?--mi a szellem?
-írtam egy hoszú litániát, de kihúztam, végülis csak a kérdés érdekes, nem az élethelyzetem.--segítség!!--szép napot,lina
Vissza az elejére
lina1
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.02.08 10:52    Hozzászólás témája: kiegészítés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Fórumozók!
Teszek némi kiegészítést, talán szivesebben válaszoltok.
Ezt az alapvet? dolgot azért kérdeztem meg, mert némi meger?sítésre van szükségem, hogy amit érzek, hiszek, tudok,
úgy el tudjam mondani, ahogy szeretném, minél meggy?z?bben!

Közel engedtem magamhoz egy bizonyos egyház képvisel?it,
egyrészt, mert udvarias vagyok, másrészt, egy közülük szakmabeli, akit szeretnék kímélni.--?k a dolgukat végzik, amikor tanítani, téríteni? járnak.--én megmondtam el?re,
hogy REFORMÁTUS maradok.
Olyan bels? feszültséget okozott nekem ez a tanulás, hogy
megszakítottam velük a kapcsolatot,-
Egy év elteltével ismét jelentkeztek.--néhány hónapja.--
Mit tudok tenni? kedves emberrel kedves vagyok, csak nagyon feszült és ez a púp igazán mell?zhet? lenne.
Én tudom,--remélem, hogy tudom,--hogy nekem egy halhatatlan
lelkem van, és ?k ezt nem hiszik.
Naa! most fel kéne készülnöm érvekkel--bár tudom, amit hiszek, az az én magánügyem.--azért én mégis !!....
Na! most! ?k kiválasztanak tetsz?legesen részleteket a
Bibliából, ami az ? hitüket alátámasztja, jelenleg magam is
ezen dolgozom, hogy az én hitemet bizonyítsam.--szerintem
jól haladok, én összefüggésében igyekszem látni az ÍRÁSt.
Néhány évig ismertem egy Tiszteletest, a halála el?tt,akivel
beszéltem--keveset--ennek az egyháznak a tagjairól.
Neki is idéztek a Bibliából, mit ne mondjak, Tiszteletes sem volt rest, és akkor elcsodálkoztak: EZ IS A BIBLIÁBAN VAN?
Ezen egyház tagjai többsége a hitetlenségb?l megtért ember,
aki azt hiszi el, amivel el?ször találkozik.--mint minden ember.--ennyi! mi a véleményetek?- a segítséget megköszönöm,
örülnék neki, a BIBLIÁBÓL ugyanúgy, Mint bármely ?srégi, vagy újkori tudományból.--köszönöm,szép napot,lina
Vissza az elejére
Anyatigris
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2007.02.08 16:15    Hozzászólás témája: Nem értem Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egyvalamit nagyon nem értek ebben a témában.
Miért gondolják sokan, hogy a hit szoros összefüggésben van a bibliával?

Én nem olvasgatom napi rendszerességgel a bibliát,(de még havi rendszerességel sem) s ett?l függetlenül a hitem köszöni szépen jól van.
(az tény, hogy semmi köze semmiféle egyházhoz sem).

Mesélnél nekem err?l kedves lina, hogy benned hogy van ez a dolog?

Üdv.
AT.
lina1
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.02.08 22:03    Hozzászólás témája: hit-biblia Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Anyatigris!
Az én hitemnek semmi köze a bibliához.-sajnos? nem sajnos?
Gyermekkoromban, függetlenül a családi háttért?l és heti egyszeri Istentiszteleten való részvételt?l, Isten bebizonyította nekem a létezését.-tehát én tudom, nem csak hiszem.
A Bibliát nem olvastam el, de! nekiláttam,-minden részéhez nem lesz er?m, bár, ha többet beszélek róla, --most a Te hatásodra-
akkor ki tudja?
Hosszú évekig azt gondoltam, az lehet a legtöbb, hogy van hitem.
tévedtem!-az a kezdet,-én most ezt gondolom.
Igaz! énrám rám is fér egy kis tanulás, változás.
Én jónak éreztem magamat, de! hol vagyok attól?
tehát! szükségem van a Bibliára és az igazi asztrológiára.
Err?l jut eszembe,jelenlegi ismereteim alapján nem tartom helyesnek a jóslást.--de! kapizsgálom, hogy az igazi asztrológia nem err?l szól.--erre van igény, tudom.
Én most azt gondolom, hiszem, tudom, hogy a Biblia a legtökéletesebb, legnehezebb tananyag az ember számára.
Úgy, mint olvasni és a tanításai szerint élni.
Talán ennyi, szép estét kívánok,lina
Vissza az elejére
gyuri
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.02.10 00:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bogár Iván Balázs írta:
Tessék!
Szeretnék nyitni egy komoly témát és elhülyülitek!

Beiratkoztam egy reinkarnációs tanfolyamra. Marha drága volt, de hát egyszer élünk!

Kicsit komolyabbra váltva.
Mit gondoltok, van ma a Földön olyan vallás, tan, eszme, hit vagy könyv, ami hitelesen írja le a rainkarnációt és a köztes létet?

Üdv,

Kedves Topik Lakók!
Nagyon sok irányzat van, mindegyikben van igazság is, de egységes megközelítése nincs ennek a témának.
Pont a mai napon volt felvezet? el?adásom egy budapesti ezoterikusklubban,
ahol - ebben e témában, csak kicsit kib?vitve - a tematikát a honlapomon megtalájátok - 15 részes el?adás sorozatot tartok minden hónap els? hétf?jén 1/2 6-kor. Laughing
Mindenkit szeretettel várok: gyuri
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Fogalmak Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban