Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Asztrológia korrepetálás
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztrológia
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.11.15 08:50    Hozzászólás témája: Asztrológia korrepetálás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mostanában több megkeresést is kaptam, hogy segítsek az asztrológiát tanulóknak. Úgy gondoltam, hogy erre itt a fórumban is biztosítok teret.
Tehát, ha valakinek szakmai kérdése van, akkor nyugodtan ragadjon billenty?zetet, és tegye fel! Amennyiben tudok (, és a fórum keretei megengedik), válaszolok.

Üdv,

Ha az Úr citromot adott, csinálj bel?le limonádét!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lina
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.11.24 08:04    Hozzászólás témája: Általában Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Iván!
Te nagyon sokat dolgozol,a tagok viszont, valóban aktívabbak lehetnének.
Akkor itt teszem fel a következ? kérdést, --ha nem az asztrológia körébe tartozik a kérdés, kérlek! akkor egy szóval írd meg, s ne reagálj rá!--talán mások is jobban mernek kérdezni.
Tehát: KIK-nek nyújtottak segítséget ezzel a tudománnyal kezdetben?--hogy a kérdésfeltevésben már bent van az én gondolatom, azért elnézést, másképp nem tudom.
Az asztrológia milyen cél elérésében segíti az embert?--mert ugye? segíti?
Az ISTEN-hittel hogyan egyeztethet? össze az asztrológia?
Én tudatosan hagytam ki a jóslás fogalmát, azt gondolom,
hogy Te fogsz róla írni válaszodban.
Kérdésfeltevésem akkor lehetne megfelel?, ha tudnám az asztrológiát,így Rád hárul ez a feladat is.
Köszönöm, szép, jó reggelt kívánok!lina
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.11.24 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Lina!

Menjünk szépen sorban!

-Kezdetekben az asztrológiát f?leg a méltóságok hívhatták segítségül. Els?sorban nem személyes jellemzésre használták, hanem a birodalmuk ügyeire voltak kíváncsiak (jó lesz-e a termés, érdemes-e harcba szállni a szomszéd birodalommal, stb.)

-Az asztrológia az önismereten keresztül egy jobb életmin?ség kialakításában segítheti az egyént (azért segítheti, mert tenni is kell érte és nem csak ráhagyni az asztrológusra).

-Az Isten hittel tökéletesen összeegyeztethet? az asztrológia. Nem tagadja Isten létezését, s?t a NAP, mint égitest a bennünk lév? isteni szikrát is jelképezi. (Én magan is hiszek Isten létezésében.)

-A jóslásról már írtam az oldal más részében. Engedelmeddel idemásolom:
Jós: Az ember, aki megmondja a jót. A középkori magyar nyelvben ez volt a szó jelentése. A jós szavunk napjainkban er?sen összekeveredett a jövend?mondó kifejezéssel. Mindenesetre ne lep?djünk meg, ha jósnál járva „csak” néhány jó tanáccsal leszünk gazdagabbak és nem tudjuk meg, hogy mikor házasodunk, születik gyermekünk, nyerünk a lottón, stb.

Szeretettel,
Iván
Vissza az elejére
lina
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.11.25 00:12    Hozzászólás témája: jós?jövend?mondó?asztrológus? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Iván!
Bajban vagyok.
Nem tettem volna különbséget jós és jövend?mondó között, most azonban úgy vélem, hogy értem, mire gondoltál.
Az asztrológus az én elképzelésem szerint inkább tanácsokat, útmutatást adhat, mint jov?beni történéseket jelent ki.
Az asztrológus:
Szembeállít magammal, tükröt tart elém, valami ilyesmi lehet, csak így tudom össze-egyeztetni Isten-hitemmel.

Valahol olvastam, ha Kata bántva érzi magát Mari által,
akkor Katában van az ok,--a hiba?-- amiért Marinak bántania kell Katát.----Mi lehet az ok, ami Katában vonzza azt a kellemetlen helyzetet, ami éppen akkor adódik.
Ha Katát felháborítja a kétszín?ség? akkor Katában is jelen van
ez a tulajdonság?vagy ez butaság? -ha igen, mi az összefüggés?
Ebben az esetben az asztrológus segíti Katát az önismeret
útján?
Bocs, akkor kérdezhetnék helyesen, ha tudnám az anyagot.
Köszönöm figyelmedet, jó éjszakát kívánok,lina
Vissza az elejére
lina
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.11.30 12:10    Hozzászólás témája: Sziasztok! Hozzászólás, az előzmény idézésével

Láttam Stellium születési képletét. szép piros.-azt hittem, ez félelmetes.
Most olvastam, hogy egy konstelláció egy élethelyzet, egy feladat, amit vagy én oldok meg, vagy a " sorsom " megoldat velem.
Az asztrológus segít ezen feladatok megoldásában? mármint tanácsadás formájában?
----
Az égitestek befolyást gyakorolnak az emberre?-ki? mit? gondol err?l?----

Az égitestek elhelyezkedéséb?l következtet az asztrológus az
ember földi problémájára?tudja a megoldást is?-butaságokat beszélek?---lina
Vissza az elejére
lina
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.11.30 12:26    Hozzászólás témája: mindenen túl! Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Iván!
Es? után vettem köpönyeget.
Életem igen nagy válságán vagyok túl, vagy nem vagyok?
Saját radixomat félelmetesnek találtam,most kezdek ébredezni,
keresni kezdtem az igazi asztrológia eredeti rendeltetését, feladatát.Tehát engem az alapok érdekelnek,miel?tt újra eltévedek.
Amit sejteni kezdtem, honnan tudhatom bizonyosan?
Sajnálom, hogy a kérdésemet is csak sejteni lehet,lina
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.12.01 01:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Érdekes kérdés ez a bizonyosság!
Nálam az m?ködött, hogy tudtam alkalmazni a saját életemre. Ilyenformán elfajta bels? bizonyosságot nyertem.

Üdv,
Iván
Vissza az elejére
lina
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.01.24 15:47    Hozzászólás témája: Aszcendens Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Iván!
rám férne egy kis korrepetálás!
Kezdeném egy fontos dologgal, az Aszcendens-sel
Mit jelent? mit jelöl? mit Mutat?....
Hogyan értelmezhet?? különböz? házakban? különböz? jegyekben?
Különböz? aspektusokban?--együttállás? szembenállás?...lina
Vissza az elejére
katica
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2007.01.24 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Lina!

Az ascendens az állatöv azon foka, amely a születésed pillanatában kel fel. Ez a pont MINDEN HÁZRENDSZERBEN az I. ház csúcsát jelöli ki. Ily módon a horoszkóp egyik sarokpontjának számít. Jelöl?je a kinézetnek, az els? reakciónak, a sors legalapvet?bb témájának, és személyiségünket, pszichés motivációinkat is jellemzi.
Az ascendens (és a házcsúcsok általában)nem adnak fényszöget, hanem csak kapnak a planétáktól. Ezeknek a hatása a planéta és a fényszög min?ségét?l, pontosságától függ, ám mindenképpen jelent?snek mondható a horoszkóp kifejtésénél.
Végül egy kis ízelít?, hogy milyen lelki motivációt jelenthet az ascendens a különböz? jegyekben:
Kos - küzdelem
Bika - biztonság
Ikrek - közvetítés
Rák - gyermekiség
Oroszlán - kreativitás
Sz?z - elemzés
Mérleg - kapcsolatok
Skorpió - titkok kifürkészése
Nyilas - tudás
Bak - céltudatosság
Vízönt? - szabadság
Halak - egység
Persze ez így nagyon felszínes, de talán kezdetnek elég lesz. Wink

"Ami változást a világban szeretnél látni, magadban kell létrehozni."
(Gandhi)
Vissza az elejére
lina
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.01.24 22:48    Hozzászólás témája: kösz Hozzászólás, az előzmény idézésével

kedves Katica!
Köszönöm válaszod, a lelki motiváció és ascendens jegybeli helyzetének összefüggésér?l még nem olvastam,nagyon köszönöm.
Írtad, hogy az Ascendens csak kap fényszöget, valóban, ma találtam táblázatokat, melyek a bolygók fényszögeivel foglalkozik és ascendens nem található benne.
Kedves Katica! beszélnél nekem? nekünk az Ascendens házakban való helyzetér?l?
Esetleg még arról, mit jelent? a különböz? bolygók által -az Ascendens-sel-- alkotott különböz? fényszögek?--elnézést, csak rosszul kérdezhetek!
köszönöm munkádat,lina
Vissza az elejére
katica
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2007.01.25 23:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Lina!

El?ször is az ascendensr?l: mint írtam, az ascendens mindig az I. ház csúcsa, tehát a házhelyzetér?l nincs értelme beszélni (mint ahogy nincs értelme a nullával való osztásnak sem... Idea )
A fényszögek jelentése viszont már izgalmas lehet, mert sok ismeretet adhat számunkra a szülött viselkedésér?l. Ezt a bolygók esszenciális jellege, er?ssége és a fényszög kapsolat min?sége döti el. Pl Iván egy másik topicban írt az ascendensen lév? Mars és az agresszió összefüggéseir?l. Ha ennél a példánál maradok, akkor a következ? lehet?ségek vannak:
Tekintsünk az egyszer?ség kedvéért egy Kosban álló Marsot együttállva a Kos ascendenssel. Ez a Mars Nagyon er?teljes a Kosban, hiszen saját jegyében, uralomban áll. A szülött alapmotivációja a küzdelem, ami gyorsasággal és er?vel párosul a Mars révén. Ez a szülött tehát valószín?leg hirtelen indulatú valaki, aki keresi a küzdelmet.
Ha ez a Mars szemben áll az ascendenssel, akkor ez a küzdelem inkább egy szélmalomharc, ahol a szülött több sebet kap, mint amennyit ad.
Kvadrátnál önmaga gátolja küzdelmeit, sok akadály, gátlás jelentkezik az alapsorsban az agresszió miatt.
Szextilnél ez az agresszió segíti a küzdelmeket, trigonnál pedig szinte akadálytalan az er? beáramlása a küzdelembe. (tehát akár akadálytalanul gyilkolhat... )
Remélem nem zavartalak nagyon össze! Várom további kérdéseidet.

(Gandhi)
Vissza az elejére
lina
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.01.26 11:13    Hozzászólás témája: h?dejó!!! Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Katica!

Szégyenkezem,hogy kérdésfeltevésnél megfeledkeztem az Ascendens
mindemkori helyzetér?l.
Ez egy összetett és csodálatos tudomány.
Kedves Katica! szeretnék itt elid?zni kicsit, -a Mars az Ascendensen példából elindulhatunk a többi bolygó Ascendensen
állásának megfejtése felé?
Ha egy bolygó szembenáll az Ascendenssel, az nem könnyíti meg a horoszkóp tulajdonos életét?--jól következtetek?
Kedves Katica!szeretnék egy bolygóra konkrétan rákérdezni, ha lehet,ha nem akkor általánosabb formában kérdezek.
tehát: az Ascendenssel /Mérleg/ szembenáll a Vénusz / Kos/----
Itt a Vénusz valamilyen összefüggésben kétszer is jelent?séget kap?-- a Kos jegy harcot, küzdelmet jelezhet?
Általános kérdés: az Ascendenssel szembenálló bolygó
mindig küzdelmet jelez?--vagy csak, ha jelen van a Kos-vagy Mars?--esetleg mindkett??
Az Általad említett fényszögek--hogyan kérdezzem?--
Ha Bika áll az Ascendensen, akkor a biztonságra vannak hatással a fényszögek?--Mérlegnél a kapcsolatokat segíti, ill. támogatja egy-egy fényszög?---és folytathatnám...
Sajnos, egyrészt nem kérdezhetek jól, mert ahhoz nincs tudásom, másrészt,a gondolatom elvitt oda, amit csak sejthetek, de! nem tudhatom,-ezért elnézésedet kérem,
munkádat köszönöm, szép napot,lina
Vissza az elejére
katica
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2007.01.26 22:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Lina!

Egyáltalán nem szükséges menteget?znöd, kérdezz nyugodtan!
A következtetésed helyes, az ascendenssel szemben álló bolygó mindenképpen feszültséget jelöl a horoszkópban. S?t az is igaz, hogy ha ez a bolygó ráadásul az ascendens ura, akkor külön jelent?sége van. Az általad említett Mérleg ascendens? ember számára a kapcsolatok, az egyensúly, a harmónia megteremtése nagyon fontos, ám a Kosban álló Vénusz ezt nem nagyon tudja megteremteni, mert folyamatosan harcokba keveredik. (Persze mindig a MÁSIK kezdi) És ez bizony sok bels? vívódással, feszültséggel jár...
A kérdésed többi részére holnap térnék vissza.

(Gandhi)
Vissza az elejére
viburnum
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2007.01.29 18:04    Hozzászólás témája: Ki a MÁSIK? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ki a MÁSIK? KI a MÁSIK?
sziasztok, bangita
Vissza az elejére
Anyatigris
Komoly hozzászóló!
Komoly hozzászóló!

HozzászólásElküldve: 2007.01.29 19:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mindenki MÁSIK aki nem te vagy.

Szerintem. Laughing

AT.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztrológia Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban