Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

0, vagy 22 a BOLOND lapja
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tarot
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.03.15 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én tiszteletben tartom Hamvas Béla véleményét, de kíváncsi lennék a tiétekre is, hogy a Bolond egyes paklikban miért 0, másokban meg 22?

Azt értem, hogy a Bolond a tökéletes outsider, de szerintem nem mindegy, hogy "melyik irányból" nem fér bele a képbe! Wink

Üdv,
Iván
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.05.14 04:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Iván!
Nagyon tetszik a gyüjtömunkád a bolondról, szuper! Régóta várom, hogy folytatódjon! Feltetted a nagy kérdést, ami a tarot-kedvelök között egy örök vita. Eliphas Levi kabbalisztikus okoból a bolondot a husz és a huszonkettö közé tette, követöi Papus, Oswald Wirth is ezt a nézetet vallják ("francia iskola"). Míg az "angol iskola" a bolondot a nullával hozza összefüggésbe (Crowley). Ki mit lát a bolondban, aszerint interpretálja, vagy mint egy gyermekies kezdöt-nullával, vagy mint egy lezárást és egyben egy dimenzougrást elökészítö zsenit -huszonkettö.
Számomra a Bolond egyben a nulla és a huszonkettö, úgy látom öt, mint egy összekötöt, aki átöleli a nagy arkánum többi huszonegy lapját. A nulla, mint a kozmikus anyaméh, melyböl minden szám megszületik,természetesen magában hordozza az összes lehetöséget és ugyanígy látom a bolondot is, nem értékel, de nem is értéktelen,benne él az összes többi. Huszonkettö mind a kabbala, mind a szoláris nummerológia szerint egy mesterszám, mely megilleti a bolondot, mely elenegd mindent és repül, hiszen felismerte, hogy korlátainkat mi magunk csináltuk.
Kedvenc bolond illusztrációm a Röhrig tarot bolondja. Nagyon érdekesnek tartom a Millenneum Tarotot, amelyen a Bolond nem más, mint A. Einstein!
Üdv egy újonctól
Vissza az elejére
angelit
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.05.14 04:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az elöbbidícséret és köszönet a Bolond miatt Stelliumnak is szólt a sok kép és idézet miatt! vendég:angelit
Vissza az elejére
Bogár Iván Balázs
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.05.15 23:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

öööööö

Gyüjt?munka a bolondról? Az nem én voltam, hanem Szol és Stellium. Az én terepem inkább az asztrológia.
De a nevünben is köszönöm!

Üdv,
Iván
Vissza az elejére
Alcyone
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006.11.21 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A Bolond a gyermeki, naiv lélek archetípusa.
A kártyában a nyitottságot, az életörömöt, feszabadultságot jelképezi.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tarot Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban