Ezoterikus adatbázis, ezoterikus kereső, ezoterikus névjegyzék, ezoterikus szolgáltatók, klubok, iskolák, szervezetek. Utoljára frissítve: 2005.11.07

Főoldal
Egyéni szolgáltatók
Klubok, iskolák
Cikkek, publikációk
Programok
Magunkról
Kapcsolat
Fórum

Fórum
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzenetekPrivát üzenetek   BelépésBelépés 

Miért?

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Numerológia
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Delfin
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.09.24 17:45    Hozzászólás témája: Miért? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Shift! Azt szeretném tudni, hogy a születési számaimból hogyan következik az, aki vagyok? Magyarul:Nagyon sok ember van aki egy napon született velem, mégsem vagyunk egyformák. Akkor hol a különbség? És mi a helyzet akkor, ha úgy érzem, hogy nem illik rám a típusom a 9-es?
Adam
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.10.03 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Delfin!

Ugyan nem én vagyok a megszólított és az illetékes sem, de megpróbálok válaszolni.
Shift máshol hozott erre példát is, utólagos engedelmével az egyiket egy az egyben felhasználom:
Gondold el, hogy a sok-sok ember akik egy napon születtek, mind egy-egy (jó-jó, ez már az én agyszüleményem ebben a formában) telirakott h?t?szekrény, megannyi finom alapanyaggal. Mind-mind egyformák. Ezekb?l az alapanyagokból azonban szinte végtelen íz-szín és egyéb variációjú étel készíthet?.
Mindemellett ezen rendszer egyik sajátossága, hogy a számtáblában a számok nem statikusak, hanem bizonyos szabályok szerint teremt?dnek, elt?nnek, illetve módosulnak.
Másik sajátossága ennek a felfogásnak, hogy az nem tipizál, tehát ebben a rendszerben az, hogy 9-es típus nem nyer értelmezhet?séget.

Mellékesen jegyzem meg, hogy ha más numerológiai módszerre hagyatkozol, ott sem nagyon szoktak tipizálni, f?leg nem egyetlen típussal jellemezni embereket.

Üdvözlettel:
Ádám
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Delfin
Gyakori látogató!
Gyakori látogató!

HozzászólásElküldve: 2006.10.03 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Adam!
Köszönöm a válaszodat. Értem a szisztémát. Ki mit f?zött egye meg. Smile Ha valaki jó szakács,akkor finomabb ételt tud kihozni az alapanyagokból.Vagy,ha mondjuk nem kapsz cukrot, akkor nehezebb sütit sütnöd. De az,hogy valaki milyen szakács,vagy mennyire kreatív,hogy helyettesítse a cukrot, azt meglátni-e a számhálójában. Magyarul, mennyire hatékony ez a módszer a személyiség jellemzésében?
Adam
Üdvözlünk a fórumon!
Üdvözlünk a fórumon!

HozzászólásElküldve: 2006.10.05 06:14    Hozzászólás témája: Válasz a kérdésre Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Delfin!

Ezt (is) Shift sokkal jobban meg tudná válaszolni, de azért nekem is van néhány kósza gondolatom:
Mint fentebb említettem (és ez az információ ezen a fórumon is hozzáférhet?), a számok átalakulhatnak, illetve teremt?dhetnek. Ez sokszor nem múlik máson, mint a szabad akaraton.
Az én meglátásom szerint ezzel a módszerrel nagyszer?en modellezhet?ek a szabad akarat megnyilvánulásai.
Az, hogy ki milyen mértékben és min?ségben képes cukorrá válni, jóformán csak rajta múlik. Míg más rendszerek nem teljesen képesek a szabad akarat m?ködését ily módon modellezni, ez a rendszer képes rá, s?t erre épül.
Hogy úgy mondjam, ez a rendszer deskriptív és nem preskriptív.
A kreativitás mértéke és milyensége az én hitem szerint a szabad akarat függvénye (pontosabban annak megnyilvánulása, ha éppen nem maga a szabad akarat), és így közvetlenül nem tartozik a modellezhet? dolgok közé.
A kreativitás megnyilvánulásai azonban igen, azok modellezhet?ek, és ez kapcsolódik a számtábla bels? alkímiájához, a számteremtéshez.

Kérdésedre az én rálátásom szerint (ami jóval sz?kebb mint Shifté), ez a módszer hatékony a személyiség jellemzésében, ugyanis a legnagyobb teret engedi a szabad akarat m?ködésének.

Üdvözlettel:
Ádám
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Numerológia Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban